Čo Islamský štát stihne za mesiac, Saudská Arábia za jeden deň: sťatie 50 ľudí, vrátane detí. + Za deň zmizlo 14 tisíc imigrantov

Poprava 50-tich ľudí v jeden deň
Vláda Saudskej Arábie plánuje v jeden deň sťať najmenej 50 ľudí, vrátane detí. Informáciu zverejnila Press TV odvolávajúc sa na informácie štátnych médií blízkych saudskoarabskej vláde. Medzi odsúdenými majú byť osoby blízke teroristickej skupine al-Káida či ľudia obvinení z pokusu o zvrhnutie vlády. Ďalšími popravenými majú byť piati šiítskí moslimskí aktivisti, vrátane troch detí. Rodiny odsúdených už požiadali saudskoarabského kráľa Salmana o milosť.

Medzi odsúdenými je aj Ali Mohammed Baqir al-Nimr, synovec šiítského duchovného ajatolláha Nimra Baqir al-Nimra, ktorý bol zatknutý v roku 2012 vo veku 17 rokov. OSN a Európsky parlament už pred časom žiadali, aby Rihád zastavil poprav al-Nimrana z dôvodu, že medzinárodný zákon zakazuje popravu mladších ako 18 rokov.

V Saudskej Arábii došlo v tomto roku podľa slov zástupcu riaditeľa Amnesty International pre Blízky východ a severnú Afriku Jamesa Lyncha k prudkému nárastu popráv, vrátane tajných svojvoľných rozhodnutí súdu.

Pre porovnanie, Islamský štát v priebehu novembra podľa informácií Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) popravil 53 ľudí, vrátane 35 civilistov.

Uvedené popravy boli vykonané v čase medzi 29. októbrom a 29. novembrom v oblastiach, ktoré sú pod nadvládou militantov, vrátane mesta Rakka, ktoré je považované za baštu Islamského štátu.

Zároveň sme v septembri informovali, že Saudská Arábia bude ovládať prostredníctvom svojho ambasádora Faisal bin Hassana Trada Radu OSN pre ľudské práva. Pritom práve Saudská Arábia ľudské práva otvorene porušuje – či už ide o práva žien, menšín, kritikov vlády alebo neľudské fyzické tresty a popravy (viac TU).

Aj na tomto prípade vidieť, že sloboda a demokracia sú pre súčasne vládnuce elity len vyprázdnene pojmy, ktoré účelovo používajú, keď sa im to hodí a na druhej strane sa neštítia dosadiť do čela rady pre ľudské práva v OSN ani predstaviteľa stredovekej tmárskej monarchie v ktorej kameňujú, bičujú a stínajú ľuďom hlavy na námestiach.

http://www.hlavnespravy.sk/co-islamsky-stat-stihne-za-mesiac-saudska-arabia-za-jeden-den-statie-50-ludi-vratane-deti/714990

 

Stačila jedna veta premiérky o utečencoch a stalo sa nemožné: Za deň zmizlo 14 tisíc imigrantov

ŠTOKHOLM – Po tom, čo švédske úrady rozhodli, že budú z krajiny deportovať utečencov, nastala kuriózna situácia. Zmizlo ich vyše 14 tisíc. Policajti netušia, kde sú a priznávajú, že teraz ich len ťažko vypátrajú.

Švédsky úrad pre migráciu rozhodol, že deportuje z krajiny 21 748 utečencov. Z toho však 14 140 jednoducho zmizlo a polícia ich teraz hľadá. „Jednoducho nevieme, kde sú,“ povedal policajný šéf Patrik Engström švédskym médiám.

Už v máji upozorňovali niektoré médiá, že v severskej krajine miznú utečenci, ktorí majú byť deportovaní. Kompetentní vyhodnotili, že väčšina imigrantov sú ekonomického charakteru a budú deportovaní. Predpokladá sa, že sa utiekajú do imigrantských štvrtí. Časť z nich utiekla pravdepodobne do susedných krajín.

Stačila jedna veta premiérky
Nie je dostatok policajtov

Švédska polícia však absolútne nestíha. Má plné ruky práce s chránením hranice. Na pátranie tak nie sú ľudské zdroje. V minulom roku, keď Švédi rozhodli o deportácii neúspešných žiadateľov o azyl, ich 41 percent odišlo dobovoľne. Časť bola deportovaná násilím a časť zmizla z dohľadu úradov.

V prípade deportácie by sa utečenci vrátili na základe Dublinskej dohody do prvej bezpečenej krajiny, do ktorej vkročili. V tomto prípade sa hovorí o Maďarsku či Taliansku, pripomína web The Local.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1513125/Stacila-jedna-veta-premierky-o-utecencoch-a-stalo-sa-nemozne–Za-den-zmizlo-14-tisic-imigrantov

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.