Tromfol R. Fico Klementa Gottwalda? Čaká nás aj viťazný február, alebo posledné demokratické voľby 2016?

Štát chce vedieť vypnúť radikálne weby. Na zákaz postačí SIS a sudca
Chystaná legislatíva dáva možnosť stopnúť prístup na stránky, ktoré môžu spôsobiť radikalizáciu. Týka sa aj sektárskych organizácií.
Vláda schválila novely viacerých zákonov s cieľom posilniť bezpečnosť Slovenska z hľadiska možných teroristických hrozieb. Úpravy zasahujú aj poskytovateľov internetových domén a prevádzkovateľov webov.
Lenin VOSR
Zakročiť treba zavčasu

Ak informačná služba dá návrh a sudca mu vyhovie, prevádzkovateľ bude povinný mu vyhovieť. Zákon ešte musí schváliť parlament.

„Návrh vychádza z premisy, že úspešnosť boja proti terorizmu je podmienená včasnou identifikáciou podozrivých aktivít a efektívnou a flexibilnou spoluprácou medzi bezpečnostnými zložkami v krajine, ako aj medzinárodnou spoluprácou,“ píše sa v predkladacej správe.

Plánovaná legislatíva má v praxi umožniť zodpovedným inštitúciám zamedziť prevádzku alebo prístup na stránky, ktoré prispievajú k šíreniu myšlienok podporujúcich alebo propagujúcich terorizmus, politický alebo náboženský extrémizmus či sekty.

Tvorcovia si od nových nástrojov sľubujú „výrazné zníženie samoradikalizácie“, keďže predstavuje značné riziko pre mnohé, nielen európske štáty, uvádza dôvodová správa.

Rozhodnutie vydá sudca

Zrušenie prevádzky predmetných webov zákon podmieňuje niekoľkými krokmi. Popisuje konkrétny postup.

Najdôležitejším prvkom v reťazci je súhlas zo strany sudcu s návrhom Slovenskej informačnej služby. Podaná žiadosť i príkaz súdu pritom musí obsahovať predovšetkým odôvodnenie potreby zakázania prevádzky alebo prístupu na webové sídlo.

SIS na záver doručí rozhodnutie do vlastných rúk dotknutej strane a preukázateľne ju oboznámi s neutajovanou časťou obsahu.

Korešponduje s medzinárodnými zmluvami
Zákonodarcovia priznávajú, že dôjde k vytvoreniu právneho základu pre obmedzenie práva na informácie, ktoré občanom poskytuje ústava. Napriek tomu ubezpečujú, že text je v súlade s najdôležitejším zákonom štátu i medzinárodnými zmluvami, ako aj právom Európskych spoločenstiev a Európskej únie.

Zároveň autori dodávajú, že vznikne „najdôležitejší preventívny nástroj v boji proti terorizmu v kybernetickom priestore“.

Živé.sk komentuje
Opatrenie považujem za užitočné, hoci vždy pomôže len krátkodobo alebo voči amatérom – ostatní si založia iný web či adresu, hoci aj zahraničnú. Stojí ale za to bojovať proti rizikovým webom a aspoň trochu im to sťažiť – napríklad adresa so zahraničnou doménou prvej úrovne („koncovkou“ www adresy) krajín, ktoré krízové domény neblokujú, je ihneď pre Slováka menej dôveryhodná, môže byť mierne znevýhodnená vo vyhľadávačoch, vyžaduje čas a úsilie presťahovať si službu inde a rozšíriť jej novú adresu.

Obavy ale môžu mať prevádzkovatelia tých veľkých webov, ktoré povoľujú zverejňovať obsah od používateľov bez kontroly administrátorom – nech aj v diskusnom fóre pod článkami. Teoreticky: pokiaľ nestihnú nejaký problém vyriešiť alebo sa to nepodarí, hoci aj preto, že používateľ bude dookola pridávať vymazaný obsah, môže byť ohrozená prevádzka ich serverov a domén určených masám. Ale to je hypotetická rovina, počkajme si na prax.

