Farage to v europarlamente opäť vykričal: 80% tých, ktorí prichádzajú, nie sú utečenci zo Sýrie

Davutoglu: Prílev utečencov do Európy zastaví bezpečná zóna na severe Sýrie

“80% tých, ktorí prichádzajú, nie sú utečenci zo Sýrie. Mnoho z nich sa chová pomerne agresívne. Je to opakom toho, čo by ste čakali od utečenca. A keď sa táto chyba stretne s námietkami napríklad Maďarska, jeho názor je potlačený. To nie je Európa mieru, to je rozdelená Európa!” Slová euroskeptika Nigela Faraga zožali tentoraz v Európskom parlamente obrovský potlesk.

Prejav si môžete pozrieť TU:

http://www.europskenoviny.sk/2015/10/11/farage-to-v-europarlamente-opat-vykrical-80-tych-ktori-prichadzaju-nie-su-utecenci-zo-syrie/

 

Davutoglu: Prílev utečencov do Európy zastaví bezpečná zóna na severe Sýrie

Turecký premiér Ahmet Davutoglu sa dnes opäť vyslovil za vytvorenie bezpečnej zóny na severe Sýrie, ktorá by podľa názoru Turecka mohla zastaviť prílev migrantov do Európy

Informovala o tom dnes agentúra Reuters, ktorá súčasne pripomenula, že Turecko sa tento návrh snaží presadiť už dlhší čas, ktorý však u iných štátov nenašiel podporu.

Davutoglu dnes v Istanbule na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou upozornil, že vyostrenie bojov, ktoré okolo sýrskeho mesta Aleppo za podpory ruských náletov vedú sýrske vládne jednotky s protivládnymi povstalcami, by mohlo vyvolať novú utečeneckú vlnu.

Obaja politici sa zhodli v názore, že hľadanie politického riešenia pre krízu v Sýrii je v záujme oboch ich krajín.

Rokovania oboch premiérov sa týkali aj prístupového procesu Turecka do EÚ. Merkelová uviedla, že Nemecko je pripravené zapojiť sa do urýchlenia zjednodušenia vydávania víz pre tureckých občanov i do urýchlenia rokovaní o vstupe Turecka do EÚ.

Na tlačovej konferencii uviedla, že Nemecko je pripravené otvoriť tento rok jednu kapitolu prístupových rokovaní a pripraviť otvorenie kapitol 23 a 24. “Môžeme hovoriť o detailoch,” spresnila.

http://www.hlavnespravy.sk/davutoglu-prilev-utecencov-do-europy-zastavi-bezpecna-zona-na-severe-syrie/697110

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.