Česi majú kvót plné zuby, chystajú demonštrácie. + Video: Islam útočí…

Napätie v Českej republike stúpa. Môžu za to najmä utečenecké kvóty, nariadené Európskou úniou. Kým Slovensko chystá na EÚ žalobu, Česká republika stiahla chvost a ustupuje. Občanom Českej republiky sa to však nepáči a začínajú konať.
Poslite ich spat
Za vystúpenie z únie
Hnutie Tomia Okamuru Sloboda a priama demokracia naštartovalo petíciu za referendum o vystúpení z Európskej únie, ktorú podpísalo už vyše 53-tisíc ľudí.

„Žiadame parlament Českej republiky, aby prijal ústavný zákon, umožňujúci občanom Českej republiky rozhodnúť v referende o vystúpení Českej republiky z Európskej únie,“ píše sa v petícii.

Spevák a pretekár Daniel Landa verejne vyzval českú vládu, aby podporila Slovákov v pokuse o zachovanie národnej nezávislosti.

LANDA ŽIADA, ABY SA PREDSTAVITELIA KRAJINY SNAŽILI ZJEDNOTIŤ V4 A VYTRVAŤ V TAKOM POSTOJI, ABY VLÁDA NAD KRAJINOU ZOSTALA V RUKÁCH TAMOJŠÍCH ĽUDÍ.

Europoslanec a predseda Strany slobodných občanov Petr Mach tvrdí, že ak bude únia trvať na kvótach, jediným riešením je vystúpenie Českej republiky z EÚ: „Je to diktát EÚ. Kvóty si nesmieme nechať vnútiť. Vláda musí podať žalobu na Európsky súdny dvor.“

Bez štipky hrdosti
Trpezlivosť stratili aj obyvatelia a začali sa vyhrážať poslancom, zatiaľ prostredníctvom sociálnych sietí. „Česká mentalita bez štipky hrdosti ma začína unavovať. Podriaďovanie sa rozhodnutiam ostatných o nás tu už raz bolo. vtedy nás to stálo Sudety. Kam to zájde teraz?“ sťažuje sa jeden z občanov na facebookovom profile Bohuslava Sobotku.

NA INTERNETE SA OBJAVUJÚ AJ VYHRÁŽKY V PODOBE DEFENESTRÁCIE.

„Je rok 2015 a ľud je nahnevaný. Možno bude ďalšia defenestrácia, ktorá bola vždy v rokoch s číslom 18 na konci. Taký rok sa blíži. Zradili ste ČR, medzi Mníchovom 1938 a Bruselom 2015 nie je rozdiel.

Diktát ako diktát, toto nie je demokracia. Bojíte sa referenda, však? Božie mlyny melú pomaly, ale isto. A náš pivný národ sa tiež vie zdvihnúť od rečí pri pive a ísť do ulíc…“ napísal Sobotkovi na Fecbooku ďalší nespokojný Čech.

Foto: Michaela Kolimárová
Hnutie Tomia Okamuru Sloboda a priama demokracia vyhlásilo petíciu za referendum o vystúpení z Európskej únie. (Foto: Michaela Kolimárová)

http://www.napalete.sk/cesi-maju-kvot-plne-zuby-chystaju-demonstracie/

Islam útočí…

Pri “humanistickej” a “demokratickej” masáži našich “pravdovravných” médií o mierumilovnosti islamu a minimálnom množstve teroristov medzi masami “trpiacich” utečencov by sme nemali zabúdať na dve veci.

Prvá je historicky daná a overená – mierumilovná väčšina je prakticky vždy zanedbateľná, ak je apatická, alebo nebodaj potichu súhlasiaca. To je v prípade islamu pravdivé do posledného písmena. Napriek tomu, že slovne moslimovia často odsudzujú islamský terorizmus, nezabudnú vždy dodať “ale”. Vyhradzujú si skrátka zaujať prakticky súhlasný postoj, ak ide o niečo, čo sa týka viery a to sa týka prakticky vždy. Dokonca aj keby skutočne nesúhlasili, ale ostali ticho, islamisti získajú moc legitimizovaním touto tichou skupinou rovnakej viery. Pekne to opísal Paul Marek vo svojom príspevku na tému o zanedbateľnosti mierumilovnej väčšiny.


Druhá poznámka sa týka neuveriteľnej ľahkosti radikalizácie moslimských veriacich. Pri moslimoch, ktorých sväté texty burcujú k nenávisti, do boja a zabíjania neveriacich, neviete nikdy kedy dôjde pri pozornom a vedomom čítaní Koránu ku zlomu a z Vášho ochotného predavača na rohu ulice či milej moslimskej susedky sa stane vraždiaca beštia. Tak ako táto zdanlivo nevinná žena na videu…

Juraj Poláček

http://medzicas.sk/islam-utoci/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.