Francúzsko žiada okamžité zastavenie prílevu migrantov do EÚ. + Občania vyzývajú vládu a poslancov: Neriešte nelegálne zbrane teroristov cez zákaz legálnych zbraní občanov!

Francúzsko je otvorene proti utečeneckej politike Angely Merkelovej: francúzsky premiér Manuel Valls žiada okamžité zastavenie prijímania utečencov. Túto požiadavku ospravedlnil bezpečnostnými záujmami

Po útokoch v Paríži francúzsky premiér Manuel Valls apeloval na Európu bezodkladne zastaviť prijímanie utečencov z Blízkeho východu. “Nemôžeme prijať viac utečencov do Európy – to nie je možné,” povedal socialistický politik v rozhovore s niekoľkými zahraničnými novinami. Kontroly európskych hraníc rozhodnú o osude Európskej únie: “Ak to neurobíme, potom ľudia povedia: To je koniec Európy!”

10429415_835910193183695_136938875750180483_n

Valls reaguje na zistenie vyšetrovateľov, že najmenej dvaja z teroristov z 13. novembra cestovali ako utečenci cez Grécko a Srbsko do západnej Európy. Predtým, ako EÚ nechá nekontrolovane prúdiť tisícky imigrantov do Európy, musí nájsť so susednými krajinami Sýrie (Turecko, Libanon a Jordánsko) riešenie, ako tam zachytiť utečencov, tvrdí Valls.

Nemecko zistilo, že jeden z parížskych teroristov bol v Bavorsku zapísaný ako utečenec. Dokonca aj Bavorsko už celé mesiace tlačí na Merkelovú, aby lepšie kontrolovala utečencov a horný limit ich prijímania, no doteraz márne.

10453338_855086121266102_1745334690623169387_n

Aj iné krajiny reagujú proti prijímaniu utečencov, opäť z dôvodu obáv o bezpečnosť: Kanada chce sľub prijať 25.000 sýrskej utečencov odložiť na neskôr, ako bolo plánované. Stopka pre utečencov by mala byť predĺžená do konca februára, povedal minister pre imigráciu John McCallum. Z logistických a bezpečnostných dôvodov je nutné vziať si viac času. Prvých 10.000 sýrskych utečencov z táborov v Jordánsku, Libanone a Turecku by si Kanada mala vyzdvihnúť do konca decembra. Po útokoch v Paríži sa stále hlasnejšie ozýva kritika rozhodnutia vlády v Ottawe.

Podľa nedávnych prieskumov je 54 percent Kanaďanov za preverovanie utečencov pred ich vstupom do krajiny. Kanada chce prijímať predovšetkým rodiny – slobodných mužov len vtedy, ak potrebujú osobitnú ochranu, napríklad ak ide o homosexuálov.

Kanadský nový predseda vlády Justin Trudeau sľuboval prijatie 25.000 utečencov v predvolebnej kampani. V parlamentných voľbách 19. októbra získali jeho liberáli absolútnu väčšinu. Jeho predchodca, konzervatívny Stephen Harper, prehral po deviatich rokoch. Počas predvolebnej kampane Trudeau sľúbil aj ústup bojových lietadiel zo Sýrie a Iraku, ktoré Kanada vyslala na podporu vojenskej aliancie proti Islamského štátu, ktorú vedú Spojené štáty.

http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-ziada-okamzite-zastavenie-prilevu-migrantov-do-eu/713478

 

Občania vyzývajú vládu a poslancov: Neriešte nelegálne zbrane teroristov cez zákaz legálnych zbraní občanov!

Združenie vlastníkov strelných zbraní Legis Telum zverejnilo výzvu týkajúcu sa najnovšieho návrhu novely smernice Európskej komisie, ktorú adresovali zástupcom štátnej moci – poslancom NR SR aj EP, poslaneckým klubom, politickým stranám, zástupcom jednotlivých ministerstiev a prezidentskej kancelárii. Prinášame vám ju v plnom znení

Vážené dámy, vážení páni,

obraciame sa na Vás ako zástupcovia slovenskej verejnosti vo veci navrhovanej novely smernice EK č. 91/477/EEC, ktorá reguluje nadobúdanie a držbu zbraní v členských štátoch. Návrh novely smernice predložila Európska komisia na schválenie dňa 18.11.2015.

kotleba-slobodny-vysielac-odzbrojenie-600x340

Návrh novely smernice by v prípade jeho prijatia spôsobil celkový rozvrat právneho prostredia SR, zásadný zásah do základných práv a slobôd a ohrozenie bezpečnostnej situácie. Návrh smeruje k zákazu samonabíjacích zbraní, ktoré majú občania v legálnej držbe, predpokladá konfiškáciu majetku občanov bez náhrady a spôsobil by zničenie vzácnych exponátov v muzeálnych zbierkach. Prijatie návrhu v predloženej podobe by spôsobilo ťažko nahraditeľné ekonomické straty podnikom, ktoré na Slovensku pôsobia vo výrobe a predaji zbraní, a zvýšil by nezamestnanosť. Zanikli by mnohé športové činnosti. Bezúhonní občania by prišli o možnosť chrániť svoj život, zdravie a majetok v medziach zákona, ale kriminálnikov by sa zákaz nedotkol. Naopak, začal by prekvitať čierny trh s nelegálnymi zbraňami.

Návrh rieši boj s terorizmom, ktorý používa nelegálne zbrane, plošným zákazom legálnych zbraní, ktoré sú v držbe bezúhonných občanov, ktorých spôsobilosť je pravidelne preverovaná.

S návrhom k dnešnému dňu vyjadrilo zásadný nesúhlas Fínsko a Česká republika.

Obraciame sa preto na Vás so žiadosťou, aby ste v rámci svojej pôsobnosti vyjadrili nesúhlas s prijatím návrhu novely smernice c. 91/477/EEC zo dňa 18.11.2015, a to najmä s navrhovaným plošným zákazom samonabíjacích zbraní. Vaša pomoc je potrebná čo najskôr. Návrh smernice sa prejednáva a schvaľuje v zrýchlenom konaní.

S pozdravom, Legis Telum združenie vlastníkov strelných zbraní JUDr. Boris Draškaba, predseda predstavenstva

http://www.hlavnespravy.sk/obcania-vyzyvaju-vladu-a-poslancov-nerieste-nelegalne-zbrane-teroristov-cez-zakaz-legalnych-zbrani-obcanov/713656

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.