Bašar Asad: Putin je jediný spolahlivý ochránca kresťanskej civilizácie. + Merkelová a jej spojenec, CSU, sa sporia pre maximálny počet migrantov

Bašár Asad: Putin je jediný spolehlivý ochránce křesťanské civilizace
Syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro francouzský magazín Valeurs Actuelles řekl, že prezident Ruska Vladimir Putin je jediným spolehlivým ochráncem křesťanské civilizace.
Putin a malinka Merkelova
„Když se podívám na situaci ve světě, jsem přesvědčen, že ruský prezident Vladimir Putin je jediný ochránce křesťanské civilizace, na kterého je možné se spolehnout,“ prohlásil lídr Sýrie.
Během rozhovoru Bašár Asad také řekl, že možnost jeho odchodu z postu prezidenta Syrské arabské republiky závisí výhradně na mínění syrského lidu. „Otázka možnosti mého odchodu z postu by se neměla probírat na mezinárodních konferencích. Můj případný odchod závisí výhradně na vůli syrského lidu a na rozhodnutí parlamentu,“ uvedl dále.
„Ti, kteří chtějí zničit Sýrii, se současně snaží zničit poslední sekulární stát tohoto regionu. Sekulární charakter, to je nedílná součást syrského státu a má ohromný význam pro celý Blízký východ,“ dodal prezident Sýrie.
http://www.eurasia24.cz/zpravy/231-basar-asad-putin-je-jediny-spolehlivy-ochrance-krestanske-civilizace

 

Merkelová a jej spojenec, CSU, sa sporia pre maximálny počet migrantov

Merkelová odmieta stanovenie presného počtu migrantov, ktorých krajina príme a zároveň sa o túto “ťarchu” jej krajiny chce podeliť so susednými krajinami

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v piatok odmietla tlak bavorských spojencov, aby stanovila hranicu počtu utečencov, ktorých Nemecko prijme. Namiesto toho trvala na tom, že sa o ťarchu z prílevu utečencov podelí so susednými krajinami, informovala tlačová agentúra Reuters.

Nemecko prijíma viac utečencov ako akákoľvek iná členská krajina EÚ. Hlavnú utečeneckú ťarchu však znáša Bavorsko, keďže je najjužnejšie, a bavorské ministerstvo vnútra v piatok uviedlo, že od začiatku roka sa v Nemecku zaregistrovalo už vyše 900.000 utečencov.

Merkelová v piatok na výročnom zjazde Kresťansko-sociálnej únie Bavorska (CSU) povedala, že Európska únia by mohla vyjsť z utečeneckej krízy silnejšia, ak bude na túto výzvu reagovať.

“Ak to chceme, musíme pracovať so všetkou silou na európskom a medzinárodnom riešení…, v ktorom sa podelíme o ťarchu v Európe s našimi susedmi,” citovala kancelárku agentúra Reuters.

Merkelová dodala, že obmedzenie počtu utečencov prichádzajúcich do Európy si vyžaduje zlepšiť organizáciu hneď po ich prekročení nemeckých hraníc, zlepšiť situáciu v utečeneckých táboroch v Turecku a zastaviť pašerákov ľudí.

“S týmto záväzkom sa nám lepšie podarí znížiť počet utečencov ako stanovením jednostrannej národnej (maximálnej) hranice,” pokračovala Merkelová.

Jej snaha o európske riešenie sa stretla s odporom. Nová poľská premiérka Beata Szydlová v stredu povedala, že európske krajiny nemôžu zaťažovať svojich spojencov v EÚ problémami, ktoré si samy spôsobili.

V Nemecku v uplynulých týždňoch vzrastalo napätie medzi CSU a Merkelovej Kresťanskodemokratickou úniou Nemecka (CDU). Líder CSU Horst Seehofer vo svojom vystúpení na zjazde hneď po Merkelovej najskôr pochválil jej vedenie, ale rýchlo prešiel k problému utečencov a trval na tom, že je nevyhnutné stanoviť ich maximálny možný počet.

“Sme pevne presvedčení, že s touto veľkou, historickou výzvou integrácie utečencov do našej krajiny nebudeme mať súhlas ľudí v dlhodobom hľadisku, ak sa nedohodneme na limite pre imigráciu utečencov,” povedal za hlasného potlesku.

http://www.hlavnespravy.sk/merkelova-a-jej-spojenec-csu-sa-sporia-pre-maximalny-pocet-migrantov/711057

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.