Smer-SD schválil balík zákonov, ktoré umožnia SIS vypnúť nepohodlne weby! + Macedónsko začalo na hraniciach s Gréckom budovať plot

Vláda Róberta Fica schválila balík zákonov, ktoré posilnia právomoci polície a tajnej služby. Nové zákony umožnia polícii zadržať osobu podozrivú z terorizmu na 96 hodín miesto súčasných 48 hodín. Polícia bude môcť naviac zadržať na 48 hodín akúkoľvek osobu ešte pred jej legitimovaním, stačí ak sa táto osoba bude nachádzať na mieste, kde hrozí spáchanie “teroristického útoku”

Policajti budú tiež môcť prehľadať vozidlo a batožinu. Doteraz mohli do vozidla iba nahliadnuť. Ako dôvod stačí podozrenie, že s vozidlom bol spáchaný trestný čin. Po novom môžu prehľadávať batožinu aj v autobusoch a vlakoch.

Nový zákon tiež umožní online prístup do informačných systémov mobilných operátorov a získavanie údajov o polohe a údajov kto s kým telefonuje.

Najzaujímavejším zákonom je však exkluzívna právomoc SIS navrhovať súdu vypnutie akéhokoľvek webu, ktorý šíri nevhodné myšlienky. Zákon ďalej tieto myšlienky definuje ako myšlienky podporujúce terorizmus, myšlienky propagujúce politický a nábožensky extrémizmus alebo škodlivé sektárske zoskupenia. Vypnutie bude môcť žiadať od prevádzkovateľa alebo rovno od správcu domény. Vypnutie nemá byť na stálo, návrh zákona však neuvádza na ako dlho môže SIS vypnutie žiadať. O odstavení webu bude musieť vždy rozhodnúť súd, no proti rozhodnutiu sa nebude dať odvolať, iba po dvoch mesiacoch podať sťažnosť na ústavný súd.

Ak sa tento zákon začne uplatňovať spravodlivo ohrozená bude väčšina mainstreamových médií, ktoré propagujú a podporujú infiltráciu Slovenskej republiky islamskými sektárskymi zoskupeniami.

http://www.hlavnespravy.sk/smer-sd-schvalil-balik-zakonov-ktore-umoznia-sis-vypnut-nepohodlne-weby/714724

Už to nie je len “konšpirácia”

Nedávno som počul tento vtip: “Viete, čo je to konšpiračná teória? Nuž to, čo sa onedlho stane.” Už viackrát sme upozorňovali našich návštevníkov, že naša stránka nemusí dlho vydržať, najmä po tom, čo sme boli viackrát “hacknutí.” Neprešlo mnoho času, a od 1. januára 2016 bude na Slovensku platiť drastické obmedzenie slobody, podobne ako v USA po 11. septembri 2011. Pritom na Slovensku sa neudial nijaký teroristický útok, ani na našom území neoperuje nijaká Al Kájda. Kam zaradiť tento krok vlády Slovenskej republiky? Toto “opatrenie” sa podobá ako vajce vajcu všetkým “bezpečnostným opatreniam” globalizácie. Namiesto dolapenia zlodeja sú všetci obyvatelia sledovaní, podozrievaní a obmedzovaní. Toto je terorizmus na vlastných občanoch.

Z toho vyplýva: Buď vláda Slovenskej republiky “predbieha” želania Bruselu – čo nemá v súčasnosti logiku – alebo to dostala “rozkazom”, ktorý je neprípustné odhaľovať. Ak teda uvážime, že naša stránka už bola oficiálne zaradená medzi “extrémistické”, vychádza nám, že od 1. januára 2016 nám hrozí “vypnutie”. Preto odporúčame našim priaznivcom, aby si včas stiahli všetky materiály a videá, ktoré považujú za dôležité, aby ich mohli potom sami rozosielať e-mailami – ak budú chcieť.

Anton Selecký

http://www.magnificat.sk/aktualne-komentujeme-slovenska-vlada-zavadza-orwelovsku-totalitu-cudny-pariz-ruske-sankcie-voci-turecku/

 

Macedónsko začalo na hraniciach s Gréckom budovať plot

Macedonsko plot

Macedónski vojaci stavajú plot na hranici s Gréckom.

Príslušníci macedónskej armády začali v sobotu na macedónsko-gréckych hraniciach budovať plot, ktorý bude stáť na miestach, kadiaľ do Macedónska prichádzajú migranti prúdiaci do západnej Európy. Informovala o tom agentúra Reuters. Macedónski vojaci zarážajú do zeme približne tri metre dlhé kovové tyče a odvíjať ostnatý drôt. Plot na macedónsko-gréckych hraniciach bude podobný tomu, ktorý na svojich hraniciach so Srbskom a Chorvátskom vybudovalo Maďarsko.

Utečencom z Afganistanu, Iraku a Sýrie, kde prebiehajú ozbrojené konflikty, v prechode do západnej Európy cez Balkán podľa agentúry Reuters v podstate nič nebráni.

Utečencov z iných krajín však macedónske úrady vracajú späť, čo na macedónsko-gréckych hraniciach vyvolalo niekoľkodňové protesty migrantov z krajín, ako sú Irán, Pakistan či Maroko.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/375278-macedonska-armada-zacala-na-hraniciach-s-greckom-budovat-plot/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.