Islamisti vo Švédsku kresťanom: Konvertujte alebo zomrite! + EÚ plánuje prijať 200 000 migrantov z táborov v Turecku, Jordánsku a Libanone

Sýrska komunita kresťanov, ktorá našla útočisko vo švédskom meste Göteborg, je aj naďalej sužovaná hrozbami radikálnych islamistov. Tí sa jej vyhrážajú zabitím, ak nekonvertujú na islam
Konvertujte na islam, alebo zomrite
Švédske mesto Göteborg, v ktorom žije približne 500 000 obyvateľov, je jedným z miest, ktoré je vyhľadávané utečencami. Ako sa zdá, pohostinnosť Švédov zďaleka nevyužívajú len utečenci, ktorí skutočne utekajú pred nebezpečenstvom číhajúcim v ich domovine. Spolu s nimi do krajiny prichádzajú aj radikálni islamisti.

A zdá sa, že sa vo Švédsku cítia ako doma – na stenách miestnej pizzérie sa objavili nápisy „Konvertujte alebo zomrite!“ spolu so symbolom, pomocou ktorého sú označované domy kresťanov Islamským štátom. Kresťania žijúci v oblastiach ovládaných radikálnymi islamistami, akými sú napríklad členovia Islamský štát, majú na výber práve tieto dve možnosti: buď sú brutálne zavraždení alebo konvertujú na islam.
Konvertujte na islam, alebo zomrite 1(Zdroj: Facebook)

Ďalším z nápisov, ktorý sa objavil vo švédskom meste, bol „Kalifát je tu“. Pizzérie a domy, na ktorých sa tieto symboly objavili, patrili práve komunite sýrskych kresťanov. Majiteľ jednej z dotknutých reštaurácií, Markus Samuelsson, bol po príchode do práce zdesený. „Cítil som náhle ako mi ide mráz po chrbte. Je to strašne bolestivé, že sa tu cítime ohrození.” Tvrdí, že zamestnáva ľudí 26-tich rôznych národností. Medzi nimi sú aj členovia sýrskej kresťanskej komunity, ktorých zdesenie je niekoľkonásobne väčšie.

Göteborg sa nachádza na juhozápade krajiny a podľa informácií tam žije približne tisíc členov sýrskej kresťanskej komunity a asi 150 bojovníkov Islamského štátu, ktorí sa pokúšajú zasadiť semeno islamu vo Švédsku. Radikálnym moslimom totiž patrí najväčšie uznanie, ak opustia svoju domovinu, aby mohli šíriť posolstvo svojej viery aj v iných krajinách.

http://www.hlavnespravy.sk/islamisti-vo-svedsku-krestanom-konvertujte-alebo-zomrite/697325

 

EÚ plánuje prijať 200 000 migrantov z táborov v Turecku, Jordánsku a Libanone. Migranti už dnes zúria a vyhrážajú sa

Európska únia pripravuje plán, podľa ktorého by si členské štáty mohli prerozdeliť 200 tisíc migrantov. Nemecká kancelárka Angela Merkelová to berie ako ústupky Turecku za to, že pohyb migrantov na svojom území čo najviac zablokuje

Podľa denníka Financial Times ide o prerozdelenie migrantov z táborov v Turecku, Jordánsku a Libanone. EÚ by vraj návrh predstavila niekedy v marci budúceho roka v rámci reforiem zameraných na obmedzenie prílevu utečencov z Turecka a okolitých krajín do Európy. Merkelová tvrdí, že po prerozdelení týchto 200 000 migrantov z táborov v Turecku, Jordánsku a Libanone tieto zablokujú ďalší prísun migrantov do EÚ a že sa tak v konečnom dôsledku podarí prítok utečencov znížiť. Vládne však všeobecná nedôvera ohľadne takýchto plánov.

Příloha bez názvu_ 00007

S touto myšlienkou vyšla nemecká kancelárka Angela Merkelová počas nedeľnej návštevy v Ankare. Prisľúbila, že urýchli proces udeľovania víz tureckým občanom a že sa ešte výraznejšie zasadí o prijatie Turecka do EÚ. Od Turecka očakáva zmierenie so separatistickými Kurdmi, s ktorými turecká armáda oživila ozbrojený konflikt.

Podľa denníka The Guardian by malo Turecko tiež prejaviť väčšie úsilie na zabezpečenie európskej hranice s cieľom, aby sa menej migrantov dostalo do Európy. Turecký premiér Ahmet Davutoglu uviedol, že jeho krajina je pripravená spolupracovať s Nemeckom a EÚ, aby sa zabránilo nelegálnej migrácii, ale zdôraznil, že migrantská kríza nemôže byť vyriešená bez vyriešenia vojny v Sýrii.

Nemecko už teraz nezvláda nápor migrantov. Tí sa tiesnia často v stanoch alebo v podobných provizórnych prístreškoch, zatiaľ čo vonku prichádza zima. V tábore pre migrantov na severovýchode Hamburku je takto ubytovaných 300 migrantov. Táborom sa ozýva kašeľ ale i nadávky.

Migranti sa vyhrážajú že stany zapália. Ženy a deti boli ubytované v unimobunkách, ktoré sa dajú predsa len ľahšie vykúriť. Muži šomrú a od podpálenia stanov si sľubujú urýchlenie riešenia ich problému s ubytovaním. Migranti sú z pobytu v táboroch, kde čakajú na azyl nervózni a podráždení, lebo zisťujú, že cesta za novým lepším životom nemusí byť tak jednoduchá.

Podobne vyhrotená situácia panuje aj v provizórnom utečeneckom centre Schnackenburgallee, ktoré je s kapacitou 3300 migrantov najväčším táborom na území Hamburgu. Verejnoprávne rádio NDR prinieslo informáciu polície, podľa ktorej je tábor pred zrútením, lebo v ňom panuje veľmi výbušná nálada. Skupina migrantov sa už pokúsila vtrhnúť do kancelárii vedenia tábora. Vedúcej tábora sa vyhrážal rozzúrený muž so stoličkou v ruke. Šéfka tábora tvrdí, že sedí na sude s pušným prachom a čaká kedy vybuchne a informuje, že za ďalší vývoj v tábore už jeho vedenie nemôže zodpovedať.

Pritom Nemecko iba v tomto roku čaká ešte ďalších 800 000 migrantov. Kapacity jeho azylových táborov sú už teraz beznádejne preplnené. Migrantov ubytúvavajú všade kde sa dá – v opustených obchodných centrách, kasárňach, školách a telocvičniach.

http://www.hlavnespravy.sk/eu-planuje-v-buducom-roku-prerozdelit-este-vacsi-pocet-migrantov/697317

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.