VIDEO Bývalý starosta New Yorku kritizuje Obamu: Islamský štát je tvoj výtvor. + Náboženské násilie v Marseille. Prívrženci IS pobodali Žida, neznámi páchateľ napadol moslimku

NEW YORK – Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani si v pondelňajšom vystúpení v televízii Fox News udrel do amerického prezidenta Baracka Obamu za jeho „prázdnu“ zahraničnú politiku. Podľa neho k vzostupu Islamského štátu a k parížskym teroristickým útokom nemuselo prísť, keby táto politika bola iná.

Bývalý starosta sa pustil do Obamu: Je zodpovedný za streľbu vo Fergusone!

„Keby prezident Obama načúval senátorovi McCainovi a senátorovi Grahamovi a celej skupine ďalších ľudí, aby zriadil bezletovú zónu v Sýrii pred piatimi rokmi – Keby sme tam vtedy prišli a pracovali s legitímnymi sýrskymi rebelmi… Keby sme nestiahli našich vojakov z Iraku a Afganistanu, IS by sa nikdy neobjavil,“ podal si prezidenta Giuliani.

Bývalý starosta zašiel ešte ďalej, keď uviedol, že Islamský štát je vyplnením vákua vytvoreného prezidentovou prázdnou zahraničnou politikou. „Islamský štát je Obamov výtvor,“ zhrnul svoje obvinenie Giuliani.

Nie je to po prvýkrát, čo Rudy Giuliani kritizoval Baracka Obamu. V marci tohto roka na neho zvalil zodpovednosť za incident, pri ktorom belošský policajt v meste Ferguson v americkom štáte Missouri zastrelil neozbrojeného mladého černocha, ako aj za iné znepokojujúce udalosti, pretože on stojí na čele krajiny.

http://www.topky.sk/cl/100300/1510863/VIDEO-Byvaly-starosta-New-Yorku-kritizuje-Obamu–Islamsky-stat-je-tvoj-vytvor

 

Náboženské násilie v Marseille. Prívrženci IS pobodali Žida, neznámi páchateľ napadol moslimku

K útoku došlo približne o 20.00 h

K nábožensky motivovanému útoku došlo v stredu večer v juhofrancúzskom meste Marseille, kde traja muži pobodali učiteľa miestnej židovskej školy. Informovala o tom agentúra DPA.

Podľa televíznej stanice France24 sa útočníci hlásili k extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) a vykrikovali urážlivé protižidovské heslá. K útoku došlo približne o 20.00 h.

K ďalšiemu útoku došlo v Marseille v ten istý deň pri jednom z východov z metra, kde doposiaľ neznámy páchateľ porezal nožom na kartón ženu oblečenú v tradičnom odeve moslimských žien, pričom sa opovržlivo vyjadroval o jej vierovyznaní.

Život ani jednej z obetí stredajších útokov v Marseille nie je v ohrození.

O incidentoch bol podľa agentúry AP okamžite informovaný francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve. Ten uviedol, že po páchateľoch oboch útokov polícia pátra, avšak nijaká súvislosť medzi nimi a piatkovými teroristickými útokmi v Paríži, pri ktorých zahynulo 129 ľudí, neexistuje.

http://www.hlavnespravy.sk/pri-nabozensky-motivovanych-utokoch-v-juhofrancuzskom-meste-marseille-utrpeli-zranenia-dvaja-ludia/710001

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.