Odpor voči prisťahovalcom v Nemecku narastá. + Angela Merkelová, “trójska kobyla” Ameriky

Sýria: USA evakuujú teroristov Islamského štátu, aby ich ochránili pred Rusmi

Počas víkendu otriasol Nemeckom útok väčšej skupiny maskovaných ľudí na Sýrčanov (žiadateľov o azyl). Útoky sa odohrali v mestách Magdeburg a Wismar, pri ktorých boli obete napadnuté baseballovými palicami a utrpeli početné zlomeniny a pomliaždeniny. Polícia zadržala len jedného možného páchateľa, ostatní z miesta činu utiekli
Krava
Všetci si úsmevne pamätáme na početné články, ktoré zobrazovali vysmiatych ľudí na stanici v Nemecku a popisovali to titulkami typu: „Migranti: Nemci ich vítajú, pre strednú Európu sú to paraziti“, „V Mníchove vítali migrantov, na stanici im dali jedlo aj oblečenie“, jednoznačne to svoj účel naplnilo (aspoň z časti). Zjemniť postoj ľudí voči migrantom a tých, ktorí sa stavajú proti, označiť za akýchsi pohrobkov fašizmu, nacizmu, komunizmu spoločne zoskupených v xenofóbnej, izolovanej a zaostalej strednej Európe.

Avšak ubehli dni a mesiace a do krajín, ktorých zhovievavý postoj mal byť pre nás vzorom, dorazili desaťtisíce utečencov. Zvýšilo sa tak napätie medzi miestnym obyvateľstvom a s tým pribudli reakcie, ktoré ďaleko prevyšujú akýkoľvek protest, či činnosť našich slovenských odporcov.

Počas víkendu otriasol Nemeckom útok väčšej skupiny maskovaných ľudí na Sýrčanov (žiadateľov o azyl). Útoky sa odohrali v mestách Magdeburg a Wismar, pri ktorých boli obete napadnuté baseballovými palicami a utrpeli početné zlomeniny a pomliaždeniny. Polícia zadržala len jedného možného páchateľa, ostatní z miesta činu utiekli.

Z ďalších útokov spomeňme napríklad útok na azylový dom vo Freitali pri Drážďanoch. Dvadsaťšesťročný Sýrčan bol ľahko zranený po tom, čo pred oknom jeho spálne vybuchla nálož.

V Sasku, ktoré média označujú za centrum xenofóbneho hnutia Pegida, vypukli v noci požiare na dvoch miestach vytypovaných na ubytovanie utečencov.

Požiar niekoľkých obytných kontajnerov v Dippoldiswalde bol podľa polície dielom podpaľača, viac informácií polícia neposkytla. K zraneniu osôb nedošlo. Podľa magazínu Der Spiegel to bolo dokonca vyše 170 útokov cielených proti utečencom. Podrobnú mapku, ktorá vyobrazuje konkrétne útoky si môžete pozrieť TU.

Vo svetle týchto skutočností hovoriť o Slovensku ako o xenofóbnej krajine, tak ako to robia mimovládkari a pravdoláskari, ktorí sa stavajú do pozície strážcov morálky, je minimálne čudné. Ak je Nemecko, kde dochádza k pravidelným fyzickým útokom na migrantov a pre nich vyčlenenú infraštruktúru považované za krajinu, ktorá víta utečencov, treba sa triezvo pozrieť aj na Slovensko, kde k žiadnym násilnostiam nedochádza.

Treba odsúdiť tých, čo z pomäteného výstrelku 19-ročného Dávida z Kysúc, dokážu razom vyprofilovať reprezentatívnu vzorku slovenských odporcov, onálepkovať všetkých, čo sa triezvo dívajú na hybridnú vojnu, ktorá sa tu proti Európe vedie a ktorá bude mať nedohľadné následky, a tak ich paralyzovať pred akciou.

P. Májovský

http://www.hlavnespravy.sk/odpor-voci-pristahovalcom-v-nemecku-narasta/703282

 

Exkluzívny rozhovor so Sergejom Chelemendikom: Angela Merkelová, “trójska kobyla” Ameriky

Prinášame vám exkluzívny rozhovor so Sergejom Chelemendikom, spisovateľom, bývalým poslancom NR SR, zakladateľom spolku priateľov Ruska (viac sme o tom písali TU) a známym aktivistom, o súčasnej kríze a politickom dianí vo svete

Kto podľa vás stoji za vyvolaním utečeneckej krízy a čo tým sleduje?

