Fotka, ktorá sa stane ikonickou

Médiá nás chcú za každú cenu dokopať k súcitu a tým podporiť pre elitu bezbolestné prijímanie státisícov ľudí z inej kultúry – aby zmenili tú našu k svojmu obrazu. Preto sme dnes dostali na povinnú desaťminútovku súcitu fotografiu ženy, ktorá “utekajúc pred vojnou” s deťmi trpí pri pochode v daždi

Moslimska zena s detmi
Moslimska-zena-s-detmi
Ako to v takýchto prípadoch nútenej propagandy býva, fotka je skutočne emotívna. Ale vôbec nie tak, ako to demagógovia plánovali. Na fotke totiž vidíme nielen bosú ženu s bolestným výrazom v tvári, ale hlavne sedem chlapov okolo nej. Každý z nich je samozrejme dobre odetý, obutý, ide naľahko a nikoho ani nenapadne, aby tej žene uľavil.

O kultúre, ktorá sa sem valí, vypovedá tento obrázok viac ako všetky kritiky, ktoré sa od znalcov islamu dozvedáme. Žena je len kus dobytka, rovnako aj starostlivosť o deti sa týka (aj to len do obmedzenej miery) výlučne vlastnej rodiny. Práva ženy sú podriadené akejkoľvek osobe mužského pohlavia už od útleho veku.

spravodlivost

Je to bezcitná a nehumánna civilizácia a jediným rozumným spôsobom ako v tejto situácii konať, je nenechať zneužívať nás súcit a poslať ich preč už od hraníc. Náš pohľad na svet je nezlučiteľný s pohľadom, ktorý si prinášajú oni. Demokracia, láska k blížnemu, zákony rovnosti sú pojmy pre nich nielen neznáme, ale v prípade, že dochádza ku stretu s náboženskými pojmami islamu, odmietajú ich. Odmietajú aj naše právo a našu morálku. Jediné, čo ich zaujíma sú sociálne benefity.

Ďakujeme, nechceme.

Pridané Juraj Poláček

http://medzicas.sk/fotka-ktora-sa-stane-ikonickou/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.