(Filip Hanker)

http://www.zive.sk/clanok/110393/stat-chce-vediet-vypnut-radikalne-weby-na-zakaz-postaci-sis-a-sudca

 

Už to nie je len “konšpirácia”

Nedávno som počul tento vtip: “Viete, čo je to konšpiračná teória? Nuž to, čo sa onedlho stane.” Už viackrát sme upozorňovali našich návštevníkov, že naša stránka nemusí dlho vydržať, najmä po tom, čo sme boli viackrát “hacknutí.” Neprešlo mnoho času, a od 1. januára 2016 bude na Slovensku platiť drastické obmedzenie slobody, podobne ako v USA po 11. septembri 2011. Pritom na Slovensku sa neudial nijaký teroristický útok, ani na našom území neoperuje nijaká Al Kájda. Kam zaradiť tento krok vlády Slovenskej republiky? Toto “opatrenie” sa podobá ako vajce vajcu všetkým “bezpečnostným opatreniam” globalizácie. Namiesto dolapenia zlodeja sú všetci obyvatelia sledovaní, podozrievaní a obmedzovaní. Toto je terorizmus na vlastných občanoch.

Z toho vyplýva: Buď vláda Slovenskej republiky “predbieha” želania Bruselu – čo nemá v súčasnosti logiku – alebo to dostala “rozkazom”, ktorý je neprípustné odhaľovať. Ak teda uvážime, že naša stránka už bola oficiálne zaradená medzi “extrémistické”, vychádza nám, že od 1. januára 2016 nám hrozí “vypnutie”. Preto odporúčame našim priaznivcom, aby si včas stiahli všetky materiály a videá, ktoré považujú za dôležité, aby ich mohli potom sami rozosielať e-mailami – ak budú chcieť.

Anton Selecký

http://www.magnificat.sk/aktualne-komentujeme-slovenska-vlada-zavadza-orwelovsku-totalitu-cudny-pariz-ruske-sankcie-voci-turecku/

 

AKO RÝCHLO ŠTÁTNY “ORGÁN” VYPNE MEDZIČAS?

Viackrát sme upozorňovali, že zvýšenie napätia v Európe povedie k sprísneniu kontroly obyvateľov a zníženiu slobôd. Prakticky sa to do bodky plní.

Prvé legislatívne zmeny sa očakávajú aj na Slovensku a výsledkom “boja proti terorizmu” na ochranu občanov tohto štátu bude v skutočnosti teror proti občanom štátu. Nový zákon bude umožňovať jednoducho vypnúť web len na základe posúdenia (štátnej) tajnej služby a (skorumpovaného) sudcu. V princípe je jedno, aké zdôvodnenie a podmienky si do zákona legislatívci napíšu. Paragrafy sú kľukaté a do zdôvodnenie, že ide o stránku, ktorá “…prispieva k šíreniu myšlienok podporujúcich alebo propagujúcich terorizmus, politický alebo náboženský extrémizmus či sekty,” sa dá bez problémov skombinovať kritika a terorizmus v jednom.

Spomínate si ako sme kritizovali neriadenú imigráciu, ktorá je nielen kultúrnym, sociálnym či zdravotníckym rizikom, ale aj bezpečnostnou katastrofou. Ak bude štátna moc chcieť potlačiť kritiku, viem si predstaviť formuláciu, že “…Medzičas svojou neopodstatnenou a nepodloženou činnosťou vyvoláva negatívne nálady v spoločnosti, ktoré sa prejavujú radikalizáciou určitých skupín obyvateľstva. Preto doporučujeme túto stránku vymazať.”

Verím tiež, že prieťahy v súdnom konaní budú v tomto prípade úplne neznámou vecou a príkaz nejakého ministra na zastavenie Medzičasu bude riešený s rýchlosťou a efektívnosťou, ktorú by nám závideli aj čínske úrady…

http://medzicas.sk/ako-rychlo-statny-organ-vypne-medzicas/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.