Za začínajúcou katastrofou Európy, ktorá sa zatiaľ skromne označuje ako “utečenecká kríza”, stoja USA, ako zatiaľ dominujúci subjekt svetovej politiky, a taktiež globálna svetová oligarchia, ktorú čoraz častejšie označujú za globálneho prediktora a ktorá je s USA úzko spätá. Cieľ tejto náhlej katastrofy je jasný stále väčšiemu počtu ľudí v Európe, ale pred veľkými masami Európanov je zatiaľ skrytý. Organizovaná, pripravená invázia miliónov migrantov a reálnych utečencov bude mať za následok začiatok občianskych vojen v európskych krajinách, ktoré môžu zmeniť Európu behom niekoľkých rokov na nepoznanie.

Prečo to všetko robia?

Pomenujem hlavné ciele.

Po prvé, nepripustiť zblíženie zatiaľ ešte silnej Európy so silnejúcim Ruskom a Čínou, čo by znamenalo koniec USA ako svetového impéria. Po druhé, poštvať Európu proti Rusku, ako sa to darilo už veľakrát. Stačí si spomenúť na Napoleonovu ruskú kampaň v 19. storočí a dve svetové vojny v 20. storočí, ktoré zmenili Európu radikálne a stali sa príčinou vzletu USA až do úrovne superveľmoci, hoci ešte na začiatku 20. storočia predstavovali iba perifériu sveta.

Vtiahnuť Európu do vojny s Ruskom na Ukrajine sa zatiaľ nepodarilo, preto sa USA snažia dostať k moci v Európe agresívne režimy a pokúsiť sa znovu vytvoriť reálny konflikt medzi Európou a Ruskom. Utečenci im pomôžu k tomuto cieľu.

Chcem zdôrazniť, že vyvolať občianske vojny v Európe sa podarí bez väčších ťažkostí: invázia miliónov prisťahovalcov, nech už by boli pomenovaní hocijako a nech by bola invázia vysvetľovaná hocijako, iný vývoj nemôžeme mať, Európania sa začnú búriť, už začali.

Ale poštvať Európu proti Rusku bude oveľa ťažšie: Európa samostatne nedokáže bojovať a viesť vojnu proti Rusku­ ani ako celok, ani tým viac v podobe samostatných štátov, ako to robili predtým Napoleon, Rakúsko-­Uhorsko, Prusko, fašistické Nemecko. Európa je vo vojenskom ohľade slabá a bezbranná. Lídri Európy otvorene priznávajú, obzvlášť po začiatku bombardovania Sýrie ruskými leteckými silami, že ruská armáda je silnejšia ako všetky ozbrojené sily Európy dokopy. Je to adekvátne hodnotenie.

Ako môže vyzerať reálna prognóza pre Európu a Slovensko?

Európu budú vyhadzovať do vzduchu pomocou miliónov migrantov, Európu budú zbíjať a privádzať na mizinu pomocou dohody o transatlantickom obchode, ktorá je, mimochodom, prísne utajovaná, ale očividne bude podpísaná.

Európske národy môžu štvať aj medzi sebou navzájom. Na Balkáne tento proces znovu začína plápolať s novou intenzitou, súrne ozbrojujú Chorvátsko proti Srbsku, Albánsko proti Macedónsku a Čiernej hore.

Čo sa potom udeje s Európskou úniou?

Ako prvý sa môže rozpadnúť Schengen, potom eurozóna, potom aj celá Európska únia. Ak sa všetko toto udeje, osud Európy bude pripomínať osud súčasnej Ukrajiny, všade budú prebiehať takzvané hybridné vojny a v takom prípade európske národy budú, a to chcem zdôrazniť, každý samostatne, prosiť Rusko a Čínu, aby im pomohli, možnože dokonca aby ich zachránili. Nie je vylúčené, že to bude robiť aj Slovensko.

Bude ešte možná repatriácia nelegálnych migrantov späť?

To je málo pravdepodobné, hoci sa o tom stále viac hovorí. Liberálna Európa na to nemá ani právne, ani silové nástroje. A je celkom nejasné, kam ich budú vyvážať v množstve stoviek tisícok. Okrem toho, repatriácia narazí na tvrdý odpor a sama o sebe sa môže stať zápalkou, ktorou podpália požiare občianskych a etnických vojen.

