Utečenci v Slovinsku prerazili bariéru a podpálili stany, zasiahla armáda. + Spoveď nemeckej policajtky: Moslimovia pred policajtmi nemajú absolútne žiadny rešpekt

Utečenci chceli ísť ďalej na západ, do Rakúska.

ĽUBĽANA – Situácia s utečencami v Slovinsku sa dramatizuje. Po tom, čo ich policajti nechceli pustiť cez hranice ďalej do Rakúska, podpálili v tábore stany. Situáciu museli ukludniť až vojaci so samopalmi. Niekoľko zranených osôb musel ošetrovať Červený kríž.

Situácia v slovinskom prijímacom tábore v meste Brežice, kde sa tiesnia stovky utečencov, sa dnes dopoludnia vyhrotila: migranti žiadali, aby ich bezpečnostné zložky pustili ďalej do Rakúska a Nemecka a na protest podpálili niekoľko stanov. Pri incidente utrpelo zranenia niekoľko osôb, o ktoré sa postaral Červený kríž, informoval na svojom twitterovom konte redaktor nemeckej spravodajskej televízie N24 Steffen Schwarzkopf.
Migranti v Slovinsku podpalili stany
Dramatická situácia v Slovinsku:
Utečenci podľa neho skandovali „No stay!“ (Nechceme zostať). K táboru s kapacitou 400 ľudí, v ktorom sa dnes nachádzalo okolo 1750 utečencov, predtým dorazili príslušníci polície, ako aj vojaci vyzbrojení samopalmi.

Situácia v slovinskom tábore

Slovinský parlament schválil v noci nadnes novelu zákona o obrane, ktorý za presne stanovených podmienok definuje nové úlohy pre ozbrojené sily krajiny. Nový zákon umožní slovinským vojakom kontrolovať hranice tam, kde nie je prítomná polícia.

Dramatická situácia v Slovinsku:
Do Slovinska prišlo v utorok cez 670 kilometrov dlhé hranice s Chorvátskom takmer 9000 utečencov. Najmenší štát na balkánskej migračnej trase je pritom podľa svojej vlády schopný zvládnuť za deň maximálne 2500 utečencov.

Slovinská armáda má k dispozícii len okolo 7000 vojakov. Opozícia predpokladá, že nasadenie vojakov na hraniciach zlyhá a požaduje vybudovanie hraničného plota – takého, aký stojí na maďarsko-srbských a maďarsko-chorvátskych hraniciach.

Dramatická situácia v Slovinsku:
Prílev utečencov do Slovinska po balkánskej trase zatiaľ pokračuje v nezmenšenej miere. V noci nadnes tam dorazilo ďalších 2000 osôb, oznámila agentúra STA s odvolaním sa na políciu. Okolo 3500 ľudí strávilo noc na území Srbska pri teplotách len tesne nad bodom mrazu pred zatvoreným hraničným priechodom s Chorvátskom Berkasovo/Bapska. Viac ako 1000 z nich prerazilo dopoludnia policajnú bariéru a ilegálne prekročili hranice do Chorvátska.

V pohraničnej oblasti medzi Srbskom a Chorvátskom neďaleko Bapskej pomáhajú utečencom aj mobilné dobrovoľnícke tímy občianskeho združenia Človek v ohrození.

Dramatická situácia v Slovinsku:
„Utečenci prichádzajú nepretržite najmä večer a počas celej noci autobusmi z juhu Srbska. Utečencov vozia z Preševa, nechávajú ich pod kopcom, odkiaľ musia kráčať asi dva kilometre pešo. Medzi nimi je mnoho rodín s malými deťmi. Nikto nemá informácie, kedy budú môcť prekročiť hranice a pokračovať ďalej cez Chorvátsko. Polícia im umožňuje prechádzať v obmedzenom počte a v nepravidelných časových intervaloch,“ napísala v e-maile zaslanom agentúre TASR Nora Beňáková z organizácie Človek v ohrození.

