Video: V Salt Lake City sa udial Eucharistický zázrak. + Maskovaní muži zapálili sídlo kresťanskej televízie

Hostia začala krvácať na tretí deň. Tento nevysvetliteľný jav je v súčasnosti predmetom skúmania

Minulý týždeň sa v kostole farnosti St. Francis Xavier v Salt Lake City udial nevysvetliteľný jav. Hostiu, ktorú počas omše kňaz konsekroval, dal kňaz počas prijímania dieťaťu, ktoré ešte neabsolvovalo prvé sväté prijímanie. Matka dieťaťa si to všimla a kňaza o tom informovala, pričom hostiu vrátila späť kňazovi.
Eucharisticky zazrak 2015
Kňaz sa následne riadil poriadkom Kanonického práva a konsekrovanú hostiu umiestnil do nádoby s vodou, aby sa rozpustila. O tri dni na to táto hostia začala vylučovať krv.

Hostia, ktorá po troch dňoch začala vylučovať krv

Správa o tomto jave sa rýchlo rozšírila a v kostole sa začali schádzať ľudia. Krvácajúca hostia je v súčasnosti v rukách predstavených diecézy, ktorí budú zázrak bližšie skúmať.

Reportáž o tomto zázraku si môžete pozrieť tu.

http://www.hlavnespravy.sk/v-salt-lake-city-sa-udial-eucharisticky-zazrak/714256

 

Maskovaní muži zapálili sídlo kresťanskej televízie

Televízia mala sídlo v kresťanskej enkláve uprostred 90% moslimského obyvateľstva

Skupina radikálnych islamistov založila uplynulú stredu v noci požiar v sídle Gawahi TV, kresťanskej televíznej stanice v Karáči. Budova sa zrútila v dôsledku vzplanutia požiaru. Podľa pracovníkov televízie došlo k nehode v noci o 2.30 (miestneho času) a mužov videli v momente, keď utekali z miesta po tom, čo plamene pohltili celý komplex.

Spúšť po vyhorení kresťanskej televízie v Karáči

Gawahi TV bola založená vo februári 2013 v spolupráci s katolíckou Cirkvou a protestantmi, aby “šírila evanjelium Ježiša Krista ľuďom všetkých vyznaní, ktorí žijú v Pakistane.” TV kanál vysiela 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Ako uvádzajú internetové stránky televízie, pravidelne ich sleduje asi 12 miliónov ľudí.

Riaditeľstvo televízie podalo oznámenie a polícia začala incident vyšetrovať. V minulosti už boli vysielajúci vystavení hrozbám, no aj napriek žiadostiam im úrady neboli schopné poskytnúť dostatočnú bezpečnosť. Niektorí členovia katolíckej Cirkvi, vrátane niekoľkých kňazov, navštívili miesto nehody a vyjadrili ľútosť nad tým, čo sa stalo. John P. Arif z diecézy v Karáči povedal: “Bolo deprimujúce vidieť celú budovu a všetko vybavenie zhorené. Stanica vysielala, aby šírila Božie slovo. Stali sa tieto hrozby a teraz je vec záležitosťou vyšetrovania. Dúfame, že čoskoro znovu uvidíme vysielanie. Modlime sa za mier a toleranciu. ”

Karáči je hlavné mesto pakistanskej južnej provincie Sindh a je domovom mnohých etnických skupín. Za posledných 25 rokov ju zmietajú strety medzi etnickými rivalmi ako aj politickými frakciami.

Budova, v ktorej sídlila Gawahi TV, stála na južnom distrikte Karáči, ktorý je kresťanskou enklávou medzi moslimskou väčšinou, ktorá predstavuje 90% celkového obyvateľstva.

preložil Martin Šuly

http://www.hlavnespravy.sk/maskovani-muzi-zapalili-sidlo-krestanskej-televizie/714316

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.