Horúca správa: V EURÓPE ZAČALA VOJNA ! + Historický moment: Tony Blair konečne priznal, že môže za vojnu v Iraku a rozmach Islamského štátu

Viac informácií prinesú spravodajské portály vo večerných hodinách. Akhul je momentálne vypočúvaný v Jordánsku políciou v Ammáne a tá zaviedla úplné embargo na informácie. DENNÍK POLITIKA je prvý, ktorý prináša túto šokujúcu informáciu! Dnešná šokujúca správa prevzatá z denníka Al Ahram hovorí za všetko. Turecký novinár Mehmet Akhul priniesol autentické svedectvo o plánoch a ich realizácii priamo z centra bojov takzvaného Islamského štátu z oblasti strednej Sýrie.
poprava-IS-Islamsky-stat-afgansky-bojovnik
Rok a pol tam pôsobil pod menom Mohamed Akhe ako bojovník tzv. Islamského štátu (kalifátu). Sám označuje tzv. Islamský štát (ISIS) ako podvod riadený zahraničnou tajnou službou. Vo vedení ISIS sú ľudia trénovaní v zahraničí a niektorí dokonca aj takí, čo boli už zatknutí americkými vojskami v Iraku a neskôr prepustení. Ich identita je pomerne málo známa a ťažko zistiteľná. Utečenecká kríza je podľa Akhula organizovanou vojnou pripravovanou ISIS na prevezenie armád ISIS do Európy. Všetky akcie s deťmi a ženami sú zastierací manéver, ktorý má ukľudniť verejnú mienku v Európe a zdvihnúť vlnu solidarity. Cieľom majú byť samozrejme najvyspelejšie ekonomiky EÚ. Bojovníci ISIS medzi sebou komunikujú prostredníctvom mobilných GSM telefónov v sieti Spojených Arabských Emirátov Etisalat, ktoré majú zaplatené priamo z ISIS. Tým je aj vyriešená záhada, ako mohli takzvaní chudobní utečenci komunikovať medzi sebou z moderných smartphonov celé týždne v roamingovom režime, pričom nemali peniaze údajne na nič.

Príkazy a velenie ide cez veliteľov skupín, ktoré tvoria prevažne obyvatelia Sýrie a Iraku a jedna skupina je vedená troma mužmi, za predpokladu, že sú na jednom mieste. Preto sa takzvaní utečenci domáhali sami rozhodovať, kde budú umiestnení.

Ich taktika má začať takzvanou guerillovou vojnou, čo je v podstate partizánsky spôsob boja a to narúšaním verejného poriadku, infiltráciou domáceho obyvateľstva a kontaktom s už žijúcimi skupinami v EÚ.

Viac informácií prinesú spravodajské portály vo večerných hodinách. Akhul je momentálne vypočúvaný v Jordánsku políciou v Ammáne a tá zaviedla úplné embargo na informácie. DENNÍK POLITIKA je prvý na Slovensku, ktorý prináša túto šokujúcu informáciu!

Toto je dôkaz, že celý socialistický systém v EÚ reprezentovaný zradcami ako Merkelová, Fico, Hollande, Faymann a ostatní totálne zradili Európu a nechali ju nepripravenú na totálnu vojnu vedenú z vnútra.

Bodo Greim

spolupracovník DENNÍKa POLITIKA

Amman

http://dennikpolitika.sk/horuca-sprava-v-europe-zacala-vojna/

 

Historický moment: Tony Blair konečne priznal, že môže za vojnu v Iraku a rozmach Islamského štátu

LONDÝN – Trvalo mu to dvanásť rokov, no bývalý britský premiér Tony Blair sa nakoniec predsa len ospravedlnil za vojnu v Iraku a za to, že čiastočne môže za vzostup Islamského štátu. Uviedol to v rozhovore pre televíziu CNN.

