Kadyrov: ISIS bol zriadený primárne proti Rusku. Mali by sme obnoviť trest smrti. + Holandsko upozorňuje žiadateľov o azyl na tvrdé podmienky, ktoré ich čakajú

Islamský štát bol “vytvorený v prvom rade proti Rusku” povedal prezident ruskej Čečenskej republiky, Ramzan Kadyrov. Varuje, že militantné skupiny a konflikt v Sýrii predstavujú hrozbu pre ruskú bezpečnosť
“Ak si myslíme, že sýrsky problém bude vyriešený rýchlo a nebude mať vplyv na bezpečnosť našej krajiny, nie je to pravda. Som si istý, že problémy sa objavia. ISIS bol vytvorený predovšetkým proti Rusku,” povedal Kadyrov počas tlačovej konferencie v Groznom.

EBE 18 Moskva - Čečenský líder Ramzan Kadyrov prichádza na zasadnutie vládneho kabinetu v Kremli v Moskve 18. septembra 2014. FOTO TASR/AP Chechnya's regional leader Ramzan Kadyrov walks, before a State Council meeting, in the Kremlin in Moscow, Russia, Thursday, Sept. 18, 2014. (AP Photo/Maxim Shemetov, Pool)

EBE 18 Moskva – Čečenský líder Ramzan Kadyrov prichádza na zasadnutie vládneho kabinetu v Kremli v Moskve 18. septembra 2014. FOTO TASR/AP
Chechnya’s regional leader Ramzan Kadyrov walks, before a State Council meeting, in the Kremlin in Moscow, Russia, Thursday, Sept. 18, 2014. (AP Photo/Maxim Shemetov, Pool)

Vodca Čečenska tiež navrhol uložiť trest smrti teroristom a tým, ktorí “skresľujú moslimské náboženstvo a chybne interpretujú Korán.”

“Trest smrti by sa mal zaviesť pre tých, ktorí skresľujú moslimské náboženstvo, prekrúcajú Korán a taktiež pre teroristov. Títo ľudia majú prepojenia dokonca aj vo väzení a tak sú naďalej schopní riadiť svoje aktivity,” uviedol šéf regiónu.

Kadyrov tiež odporučil ruskej vláde, aby sa nebála odsúdenia svetovým spoločenstvom, hlási agentúra RIA Novosti.

“Mnohé krajiny uvalili sankcie proti nám tak ako tak. Západ a Európa nepotrebujú silný štát. Potrebujú štát, ktorý je možné ovládať. Moje hlboké presvedčenie: ak to bude nutné, prezident predloží Štátnej dume návrh zákona a poslanci ho budú podporovať.”

Avšak Štátna duma už predtým povedala, že sa nesnaží prerokovať zrušenie trestu smrti. V Rusku bolo v roku 1996 na ukladanie trestu smrti zavedené moratórium a podľa vyjadrení ruského politika je protokol o zrušení trestu smrti najťažšie realizovateľná požiadavka Rady Európy.

“V súčasnej dobe sa v Rusku nediskutuje na otázku zavedenia trestu smrti, vrátane trestu smrti za terorizmus,” povedal Raphael Mardanshin zo strany Jednotné Rusko pre televízny kanál Rossiya-24.

Začiatkom tohto týždňa navrhoval trest smrti ako výnimočné opatrenie a “najvyššiu mieru sociálnej ochrany” aj kľúčový člen správneho výboru komunistickej strany v Štátnej dume a dodal, že by to mohlo pomôcť znížiť hrozbu terorizmu, ktorá by sa mohla zvyšovať v súvislosti s ruskou aktívnou účasťou na operácii proti Islamskému štátu v Sýrii.

http://www.hlavnespravy.sk/kadyrov-isis-bol-zriadeny-primarne-proti-rusku-mali-by-sme-obnovit-trest-smrti/697469

Holandsko upozorňuje žiadateľov o azyl na tvrdé podmienky, ktoré ich čakajú

Do Holandska minulý týždeň dorazilo asi 2200 žiadateľov o azyl

Holandská vláda varuje tamojších žiadateľov o azyl, že musia rátať s dlhým čakaním na spracovanie svojich žiadostí, počas ktorého im bude poskytnuté iba “jednoduché” ubytovanie.

Agentúra AP uviedla, že štátny tajomník holandského ministerstva spravodlivosti Klaas Dijkhoff zverejnil dnes list, ktorý budú dostávať do rúk všetci žiadatelia o azyl v Holandsku. Má im objasniť siahodlhý postup riešenia ich žiadosti. Prísne varovanie by súčasne mohlo niektorých utečencov odradiť od podania žiadosti o azyl.

Do Holandska minulý týždeň dorazilo asi 2200 žiadateľov o azyl.

V liste sa píše, že Holandsko nemá dostatočný počet riadnych prijímacích centier pre žiadateľov o azyl, aby mohlo ubytovať všetkých prichádzajúcich, a dodáva, že sa preto musia uspokojiť so “skromným prijatím, napríklad v športových centrách alebo stanoch, kde sa o ubytovanie delí veľa ľudí”.

Dijkhoff tiež varoval, že spracovanie žiadosti o azyl trvá takmer šesť mesiacov a ďalších šesť mesiacov alebo aj viac uplynie, kým padne rozhodnutie.

Upozornil, že v dôsledku nedostatočných ubytovacích kapacít budú musieť ľudia aj po udelení azylu zostať bývať v súčasných provizórnych podmienkach alebo ich nasťahujú do prerobených lodných kontajnerov či adaptovaných kancelárskych blokov.

http://www.hlavnespravy.sk/holandsko-upozornuje-ziadatelov-o-azyl-na-tvrde-podmienky-ktore-ich-cakaju/698072

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.