Politici a médiá tvrdia, že USA sú naši spojenci, a z toho nám vyplývajú určite záväzky. Ako môže byť za spojenca považovaný niekto, kto cielene destabilizuje Európu masou utečencov a cez skorumpovaných europoslancov pretláča zmluvu TTIP, ktorá poskytne výhody americkým korporáciám na úkor ekonomiky, životného prostredia a zdravia obyvateľov Európy?

Existuje večná pravda: horšie ako byť nepriateľom Anglosasov môže byť iba jedno -­ byť ich priateľom. Pre priateľov Ameriky v Európe je dôležité na to nezabúdať. Pretože nepriatelia Anglosasov často prežívajú a vyvíjajú sa, zatiaľ čo svojich priateľov USA vždy likvidujú. USA sú dedičmi anglosaskej politiky ideového rasizmu, ktorý je založený na presvedčení o vlastnej nadradenosti. Iba behom posledných rokov zlikvidovali celý rad štátov a ich lídrov, pričom práve vtedy, keď sa tieto štáty a ich lídri začali s Amerikou priateliť.

Miloševiča, Kaddáfího, Husseina, Mubaraka, Mursiho už postihol strašný osud, pričom nielen ich, ale aj ich krajiny a národy. Na rade sú teraz Erdogan a Porošenko.

Zvláštne miesto v tejto rade zaujíma Angela Merkelová, “trójska kobyla” Ameriky v Európe a spolu s ňou celé Nemecko. Osud Nemecka je dramatický už dnes, pričom je to iba začiatok.

Médiá a mimovládky prezentujú kresťanstvo a manželstvo ako prežitok, zato manželstvá homosexuálov a adopcie detí pre takéto páry sú pre nich najvyššou prioritou. Presadzovanie skorej sexualizácie detí, infiltrácia populácie cudzincami, výzvy na akceptovanie cudzích kultúr na úkor vlastnej… V nie tak dávnej dobe by ľudia hlásajúci takéto názory boli vystavení v klietke na námestí. Dnes nás takíto narušení jedinci presviedčajú, že nenormálne je normálne…

Je to súčasť plánu globálnej oligarchie na likvidáciu kresťanskej civilizácie v Európe, cieľom ktorého je zlikvidovať rodinu ako základ spoločnosti. Často hovoria, že existuje ešte jeden cieľ ­- depopulácia Európy. Teda zariadiť to tak, aby sa noví európski kresťania nerodili, ale aby vymierali. Nie je to celkom presné, pretože tento cieľ v Európe bol už dávno dosiahnutý, štatistika je neúprosná: za situácie, keď na jednu rodinu pripadá 1,3 dieťaťa, sú Európania už teraz odsúdení na vymieranie. Pričom seriózni demografi tvrdia, že táto dynamika je už nezvratná. Práve preto Európa skutočne v horizonte desaťročí potrebuje „nových Európanov“, ale masy migrantov, ktoré do nej teraz vtrhávajú sa nimi sotva stanú.

Rusko bolo za Jeľcina v omnoho horšej situácii, akú sme tu mali my. Privatizáciu a rozklad celého hospodárstva riadilo v Nemcovovej ére až 10 tisíc amerických poradcov. Médiá v tej dobe tiež presviedčali Rusov, že nepotrebujú pestovať potraviny, keď ich môžu lacno doviezť, že štátu netreba vlastniť ťažobný priemysel, keď doňho treba investovať a že armáda je zbytočná, keď s USA sme priatelia. Ako dopadli hlásatelia týchto bludov po nástupe Putina? Prezliekli kabáty a hlásajú presný opak, alebo chodia „po kanáloch“?

Putin vyčistil väčšiu časť jeľcinovskej elity, ale zatiaľ ešte nie definitívne a nato existujú závažné príčiny. Počas Jeľcinovej epochy sa Rusko príliš úzko preplietlo ekonomicky a finančne so Západom a zlikvidovať tieto spojenia na úrovní osobných kontaktov nebolo možné ani behom dňa, ani roka.

Dá sa povedať, že zbytky jeľcinovských kádrov lojálne voči Putinovi sa dnes v Rusku starajú o ekonomickú a finančnú spoluprácu medzi Ruskom a Západom a zatiaľ nie je kým ich nahradiť. Ale situácia sa mení rýchlo. BRICS a SCO sú toho najvýraznejšími dôkazmi.