Dramatická situácia v Slovinsku:
„Pri hranici je šesť veľkých prístreškov – vojenských stanov iba s bočnými stenami -, pod ktorými spia či sedia ľudia na zemi. Mnohí sú mimo týchto stanov, teplota klesá až k nule. Viacerí sú bosí, majú mokré oblečenie. Pomoc utečencom zo strany našich humanitárnych pracovníkov spočíva hlavne v poskytovaní oblečenia, obuvi a teplého čaju v improvizovanom tranzitnom priestore,“ priblížila ďalej Beňáková.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1505383/Dramaticka-situacia-v-Slovinsku–FOTO-Utecenci-prerazili-barieru-a-podpalili-stany–zasiahla-armada

 

Spoveď nemeckej policajtky: Moslimovia pred policajtmi nemajú absolútne žiadny rešpekt

Tania Kambouriová, policajtka v nemeckom meste Bochum, dcéra gréckych prisťahovalcov a autorka. 32-ročná Tania napísala knihu s názvom “Nemecko v modrom svetle – tiesňové volanie jednej policajtky”. V nej Kambouriová opisuje svoje skúsenosti, že stále viac ľudí má menší rešpekt k polícii. Policajtka si myslí, že to platí najmä pre moslimských imigrantov

tania

Problém utečencov je veľký, dôležitý a zamestnáva celú Európu. Nemecká policajtka si preto nemohla vybrať lepší čas na vydanie svojej knihy, v ktorej zužitkovala svoje 12 ročné policajné skúsenosti.

Kambouriová sa v nemeckej televízii sťažovala – rovnako ako v otvorenom liste, ktorý zverejnila ešte pred dvoma rokmi v časopise Nemecká polícia (Deutsche Polizei) – na rastúcu neúctu k policajtom, ktorú vníma najmä u mladých moslimských mužov a rovnako tak aj na vzostup agresivity a násilia. Často sa stáva, že v postavení ženy-policajtky je zo strany imigrantov ignorovaná – okrem iného kvôli postaveniu žien v ich kultúre a náboženstve.

Ako sama tvrdí, v službe bola niekoľkokrát zranená, údery do tváre vôbec nie sú výnimočné. Popisuje jeden prípad, kedy ušla vážnemu zraneniu len o chlp – zadržaný migrant údajne z celej sily kopol tesne vedľa jej hlavy.

Výnimkou nie je ani časté opovrhovanie a urážky, ktoré sú vyslovované predovšetkým lámavou nemčinou, či angličtinou. Aby bolo migrantom lepšie rozumieť, využívajú agresívne gestá a mimiku. Vo svojej 220 stranovej knihe opisuje okrem spomenutých problémov aj agresivitu a násilie v utečeneckých táboroch – podľa jej slov sú migranti mimoriadne agresívni a neváhajú pri konfliktoch používať akékoľvek predmety ako zbrane.

„Počas toho, ako som riešila konflikt v utečeneckom tábore, mi jeden zo spútaných migrantov začal nadávať lámavou angličtinou a nemčinou. Čo od neho chcem a čo mu má štetka (bitch, pozn. red.) ako ja rozkazovať,“ opisuje Tania konflikt s migrantmi pochádzajúcimi z Alžírska.

Ďalej popisuje inú situáciu z utečeneckého tábora, kedy zasahovala pri hromadnej bitke medzi Libanoncami. Tí neváhali použiť nože, jeden z utečencov mal dokonca vážnu reznú ranu na krku. Bitky sa zúčastnili desiatky migrantov. Nemecká policajtka skonštatovala, že bola rada, že ona a jej kolegovia vyšli z potýčky bez zranenia.

“Nehovorím, že všetci migranti, ktorí sem prídu, sú takí,” dodala Kambourová. “Problém je v tom, že sa nechcú prispôsobiť. Samozrejme, nemôžete poprieť svoju vlastnú kultúru, ale človek musí dodržiavať určité pravidlá.”

Je však zaujímavé, že v Nemecku svojimi otvorenými názormi a skutočnými príbehmi okrem solidarity vyvolala aj vlnu rozhorčenia. Ako keby nestačilo, že politici tento problém prehliadajú a tvária sa, že sa nič nedeje. Jedna nemecká politička zo strany zelených, Renate Künastová, dokonca vyzvala strážcov poriadku, aby sa pri vstupe do moslimských bytov vyzúvali.

http://www.hlavnespravy.sk/spoved-nemeckej-policajtky-moslimovia-pred-policajtami-nemaju-absolutne-ziadny-respekt/698358

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.