Názor Don Bosca na Mohamedovo učenie. + Pravoslávna cirkev chce trest smrti pre teroristov

Katolíkom, ktorí zastávajú ekumenické presvedčenie a tvrdia, že Korán je „knihou pokoja“, ponúkame k tejto veci vyjadrenie svätca. Ak si myslíte, že ste múdrejší ako on, tak vám Pán Boh pomáhaj.

bosco[1]-580x295

„Rozprávanie všetkých príbehov o tomto slávnom podvodníkovi by trvalo pridlho. […] Mohamedovo náboženstvo sa skladá z ohavnej zmesi judaizmu, pohanstva a kresťanstva. Mohamed šíril svoje náboženstvo nie prostredníctvom zázrakov či presvedčivých slov, ale prostredníctvom hrubej sily. [Toto] náboženstvo, ktoré presadzuje všelijaké nemorálne veci, umožnilo Mohamedovi, aby sa v krátkom čase stal vodcom veľkého počtu lupičov. S nimi prepadal krajiny na východe a podroboval si ľudí. Nie zavádzaním pravdy, nie zázrakmi a proroctvami; ale z jediného dôvodu – aby zdvihol meč nad hlavami tých, ktorých dobyl, a zakričal: uver alebo zomri.“ (svätý Ján Bosco).

http://www.lifenews.sk/content/n%C3%A1zor-don-bosca-na-mohamedovo-u%C4%8Denie

 

Veľká Británia: Je výzva k modlitbe urážlivá?

Londýn, 23.11.2015 (kath.net/pl) Jednoduchý reklamný spot vo Veľkej Británii ukazuje ľuďom, ako sa modliť Otčenáš. Tento spot „Just pray“ chcela Cirkev Anglicka spúšťať pred novou epizódou „Star Wars“ (Vojny hviezd) a tým ľudí rôznych generácií povzbudiť k modlitbe. No vedúce britské reťazce kín (Cineworld, Odeon a Vue) kresťanský spot odmietli odvysielať. Spot vraj skrýva riziko, že by mohol divákov „rozčúliť alebo uraziť“ a okrem toho spoty s náboženskou či politickou tematikou sú nezvyklé – tak znelo odôvodnenie. Tento reklamný spot však dve britské vládne miesta bez kritiky schválili. Spot „Just pray“ ukazuje okrem anglikánskeho prímasa Justina Welbyho aj rozdielne skupiny osôb ako utečencov v tábore, školské deti, vzpierača či spevácky zbor, ktorí sa modlia časť Otčenáša.
Riaditeľ komunikačného oddelenia Anglikánskej cirkvi sa vyjadril, že odmietnutie je zarážajúce: „Veď Otčenáš sa denne modlí miliarda ľudí na celom svete a je po stáročia súčasťou každodenného života tejto krajiny.“
Prímas Welby v nedeľu konštatoval: „Milióny ľudí na celom svete sa túto modlitbu denne modlia. Myslím si, že by boli z tohto rozhodnutia prekvapení a smutní, zvlášť vzhľadom na teroristické útoky v Paríži, pri ktorých mnohí ľudia našli útechu a oporu v modlitbe.“ Táto reklama je rovnako „urážlivá“ ako vianočné bohoslužby, ako vyhlásil prímas. Navrhol, aby si ľudia tento spot pozreli a „sami sa rozhodli, či je urážlivý, alebo rozhorčujúci“. Verejnosť to má sama môcť posúdiť, namiesto toho, aby na ňu uvalila cenzúra. -zg-

 

Francúzsko: Veľa konfliktov s moslimami v zamestnaní

Paríž, 23.11.2015 (kath.net/idea) Vo francúzskych podnikoch dochádza k stále viacerým konfliktom s moslimskými zamestnancami. Informovali o tom noviny „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Tak generálny sekretár odborov CFDT, Christophe Salmon z Paríža sa sťažuje:
„Pripustilo sa, že istí pracovníci nezdravia ženské kolegyne podaním ruky, že pre svoje modlitby prichádzajú neskoro do práce, alebo že sa modlia v práci.“ Iní pracovníci odmietajú plniť príkazy ženských nadradených či riadiť autobus, ktorý predtým riadila žena.
Salmon vyslovil túto kritiku ako reakciu na atentáty v Paríži. Jeden z atentátnikov, Samy Amimour, ktorý s dvomi komplicmi v koncertnej hale „Bataclan“ zavraždil 89 ľudí, totiž pracoval do r. 2012 ako vodič autobusu v Paríži. Odbory CFDT sa tam starajú o pracovníkov dopravného podniku RATP. Ten však popiera, že sú medzi 43 000 pracovníkmi konflikty…

