Biskup v Kongu: Džihádisti si u nás vytvorili výcvikové tábory s pomocou mierových síl OSN!

“Medzi členmi misie OSN v Demokratickej republike Kongo sú fundamentalistickí moslimovia, ktorí zakladajú školy koránu a mešity v blízkosti ich základní”
Hovorí o tom Biskup Melchisedech Sikuli Paluka z diecézy Butembo-Beni v Kongu pre taliansky denník Avvenire. “Džihádizmus narastá aj v Kongu a len v tomto roku džihádisti “usmrtili v roku 2015 viac než 400 osôb”. Ako ďalej povedal, “v teritóriu Beni už uniesli viac než 800 osôb za posledných päť rokov, a o troch našich kňazoch nemáme od roku 2012 žiadne informácie.
Jihad s podporou OSN v Kongu
Stovky osôb boli brutálne zavraždené – s mačetami, nožmi a sekerami, mnoho detí zmrzačili a rodiny sú zdecimované. Hovorí, že “prebieha tam skutočná genocída, ktorá má za cieľ podmaniť si celú oblasť pre využívanie prírodných zdrojov a vytvoriť výcvikové tábory, kde prebieha indoktrinácia”.

Biskup sa nazdáva, že terorizmus v Kongu je podporovaný aj samotnými mierovými zložkami OSN. Tie údajne nič nerobia z výcvikovými tábormi džihádistov, ktoré sú v ich blízkosti
Biskup sa nazdáva, že terorizmus v Kongu je podporovaný aj samotnými mierovými zložkami OSN. Tie údajne nič nerobia s výcvikovými tábormi džihádistov, ktoré sú v ich blízkosti

Výcvikové tábory a OSN ako komplic

Biskup obviňuje skupinu rebelov, ktorú “riadi Jamil Mukulu, ktorý konvertoval na islamskú sektu tabliq” . Údajne ten otvoril výcvikové tábory, kde sa adepti radikalizujú a všetky zverstvá robia aj za bieleho dňa. “Mnohých mladých nalákali do hôr masívu Ruwenzori, kde sú základne týchto džihádistov s tým, že im prisľúbili štipendiá na štúdium v Strednom Východe, Európe či v Kanade”, pokračuje Paluko. “Videl som video, ktoré tajne natočili v jednom takomto tábore v Adf, pri ktorom vidieť detí od 6 do 10 rokov, ako ich učia bojovať pod kontrolou ozbrojených mužov. Toto video je veľmi dôležité a poskytol som ho silám v Monusco, ktoré sú misiou OSN pre stabilizáciou našej krajiny.”

Konžský biskup ďalej dodáva, že “z ich strany však pravdepodobne nevzíde žiadna iniciatíva, pretože úloha jednej zložky tejto misie OSN ostáva zahmlená.” V októbri asociácia Aid to the church in need (Pomoc cirkvi v núdzi) potvrdila, že “džihádistické tábory sú prepojené s mierovými silami OSN. Obávame sa, že zložky OSN sú komplici s tábormi a účelovo sa vyhýbajú proti nim zakročiť”.

http://www.hlavnespravy.sk/biskup-v-kongu-dzihadisti-vytvorili-vycvikove-tabory-s-pomocou-mierovych-sil-osn/714550

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.