Prečo ‘Welt’ vyhodil známeho žurnalistu. + „Západ islamské nebezpečenstvo podcenil“

Lebo napísal, že teror v Paríži posunie našu diskusiu o utečencoch novým smerom …

Berlín, 18.11.2015 (kath.net) 018 519 – Šéfredaktor nemeckých novín „Die Welt“ vyhodil 17. novembra známeho žurnalistu Matthiasa Matusseka. Vraj za to, že nepekne vynadal šéfredaktorovi Jánovi Erikovi Petersovi. Podľa Matussekovho právnika sú tieto správy, ktoré sa objavili, úplne falošné. Právnik sa vyjadril vo vyhlásení: „Rôzne médiách rozšírili správy podľa ktorých náš mandant, pán Matthias Matussek, nevhodne vynadal šéfredaktorovi.

Vyhlásenie vojny Francúzom
Tieto správy sa nezakladajú na pravde. Konštatujeme: Pán Matussek pána Petersa, ani pána Poschardta vôbec neurazil … On totiž do miestnosti zasadnutia redakcie vôbec nevstúpil, ani sa s pánom Petersom nestretol.“
Matussek predtým napísal na Facebooku nasledovné:
„Odhadujem, že teror v Paríži posunie naše diskusie o otvorených hraniciach a štvrť milióne neregistrovaných mladých islamských mužov v krajine celkom novým čerstvým smerom.“ Za tým dal smajlika.
Šéfredaktor sa na to veľmi rozhneval a vyhlásil:
„Dištancujem sa od toho v mene novín ‚Die Welt‘, ktoré zastávajú iné hodnoty ako sloboda a ľudskosť.“ Aj Kai Diekmann, bývalý šéfredaktor označil jeho výrok na Facebooku ako „odporný“. –zg-

 

„Západ islamské nebezpečenstvo podcenil“

Frankfurt, 18.11.2015 (kath.net/KNA) 018 518 – Západ podľa názoru alžírskeho spisovateľa Boualema Sansala islam podcenil. Nositeľ Ceny Nemeckých kníhkupectiev za pokoj v interview pre noviny «Frankfurter Allgemeine Zeitung» zo stredy povedal:
«Západ pochopí jeho pravý rozmer až vtedy, keď sa budú atentáty množiť a vypukne istý druh gerilovej vojny. Islamisti sa práve usilujú dobre sa v Európe zahniezdiť. V piatok udreli v Paríži, zajtra to bude niekde inde. Oni neprestanú. Im ide o ovládnutie sveta.»
Táto «vojna» sa nevedie iba násilím. Islamisti rovnako využívajú internet, kážu v mešitách a nechávajú svoje publikácie „po celom svete kolovať“. Ide im o indoktrináciu: «Mládež je dezorientovaná a hľadá zmysel života. Túto medzeru vypĺňa náboženstvo,» povedal Sansal. Náboženstvá «priniesli do sveta aj najhoršie extrémy», a to neplatí iba pre islam, ako zdôraznil spisovateľ.
V jeho vlasti Alžírsku volá najmä mládež po «silnom, mužskom, ctižiadostivom islame». Aj pre mnohých moslimov, ktorí sa v Európe cítia odvrhnutí, je táto predstava atraktívna.» Sansal hovoril ďalej o perfídnej manipulácii islamistov. Títo ľudia priam ženú Západ pred sebou. «Oni nepotrebujú ministerské posty, oni reagujú svojím spôsobom. Vytvárajú náladu strachu a hrôzy, aby presadili svoje ciele.» -zg-

 

Muž píše vrahom manželky: ‘Nebudem vás nenávidieť!“

Paríž, 18.11.2015 (topky) 018 521 – Antoine Leiris v Paríži stratil manželku a matku svojho 17-mesačného synčeka. Jeho posolstvo obieha svet a dojíma ľudí:
„V piatok večer ste mi ukradli neobyčajný život – lásku môjho života, matku môjho syna – no moju nenávisť nepocítite. Neviem, kto ste a ani to nechcem vedieť, ste mŕtve duše. Ak nás tento Boh, pre ktorého slepo zabíjate, stvoril na svoj obraz, každý náboj v tele mojej ženy je ďalšou ranou v jeho srdci.
Takže nie, neobdarujem vás mojou nenávisťou. Pýtate si to, ale odpovedať na nenávisť hnevom by znamenalo stať sa obeťou rovnakej ignorancie, aká stvorila vás. Chcete, aby som sa bál, aby som svojim krajanom neveril, aby som obetoval svoju slobodu na úkor vlastného bezpečia. Prehrali ste.
Videl som ju dnes ráno. Konečne, po nociach a dňoch čakania. Bola rovnako krásna, ako keď v piatok večer odchádzala, rovnako krásna, ako keď som sa do nej pred viac ako 12 rokmi beznádejne zaľúbil. Samozrejme, som zničený touto bolesťou, toto malé víťazstvo vám darujem, no táto bolesť nebude dlho žiť. Viem, že tu bude s nami každý deň a znova sa stretneme v raji slobodných duší, do ktorého vy nemáte prístup.
Sme len dvaja, môj syn a ja, ale sme silnejší ako všetky armády sveta. Nemám už pre vás viac času, idem sa venovať Melvinovi, ktorý sa práve zobúdza. Má sotva 17 mesiacov. Spapá svoje jedlo, ako zvyčajne a potom sa budeme hrať, ako zvyčajne a celý svoj život pre vás bude tento malý chlapec hrozbou práve tým, že bude šťastný a slobodný. Pretože nie – ani jeho nenávisť nepocítite.“

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.