Český politológ o migračnej vlne: Stratégovia terorizmu si príležitosť k masovej infiltrácií území nepriateľa nenechajú ujsť

Vyhlásenie vojny Francúzom
Pád Merkelovej?

Pre nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú je príznačné, že sa rozhoduje pomerne veľmi neskoro, uviedol český politológ Peter Robejšek v súvislosti s aktuálnou migračnou vlnou. Dodáva, že jej váhavé rozhodovanie svedčí skôr o opatrnosti a snahe vyvarovať sa akýchkoľvek chýb a tým aj ohrozeniu svojej mocenskej pozície.
IMG-20150926-WA0000
„V prípade migračnej vlny reagovala cez opakované a skoré varovania bezpečnostných organizácií podľa rovnakého vzorca, ale negatívne dôsledky tohto rozhodnutia sú viditeľné okamžite,“ uviedol pre portál Novinky.cz Robejšek. Vysvetlil tiež, že jej rozhodnutie týkajúce sa sprísnenia podmienok azylovej politky, je dôkazom toho, že dnes kancelárka koná z defenzívy a je v časovej tiesni.

Politológ si tiež myslí, že Merkelovú postihlo to, čo sa stáva dlho vládnucim politikom – viera vo vlastnú neomylnosť a neochota revidovať vlastné rozhodnutia. V tejto súvislosti Robejšek upozorňuje na jej reakciu v súvislosti s výčitkami, ktoré sa ozývali z parlamentného klubu CDU/CSU: „Je mi jedno či mám vinu na prílive utečencov, ale teraz tu jednoducho sú.

Zdá sa, že politická kariéra Merkelovej sa pomaly končí. Stúpa totiž počet Nemcov, ktorí si želajú, aby kancelárka odstúpila zo svojho úradu. Podľa prieskumu INSA pre magazín Focus si to želá 38 percent Nemcov. To je o 15 percent viac ako pred piatimi týždňami, píše portál Týden.cz.

Zároveň klesajú aj preferencie Merkelovej strany. Podľa aktuálneho prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila Forsa pre magazín Stern a televíziu RTL, by minulý týždeň sesterskej strany kresťanskej únie, CDU a CSU, volilo 36 percent Nemcov. Ide o dvojpercentný pokles oproti začiatku novembra.

Európa pre generáciu, ktorá tvrdou prácou a disciplinovanosťou vytvorila európsky civilizačný projekt

V súvislosti s migračnou krízou sa Robejšek vyjadril aj ku konaniu celej Európskej únie. Západoeurópske mocnosti sa podľa neho zatiaľ správajú tak, ako by mal právo na vstup do EÚ každý, v ktorého krajine panujú nepokoje. „Odhadovať počty a pripravovať tak občanov na to, že budú musieť prijímať migrantov vo veľkom počte a natrvalo, to nie je úloha ani národných, ani európskych vodcov. Ich povinnosťou je v prvom rade starať sa o občanov a stabilitu svojich krajín,“ upozornil.

Faktom je podľa neho skutočnosť, že EÚ sa správa akoby hodnotový a od neho odvodený právny systém Európy platil všade na svete, a ako keby európski občania mali globálnu zodpovednosť za jeho uskutočnenie. Dodáva tiež, že západné hodnoty, práva a blahobyt patria v prvom rade občanom tohto kontinentu, ktorí po generácie tvrdou prácou a disciplinovanosťou vytvárali európsky civilizačný projekt.

Vyhlásenie vojny Francúzom

„Akási kozmická predstava spravodlivosti a humanizmu je síce teoreticky mysliteľná, ale nie je v žiadnom prípade realizovateľná. Nie je prakticky uskutočniteľné, aby si ľudia z menej úspešných spoločenských systémov v státisícoch prichádzali vyzdvihnúť do Európy to, čo im chýba. A podľa toho sa musia európske vlády správať,“ upozornil Robejšek.

Politológ si zároveň myslí, že ak by utečenci skutočne utekali v ohrození života, tak by mohli zostať kdekoľvek na ceste do Nemecka. Preto podľa neho väčšina migrantov hľadá predovšetkým ekonomické výhody.

V súvislosti s krvavými parížskymi útokmi si Robejšek myslí, že stratégovia terorizmu si príležitosť k masovej infiltrácií území nepriateľa nenechajú ujsť. Zároveň sa obáva, že sa o tom presvedčíme už v priebehu nasledujúcich dvoch až troch mesiacov.

http://www.hlavnespravy.sk/cesky-politolog-o-migracnej-vlne-strategovia-terorizmu-si-prilezitost-k-masovej-infiltracii-uzemi-nepriatela-nenechaju-ujst/709916

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.