Slovenské médiá hlavného prúdu zatajujú aktivity za ochranu rodiny

zima_je_teplaPominutie zmyslov alebo cieľ Bruselu

Eva ZELENAYOVÁ – Karikatúra: Andrej MIŠANEK

Prvú februárovú nedeľu sa konali demonštrácie na podporu rodiny v mnohých mestách sveta. V Paríži a Lyone, Ríme, Madride, vo Viedni, v Bruseli, vo Varšave, v Budapešti, ale aj v Írsku, Litve, Argentíne a v niektorých ázijských mestách vyšli ľudia do ulíc manifestovať za tradičnú rodinu. V Lyone na čele sprievodu spolu s ostatnými išiel kardinál Philippe Barbarin a rektor Veľkej mešity v Lyone Kamel Kabtrane.
No slovenské verejnoprávne médiá nesprostredkovali informácie o tejto masovej demonštrácii proti antropologickej kontrarevolúcii, v sú časnosti dosahujúcej už obludné rozmery.

MASOVÝ POCHOD

Na Slovensku má pochod za tradičnú rodinu už niekoľkoročnú tradíciu a masovú účasť zaznamenal vlaňajší Národný pochod za rodinu v Košiciach. Napriek veľkému odporu voči zavádzaniu novej morálky sa aktivisti za práva LGBTI nevzdávajú a opakovane predkladajú do Európskeho parlamentu návrhy, smerujúce k rozvratu tradičnej rodiny. „ Európska únia by mala vypracovať komplexný plán na ochranu základných práv lesbičiek, homosexuálov, bisexuálov, transrodových osôb a intersexuálov (LGBTI),“ uvádza sa v uznesení, ktoré 4. februára schválil Európsky parlament. „ Homofóbia už viac nesmie byť v Európe tolerovaná,“ vyhlásila predkladateľka správy Rakúšanka Ulrike Lunacek. Uznesenie však zároveň uvádza, že táto komplexná politika musí rešpektovať právomoci členských štátov.
Lunacekovej správu zo slovenských europoslancov podporili Edit Bauer (SMK), Monika Flašíková- Beňová, Vladimír Maňka a Katarína Neveďalová (všetci Smer- SD). Proti hlasovali Anna Záborská (KDH), Miroslav Mikolášik (KDH), Alajos Meszáros (SMK ), Jaroslav Paška (SNS) a Peter Šťastný (SDKÚ- DS). Nehlasovali Boris Zala (Smer-SD), Sergej Kozlík (HZDS) a Monika Smolková (Smer-SD). Eduard Kukan (SDKÚ-DS) sa zdržal hlasovania.

AGRESIA?

Europoslanec Miroslav Mikolášik k schválenému uzneseniu povedal, že „ parlament týmto zaviedol slovné spojenia ako homofóbia, transfóbia a pod., ktoré sa doteraz nevyskytujú v žiadnom európskom ani medzinárodnom texte týkajúcom sa ľudských práv “.
Jaroslav Paška považuje prijatie tejto správy za „ príkladnú ukážku ideologickej a hodnotovej agresie EÚ do spoločenského usporiadania národných štátov“. Katarína Neveďalová diskusiu k správe komentovala slovami: „ Mali by sme si uvedomiť, že naše rodiny neohrozujú homosexuáli, ale násilie, netolerancia, neschopnosť dialógu a nanucovanie ‚jediného správneho názoru‘“.

OCHRANA ÚSTAVOU

Slovenské Hnutie Obrody sa v januári otvoreným listom obrátilo na biskupov Slovenska a žiadalo ich, aby využili svoju autoritu pre dobrú a prospešnú vec tak, aby iniciovali referendum s cieľom ukotvenia manželstva výslovne ako z väzku medzi mužom a ženou priamo do Ústavy Slovenskej republiky. O aktuálnosti návrhu svedčí prijaté uznesenie europoslancov, v ktorom vyzývajú členské štáty neprijímať zákony obmedzujúce slobodu prejavu vo vzťahu k sexuálnej orientácii a rodovej identite.

zdroj: Slovenské národné noviny 6/2014

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.