Je u nás politická sila, ktorá by poriešila mimovládne organizácie, financované zo zahraničia rovnakým spôsobom, ako sa to urobilo v Rusku? Alebo každá vláda, ktorá by prestala poslúchať, začne čeliť etnickým nepokojom ako nedávno v Macedónsku, kde USA aktivizovali albánsku menšinu, keď hrozilo, že Macedónska vláda schváli výstavbu plynovodu South Stream cez svoje územie? Slovensko už dostalo “etnickú” výstrahu v podobe Hedvigy Malinovej. Hoci vtedajšia vláda vyriešila tuto provokáciu veľmi rýchlo, následná kampaň mimovládok snáď najlepšie ukazuje, odkiaľ vietor fúkal…

Slovensko sa nachádza pod úplnou kontrolou mimovládnych organizácií a kedy sa to zmení, neviem. Napríklad, v Maďarsku Orbán menil túto situáciu dlhé roky nástojčivo a dôsledne a výsledky tam sú.

Hrozia teda aj Slovensku nepokoje na spôsob majdanu alebo farebných revolúcií?

Je to jednoduchá otázka. Ak sa USA rozhodnú zamiešať do situácie na Slovensku, pravdaže, budú. Všetky nástroje na takýto zásah v rukách USA sú – priamo alebo prostredníctvom eurobyrokracie v Bruseli kontrolujú väčšiu časť politických strán na Slovensku, pod ich kontrolou sú médiá, mimovládky, teda celý súbor možností.

Preto, keď niekto chce triezvo hodnotiť slovenskú politiku a jej perspektívy, musí brať predovšetkým do úvahy toto – USA si môžu robiť na Slovensku všetko, čo si zmyslia . Ak to robia v Nemecku, na aký odpor môžu naraziť na Slovensku?

Iná otázka je, či vznikne dôvod, aby to chceli robiť…

Zatiaľ všetko vyzerá tak, že Amerika má iné starosti ako Slovensko, Amerika sa dokonca už nezaujíma ani o Ukrajinu, kde stávky v hre sú niekoľkotisícnásobne vyššie. Amerike sa nedarí vyvolať úspešne pre seba nové majdany v Macedónsku, Srbsku, Čiernej hore, Moldavsku. Otázne sú úspechy Ameriky v tureckom majdane, ktorý pokojne môže priviesť Turecko k občianskej vojne.

Mimochodom, občianska vojna v Turecku v súčasnosti predstavuje najstrašnejšiu hrozbu pre Európu a môže jej zasadiť obrovský úder, keďže podľa reálnych odhadov v Turecku sa v súčasnosti nachádza cca 8 miliónov utečencov z celého sveta. Pritom Turecko je obrovská krajina, člen NATO, s miliónovou, dobre vycvičenou armádou, silnou políciou. Pokusov o turecký majdan bolo veľa, boli potlačené, ale teraz je situácia iná a občiansku vojnu v Turecku experti hodnotia ako reálne možnú budúcnosť.

Čo by ste ešte povedali na záver?

Slováci, ako aj mnohé európske národy, sú oslepení a ohlušení dezinformáciou a propagandou, Slováci v súčasnosti prakticky nepoznajú reálny obraz sveta. Zodpovedná je za to slovenská politika a slovenské médiá.

Ich správanie vyzerá nasledovne: v Európe sa začína požiar a politici a médiá síce o tom vedia, ale skrývajú informáciu o tomto požiari, ktorý sa každú chvíľu môže rozšíriť aj na Slovensko, pred svojím národom. To je nielen zrada, to je zločin, za ktorý títo ľudia budú potrestaní prinajmenšom nenávisťou a pohŕdaním svojich krajanov, ktorých zradili. Rovnako, ako sa už blíži potrestanie zradcov Ukrajiny, ktorí vypestovali na nariadenie USA ukrajinský fašizmus a zaplavili svoju krajinu krvou.

Pravdaže, keď táto zrada začne byť jasná mase Slovákov, politici a novinári povedia: prepáčte, my sme nevedeli, nechápali a ono to takto dopadlo…

Nemyslím si, že im uveria, myslím si, že im pripomenú ich skutky a texty, Slovensko je malá krajina a nikomu by som neprial ocitnúť sa v ich koži.