Mimoriadne vyznanie učinil Blair po tom, ako sa dlhé roky odmietal ospravedlniť za konflikt, pod ktorý sa podpísal krvavým písmom. Jeho „mea culpa“ zaznelo v interview, v ktorom porozprával o pekle spôsobené jeho a Bushovým rozhodnutím poraziť Saddáma Husajna.

Niekdajší britský predseda vlády opakovane oľutoval svoje správanie a priznal, že invázia do Iraku boja „vojnovým zločinom“. Na otázku moderátora Fareeda Zakariho, či bola vojna v Iraku chybou, odpovedal: „Ospravedlňujem sa za to, že som nemal správne informácie od spravodajskej služby. Taktiež sa ospravedňujem za niektoré chyby v plánovaní a určite sa ospravedlňujem za to, že sme vtedy nechápali, čo sa stane po odstránení vtedajšieho irackého režimu.“ Po tom, ako novinár skonštatoval, že vojna v Iraku bola hlavnou príčinou vzostupu Islamského štátu, Blair odvetil: „Je na tom niečo pravdy. Samozrejme, nemožno povedať, že tí z nás, ktorí odstránili Saddáma v roku 2003, nenesú žiadnu zodpovednosť za situáciu v roku 2015.“ Zakari v rozhovore Blaira obvinil, že svojmu spojencovi, americkému prezidentovi Georgovi Bushovi mladšiemu, slúžil ako „ako taký pudlík“.

Historický moment: Tony Blair
Blairovo priznanie prichádza týždeň po tom, ako týždenník Mail on Sunday zverejnil článok, ktorý po prvýkrát odhaľuje, že Blair a Bush rok pred inváziou uzatvorili „dohodu v krvi“. V brífingovej správe z roku 2002, ktorej autorom je bývalý americký minister zahraničia Colin Powell, sa píše, že obaja politici sa tajne dohodli na konflikte v Iraku, hoci svojim voličom a kolegom v parlamente tvrdil, že sa hľadá diplomatické riešenie. Blair v televízii úprimne požiadal o odpustenie za svoje hrubé chyby, ktorých dôsledkom je do týchto dní trvajúci krvavý chaos v regióne.

Blairove slová o irackej vojne sú v ostrom kontraste s jeho opakovanými odmietnutiami zodpovednosti za konflikt a jeho dlhodobých dôsledkov. V roku 2004 povedal poslancom: „Nebudem sa ospravedlňovať za konflikt. Verím, že to bolo správne.“ Nakoniec sa proti nemu postavil aj jeden z Blairových najvernejších ministrov, Lord Blunkett. „Tony nebol schopný povedať, čo sa bude diať, keď bojové operácie skončia. Jednoducho sa rozhodol veriť Cheneymu a Rumsfeldovi (viceprezident USA v Bushovej administratíve a bývalý minister obrany, pozn. red.). S odstupom času teraz vieme, že vplyvom ich konania došlo k demontáži celej irackej vlády a infraštruktúry, čo viedlo k rozpadu akekoľvek formy fungujúcej vlády a vytvoreniu úplného vákua. Teroristi tak mali voľnú cestu, aby sa mohli infiltrovať do Iraku. Nesnažím sa teraz zo seba spraviť obetného baránka, všetci nesieme podiel viny na tom, že sme klamali,“ vyhlásil Blunkett pre Mail on Sunday.

Putin prezradil, prečo došlo k rozpadu Sovietskeho zväzu: Bola to katastrofa a tragédia
Blair ako majster mediálnej manipulácie si určite musel byť vedomý toho, že raz príde čas, kedy bude musieť vyjsť s pravdou von. Teraz, keď už nemôže poprieť veľké chyby v úsudku, ktorých sa dopustil pri rozhodovaní o vojne v Iraku, sa radšej dobrovoľne priznal sám, ako keby ho mal k tomu niekto prinútiť. Aké dôsledky to pre neho bude mať, ukáže čas.

http://www.topky.sk/cl/11/1506063/Historicky-moment–Tony-Blair-konecne-priznal–ze-moze-za-vojnu-v-Iraku-a-rozmach-Islamskeho-statu

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.