Vlády ôsmich amerických štátov následne po Rusku zakázali gay-pochody

Preskrtnuta vlajka LGBTŠtátna duma v júni zákonom zakázala propagáciu homosexuality nie na sto rokov, ale definitívne a nielen v Moskve, ale na celom území Ruskej federácie
V ôsmich štátoch USA – v Alabame, Arizone, Louisiane, Mississippi, Oklahome, Southe Caroline, Texase a Utahu zakázali propagáciu homosexuality.

Zákony zakazujúce propagandu homosexuality, ktoré prijali v ôsmich štátoch v USA nie sú tak dogmatické, ako ruský zákon zakazujúci propagáciu homosexuality medzi mládežou, píše denník Washington Post.
Ak v štáte Utahu zakazujú „propagandu homosexuality“, tak v Arizone je uložený zákaz na zobrazenie homosexualných vzťahov ako „pozitívnej“ alternatívy spôsobu života. V Alabame a Texase zákonodárcovia rozhodli, že homosexualita je „neprijateľná pre širokú verejnosť.“ Okrem toho, tu trvajú na tom, aby deťom v školách na sexuálnej výchove vysvetlili, že „homosexualita je trestným činom,“ aj keď trestné prenasledovanie homosexuálneho správania realizovaného na základe vzájomného súhlasu mimo verejných miest bolo uznané ako protirečiace sa ústave ešte v roku 2003.

Pred zahájením zimných olympijských hier v Soči škandál, ktorý obklopoval ruský zákon zakazujúci „propagáciu homosexuality“ hrozilo, že zatieni pripravovanú športovú akciu. Citlivo k cudzím problémom svetoví lídri, vrátane prezidenta Obamu, kritizujú Rusko za stigmatizáciu gayov. Vysvetlenie v ruskom zákone z roku 2013 upresňuje, že jeho cieľom je chrániť deti pred „faktormi, ktoré negatívne môžu ovplyvňovať ich fyzický, duševný, mentálny a mravný vývoj.“

Prezident Vladimir Putin, ako aj americké zákony varujú homosexuálov a ich priaznivcov: „Prosím nechajte deti na pokoji.“ Herec a dramatik Harvey Firstayn vyzval Spojené štáty, aby bojkotovali olympiádu v Soči, pretože zakazuje „propagáciu homosexuality“. Ale treba spomenúť, že v roku 2002 Spojené štáty s hrdosťou a bez jedinej výhrady poslali svoju olympijskú delegáciu do štátu v ktorom je to zakázané tiež.

http://www.hlavnespravy.sk/vlady-osmich-americkych-statov-nasledne-po-rusku-zakazali-gay-parady/223539

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.