Po návšteve Viedne či Budapešti nemožno mesiac darovať krv. + Nemecké tajné služby: Za posledné štyri mesiace stúpol v Nemecku počet radikálnych moslimov až o 25%

Môžete tam totiž po migrantoch chytiť exotickú chorobu
Je to preventívne opatrenie vzhľadom na výskyt vírusu Západonílskej horúčky

Po návšteve rakúskej Viedne, maďarskej Budapešti či mnohých iných krajín nemožno 28 dní darovať krv. Upozorňuje na to Národná transfúzna služba (NTS) SR. “Ide o preventívne opatrenie vzhľadom na výskyt vírusu Západonílskej horúčky. Platí to až do odvolania, respektíve do 30. novembra 2015,” uvádza na svojom webe. Niekoľkohodinová príležitostná návšteva miest však podľa NTS SR nie je dôvodom na vyradenie.

IMG-20150924-WA0002

Darovať krv nemôžu tí, ktorí čo i len na jednu noc navštívili Maďarsko (oblasť Fejer, Hajdu-Bihar, Bacs-Kiskun, Budapešť, Csongrad, Szabolcs-Szatmar-Bereg), severnú polovicu Talianska, Portugalsko (región Algarve – najjužnejší región s mestami Almancil, Loulé), bulharskú Sofiu, Srbsko, Rumunsko a Izrael. NTS SR záujemcom odporúča, aby šli darovať krv ešte pred plánovanou cestou do spomínaných oblastí.

Rezervoárom vírusu Západonílskej horúčky sú divokožijúce vtáky. Prenášačom je druh komára Culex. Človek sa infikuje po poštípaní. Infekcia sa môže vyvinúť aj pri transplantácii orgánov alebo transfúzii krvi.

http://www.hlavnespravy.sk/po-navsteve-viedne-ci-budapesti-nemozno-mesiac-darovat-krv/711082

 

Nemecké tajné služby: Za posledné štyri mesiace stúpol v Nemecku počet radikálnych moslimov až o 25%

Počet fundamentalistických saláfi-moslimov, ktorí chcú praktizovať svoje náboženstvo striktne podľa noriem zo 7.storočia, stúpol v Nemecku nevídaným spôsobom

Výskumná komisia nemeckých bezpečnostných služieb priblížila, že v júni tohto roku bolo v Nemecku okolo 7 900 aktívnych saláfistov, približuje správa Focus Online.

V januári ich bolo 6 300, čo predstavuje, že v priebehu len štyroch mesiacov nastal vzostup o 25%.

Je to náramný skok, nakoľko za posledné tri roky ich percentné zastúpenie v nemeckej populácii rástlo skôr konštantne, o 6 percent každé štyri mesiace. Podľa šéfa nemeckej bezpečnostnej služby Hansa-Geroga Maasena na januárový počet 6 300 došli v priebehu troch rokov z počtu 3 800.

Salafisti v Nemecku vychádzajú často do ulíc, pričom opovrhujú ľudskými zákonmi a snažia sa o nastolenie Šaríe.

Saláfizmus je obdobou radikálneho islamu a je úzko prepojený s wahábizmom, ktorý praktizujú moslimovia v Saudskej Arábii. Saláfisti chcú praktizovať svoje náboženstvo presne, ako to robili moslimovia v 7. storočí, čo je podľa nich “dokonalé obdobie” – kedy moslimovia kontrolovali etnicky “vyčistenú” väčšinu oblasti Stredného Východu pod vedením vojnového pána Mohameda.

Väčšina teroristov svetového rangu pochádzala práve z odnože saláfistov

Radikálni saláfi-islamisti sa snažia o zriadenie islamskej teokracie a chcú si podriadiť nemoslimov. Často odmietajú “zákony, ktoré vzišli od človeka”. Islamský štát aj Al-Kájda taktiež praktizujú formu saláfizmu a veľká väčšina svetových teroristov pochádza práve z tejto školy a myšlienkového prúdu.

V októbri tohto roka šéf nemeckej bezpečnosti varoval, že saláfisti v Nemecku sa agresívne snažia regrutovať stovky tisíc nových moslimských prišelcov, ktorí prichádzajú do Nemecka zo Sýrie, Eritrey, Iraku a Afganistanu. Písali sme o tom aj tu.

“Za posledné týždne sme zaznamenali zvýšené pokusy saláfistov zamestnať sa ako pracovníci v utečeneckých táborov”, povedal Maurer pre Focus.

V októbri štátny úrad pre ochranu ústavy varoval, že počet radikalizovaných saláfistov by sa mohol do konca tohto roka zdvojnásobiť, ak nebudú azylové centrá pod dôslednou kontrolou.

Denník Bild priniesol správu o tom, že saláfisti už pár mesiacov regrutujú na uliciach Mníchova každú sobotu, dokonca tomu tak bolo aj po smrtiacich útokoch v Paríži. Nemecké policajné zložky uviedli, že sú bezmocné a nevedia ich v tom zastaviť, nakoľko si dávajú dobrý pozor, aby verejne nepodporovali teroristické skupiny, alebo aby priamo neburcovali k násiliu.

http://www.hlavnespravy.sk/za-posledne-styri-mesiace-stupol-v-nemecku-pocet-radikalnych-moslimov-az-o-25/711163

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.