Pilot, ktorý prežil zostrelenie stíhačky, prehovoril: “Turci nás nevarovali!”

Kapitán Murachtin uviedol, že žiadne varovanie o narušení tureckého vzdušného priestoru nedostali – ani vizuálne, ani prostredníctvom rádiového spojenia

Zachránený navigátor ruského bojového lietadla Su-24, ktoré v utorok zostrelila turecká stíhačka F-16, vyhlásil, že jeho stroj počas letu nad Sýriou nenarušil vzdušný priestor Turecka a nedostal ani varovanie.

“Je to vylúčené, ani na jednu sekundu, najmä preto, že sme leteli vo výške 6000 metrov a počasie bolo jasné,” povedal novinárom navigátor Konstantin Murachtin, ktorého citovala agentúra TASS.

Kapitán Murachtin uviedol, že žiadne varovanie o narušení tureckého vzdušného priestoru nedostali – ani vizuálne, ani prostredníctvom rádiového spojenia. “Nebol vôbec žiadny kontakt. Preto sme pokračovali v bojovom kurze v normálom režime. Ak by nás chceli varovať, mohli sa ukázať, letiac v paralelnom kurze. To sa ale nestalo.

Raketa zasiahla chvost nášho lietadla neočakávane. Ani sme ju nevideli, aby sme mohli urobiť protiraketový manéver,” povedal navigátor. Taktiež uviedol, že sa chce čo najskôr vrátiť k pilotovaniu a požiadať velenie, aby ho nechali pôsobiť na leteckej základne Humajmím. “Som povinný splatiť dlh za veliteľa,” dodal.

Moskva dnes potvrdila, že po zostrelení sa dvojčlenná posádka Su-24 katapultovala. Začala sa 12 hodín trvajúca záchranná operácia ruskej rozviedky a sýrskej armády, ktorej vojaci navigátora vypátrali a dopravili na ruskú základňu. Pilot lietadla zahynul, keď naňho strieľali zo zeme militanti.

Moskva uviedla, že stroj sa v čase tureckého útoku nachádzal v sýrskom vzdušnom priestore a po zostrelení dopadol na sýrske územie. Ankara ale tvrdí, že ruské lietadlo ignorovalo výstrahy a vletelo do tureckého vzdušného priestoru.

http://www.hlavnespravy.sk/turci-nas-nevarovali-tvrdi-clen-posadky-zostreleneho-ruskeho-lietadla/713140

 

Videoreportáž: tlačová služba Sýrskej slobodnej armády zverejnila „pomstu“ ruského letectva

Tlačová služba Sýrskej slobodnej armády zverejnila video drsného útoku ruského letectva a delostrelectva na pozície turkmenských radikálov, ktorí zastrelili ruského pilota frontového bombardéra Su-24, ktorý sa katapultoval po tom, čo Turci zostrelili toto lietadlo na území Sýrie.

Na snímke z videa zachytený útokna pozície turkménskych radikálov
Na snímke z videa zachytený útokna pozície turkménskych radikálov

Ruská armáda sa takto pomstila za zabitie svojho pilota Su-24. Pozície ozbrojencov ostrieľali raketami Uragán. „Komentátor“ sa zmohol iba na tradičné „Alahu akbar…“

Eugen Rusnák

Video si môžete pozrieť tu:

http://www.hlavnespravy.sk/videoreportaz-tlacova-sluzba-syrskej-slobodnej-armady-zverejnila-pomstu-ruskeho-letectva/713162

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.