Každý štvrtý manažér mal raz do mesiaca o činenia s náboženskými konfliktami.
Podľa štúdie z r. 2014 firmy Randstad 23 percent manažérov má aspoň raz do mesiaca do činenia s náboženskými konfliktami. Rok predtým to bola iba polovica. Aj podnikový ekonóm Prof. Lionel Honoré (Rennes) vyhlásil, že počet konfliktov rastie.
K 19 percentám všetkých rozporov dochádza preto, že sa žiada voľno na náboženské sviatky. V 17 percentách ide o hnevy pre nosenie náboženských symbolov ako kríž, kipa, závoj alebo turban. V 4 percentách pracovníci odmietali pracovať so ženou, alebo mať ju za šéfku. Rovnako vysoký je podiel sporov pre misionárske pokusy. Zo 66 miliónov obyvateľov Francúzska je podľa odhadov 50 percent katolíkov, 9 percent moslimov a asi 2 percentá protestantov. -zg-

 

Minister žiada internetovú ofenzívu proti salafizmu

Düsseldorf, 21.11.2015 (kath.net/KNA) 018 532 – Minister vnútra spolkovej krajiny Nordrhein-Westfalen, Ralf Jäger (SPD), žiada štátnu internetovú ofenzívu proti islamistickej propagande salafizmu.
«Ak na Google zadáme heslo džihád, nenájdeme tam nijakú ponuku štátneho výkladu k tejto téme», povedal vo štvrtok na zasadnutí parlamentného výboru pre vnútro. «Zatiaľ čo vysoko profesionálne videá teroristických militantov „Islamského štátu“ sa na celom svete šíria v kvalite HD, štátne orgány neponúkajú doteraz nič rovnocenné. Tu sa musí nasadiť prevencia proti násilnému salafizmu.»
Minister odmietol požiadavky Strany slobody, aby sa výzvy k tzv. svätej vojne a k islamistickému násiliu trestali špeciálnymi paragrafmi. To bude mať sotva úspech, keďže propaganda salafizmu prichádza prevažne zo zahraničia, ako povedal.
Podľa ministerstva v spomínanej spolkovej krajine Úrad pre ochranu ústavy sleduje 2250 salafistov. Asi 500 z týchto osôb sa považuje za pripravených na násilie. A 25 percent z tejto skupiny označujú orgány ako «ohrozovateľov», ktorým možno prisúdiť teroristické útoky v Nemecku.
Vo «Výcvikovom programe salafizmu» sa podľa Jägera nachádza asi 50 mladistvých. Krajinskou vládou iniciované „Usmerňujúce centrá“ osvety o radikálnych salafistoch sú dobre navštevované. Doteraz vznikli štyri takéto centrá v Bonne, Bochumi, Wuppertale a Düsseldorfe a tie zodpovedali už asi 2300 otázok postihnutých a ich príbuzných. V budúcom roku má byť v Nemecku 15 takýchto centier. –zg-

 

Pravoslávna cirkev chce trest smrti pre teroristov

Moskva, 21.11.2015 (kath.net/KNA) 018 531 – Vysoko postavený predstaviteľ Ruskej pravoslávnej cirkvi žiadal usmrcovanie teroristov. Teroristi a tí, čo riadia útoky majú «byť jednoducho usmrtení bez nejakých súdnych procesov», ak ich vyšetrovatelia označia ako nebezpečenstvo pre verejnosť, povedal vedúci Oddelenia Moskovského patriarchátu pre vzťahy so spoločnosťou, arcikňaz Vsevolod Čaplin, 20. novembra podľa ruskej agentúry Interfax. Je síce lepšie, vyjsť bez trestu smrti, ale sú situácie, v ktorých spoločnosť je tak silne ohrozená, že sa smie použiť na obranu.
V reakcii na najnovšie teroristické útoky sa aj viacerí poslanci v diskusii v Dume vyslovili za opätovné zavedenie trestu smrti. Aj špičkoví predstavitelia moslimov tento krok schválili, ako uviedla agentúra. Aktivisti za ľudské práva a Kremeľ však tieto požiadavky odmietli. Názor prezidenta Vladimíra Putina sa nezmenil, ako povedal hovorca Kremľa Dimitrij Peskov.
Ruské orgány v utorok oznámili, že k pádu ruského lietadla 31. októbra nad Egyptom viedol teroristický útok džihádistov.
Od r. 1999 bolo v Rusku moratórium na trest smrti. Ruský ústavný súd zakázal v novembri 2009 v zmysle medzinárodných dohôd popravy po uplynutí moratória 1. januára 2010. Ruská ústava však naďalej popravy dovoľuje ako «mimoriadne trestné opatrenie za zvlášť závažné trestné činy proti životu». -zg-

 

Nemecko: Muž ohrozoval ľudí v kostole samopalom

Neumarkt, 19.11.2015 (kath.net/KNA) 018 530 – Neznámy 23-ročný muž sa v stredu večer vrútil do katedrály v nemeckom Neumarkte hrozil, že všetkých pozabíja samopalom „kalašnikov“. Potom vybehol a zasa sa vrátil, siahal pod bundu a vykrikoval hrozby aj druhý raz. Polícia v hornofalskom meste to oznámila vo štvrtok. Muž našťastie následne kostol opustil.
Polícia začala stíhanie a muža v blízkosti kostola zatkla. Páchateľ bol pod vplyvom drog sa prudko sa bránil, ako polícia informovala. Úradný lekár ho potom dal odviezť na psychiatriu. -zg-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.