Babiš: Sme vo vojne a vo vojne je treba urýchlene konať. + Vo Fínsku sa uvažuje o vystúpení z eurozóny

Babiš konštatoval, že sa naplnila zlá predtucha, keď rámci migračnej vlny môžu prichádzať aj bojovníci Islamského štátu, “ktorí majú za cieľ vyvraždiť našich ľudí”
Český minister financií a šéf hnutia ANO Andrej Babiš označil dnes piatkové útoky v Paríži za vojnu, napísal spravodajský server Novinky.cz.
12047095_10200841564357732_5754523411469366016_n
Ak sa podľa Babiša neuzavrú schengenské hranice, dôjde k rozpadu schengenského priestoru. Minister chce výrazne posilniť rozpočty armády a polície.

“Musíme presvedčiť európskych politikov, aby prestali byť politicky korektní, aby hlavne mysleli na bezpečnosť vlastných obyvateľov a nie na humanitárnu pomoc, ktorá je dôležitá, ale zneužiteľná,” uviedol Babiš na videu zverejnenom na Twitteri.

Babiš konštatoval, že sa naplnila zlá predtucha, keď v rámci migračnej vlny môžu prichádzať aj bojovníci Islamského štátu, “ktorí majú za cieľ vyvraždiť našich ľudí”.

“Sme vo vojne a vo vojne je treba urýchlene konať. Európska komisia a Európska únia nie sú schopné konať. Pokiaľ nedôjde po tejto udalosti k uzavretiu vonkajšej schengenskej hranice, stane sa to, že dôjde k rozpadu Schengenu,” tvrdí Babiš.

http://www.hlavnespravy.sk/babis-sme-vo-vojne-a-vo-vojne-je-treba-urychlene-konat/708710

Vo Fínsku sa uvažuje o vystúpení z eurozóny

Fíni podpísali petíciu, na základe ktorej by sa malo vyhlásiť referendum o (ne)zotrvaní Fínska v eurozóne

Podľa fínskeho webového portálu kansalaisaloite.fi podpísalo petíciu 50 000 Fínov, takže sa ňou dosiahol potrebný počet podpisov k tomu, aby teraz mohol fínsky parlament uvažovať nad vyhlásením referenda o zotrvaní alebo odstúpení Fínska z Európskej menovej únie.

Petícia pochádza z iniciatívy Fínskej strany stredu, ktorá zvíťazila v parlamentných voľbách v roku 2015. Fínska televízia YLE však cituje petíciu: “Tu nejde o referendum k členstvu (v eurozóne). Parlamentu nebol predložený návrh zákona, len vládne vyhlásenie. Vláda stavia členstvo v eurozóne do prakticky plného pozitívneho pohľadu, hoci má informácie o možných rizikách a negatívnych dôsledkoch.”

http://www.hlavnespravy.sk/vo-finsku-sa-uvazuje-o-vystupeni-z-eurozony/708700

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.