Ale hlavná otázka pre Slovensko a nielen preň, ale aj pre mnohé ďalšie krajiny Európy, znie jednoducho a drsne: bude vláda, polícia, armáda, brániť Slovákov, ak vlna migrantov a utečencov sa dovalí až sem. A keďže na Slovensku je dnes iba jeden reálny politik – Robert Fico, na jeho ramenách leží obrovská ťarcha osobnej zodpovednosti. Ak bude reálne “chrániť Slovensko“, ako písal na svojich predvolebných billboardoch, podporí ho hlavná masa slovenského národa – a Slovensko bude čakať jeden osud.

Ak však to Fico a jeho vládna strana Smer nedokážu urobiť, Slovensko bude čeliť inému osudu, a to nezávisle od výsledkov blížiacich sa volieb. Vlna katastrofických zmien môže potom zaplaviť Slovensko a existencia nielen slovenského štátu, ale aj samotného slovenského národa môže byť potom otázna.

Pretože epocha otrasov a vojen iba začína…

http://www.hlavnespravy.sk/exkluzivny-rozhovor-so-sergejom-chelemendikom-angela-merkelova-trojska-kobyla-ameriky/703263

Sýria: USA evakuujú teroristov Islamského štátu, aby ich ochránili pred Rusmi

Spojené štáty by mali evakuovať svojich teroristických spojencov zo Sýrie. Zdá sa, že americká vláda chce zabrániť tomu, aby bojovníci Islamského štátu padli do rúk Rusov. Nasadenie 50 amerických elitných vojakov zrejme slúži na ústup bojovníkov pred Rusmi

Ruská štátna tlačová agentúra TASS tvrdí, s odvolaním sa na armádneho hovorcu sýrskej armády, že spojenci USA počas uplynulého týždňa vybudovali podmienky pre evakuáciu teroristov z Islamského štátu. V súlade s tým mali 26. októbra pristáť dve lietadlá Turkish Airlines a po jednom z Kataru a Spojených arabských emirátov v Adene v Jemene. Tam sa odovzdalo asi 500 islamistických bojovníkov do rúk saudských dôstojníkov. Následne boli letecky prepravení, údajne s cieľom chrániť ich pred ruskými leteckými údermi. Bojovníci boli potom prevezení do Jemenu a Saudskej Arábie.

Nezávislé potvrdenie tejto správy neexistuje. Avšak ruská štátna televízia RT špekuluje, že nasadenie 50 amerických elitných vojakov slúži práve na tento účel: Spojené štáty sa pokúsili evakuovať svojich teroristických spojencov, aby nepadli do rúk Rusov. Ak by sa tak stalo, ukázalo by sa, či USA v skutočnosti otvorene spolupracujú s islamskými teroristickými skupinami, alebo nie. Zatiaľ je známe len to, že Spojené štáty podporujú sýrsku odnož Al-Kajdy – teroristickú skupinu Fronta al-Nusrat. Rusi však podnikli letecké údery aj proti tejto teroristickej organizácii: poukazujú tak na boj proti všetkým teroristom v Sýrii.

Túto tézu prekvapivo jasne potvrdzuje aj americký portál Washington Post: zdroj z armády novinám povedal, že úlohou špeciálnych jednotiek je podporiť bojovníkov spriaznených so Spojenými štátmi tam, kde to má zmysel a “podniknúť evakuáciu z miest, ktoré nefungujú”. Zdroj výslovne povedal, že 50 mužov má inštruovať bojovníkov a nie priamo zasiahnuť do bojov. Tento opis naznačuje logistickú podporu počas ústupu.

Americký prezident pred niekoľkými dňami uviedol, že sýrska misia zlyhala. Obama sa chce z tejto aféry dostať bez politickej ujmy a preto súhlasil s ruským prezidentom Vladimirom Putinom o spolupráci v Sýrii. Prekvapujúci pokrok v mierovej konferencii vo Viedni teraz prináša americkú rozviedku a žoldnierske firmy pod tlak. Pravdepodobne budú robiť všetko pre to, aby sa čo najrýchlejšie dostali von z ruskej sféry vplyvu. Poskytnúť cennú pomoc im môže práve spomínaných 50 elitných vojakov.

http://www.hlavnespravy.sk/syria-usa-evakuuju-teroristov-islamskeho-statu-aby-ich-ochranili-pred-rusmi/703416

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.