Bývalý minister vystupuje z CDU pre utečeneckú politiku. + Arcibiskup Chaput kritizuje európskych biskupov

Oficiální mluvčí ruského MZV Maria Zacharovová: Když odejde Asad, kam zmizí Daiš? Jim taky někdo zavolá?

Minister v liste ostrým tónom kritizuje utečeneckú politiku kancelárky Angely Merkelovej. „Ešte nikdy som sa necítil – ani len v NDR – taký cudzí vo svojej krajine!»

Frankfurt, 3.12.2015 (kath.net/KNA/red) 018 580 – Bývalý minister spravodlivosti v Sasku, Steffen Heitmann, podľa správy novín «Frankfurter Allgemeine Zeitung» zo štvrtka vystúpil zo strany CDU z protestu proti utečeneckej politike nemeckej vlády. Heitmann oznámil svoje rozhodnutie predsedníčke CDU, kancelárke Angele Merkelovej, tento týždeň listom. Heitmann v liste ostrým tónom kritizuje utečeneckú politiku Angely Merkelovej:
ATT00001
«Vami vedená koalícia sa v národnej kríze prejavuje ako neschopná konať,» citujú noviny z listu. «Osamelým rozhodnutí a nepremyslenými vyjadreniami» Merkelová urobila Nemecko «uprednostňovaným cieľom utečencov – denne prúdia do Nemecka tisíce cudzincov, prevažne mladých mužov islamského náboženstva“. „Hranice sú prakticky otvorené, obyvateľstvo je zneistené.“
Bývalý minister spravodlivosti poukázal aj na prísahu kancelárky pri nástupe do úradu, podľa ktorej treba od nemeckého národa odvracať „škodu“ a dodal: „Škodu pre náš národ nekontrolovaným prúdom utečencov možno ľahko predvídať.“

«Štátne orgány sú preťažené, schopnosť prijímať utečencov v mestách a obciach je vyčerpaná, veľká väčšina obyvateľstva je do hĺbky duše zneistená. Azylový balík je v najlepšom prípade kozmetický,» píše Heitmann a kritiku vyslovuje aj k spravodajstvu o utečeneckej politike:
«Politicky korektné prikrášľovanie vecí vo väčšine médií, zvlášť vo verejnoprávnych, skutočnú situáciu, ktorá sa javí ako plazivé vzdávanie sa našich obcí osudu, už nedokáže prekrývať. Ešte nikdy som sa necítil – ani len v NDR – taký cudzí vo svojej krajine,» končí Heitmann svoj list.
Tento evanjelický teológ a cirkevný právnik bol v rokoch 1990 až 2000 saským ministrom spravodlivosti. V r. 1991 vstúpil do strany CDU. V r. 1993 sa pokúsil vtedajší kancelár Helmut Kohl (CDU) nominovať Heitmanna za kandidáta na prezidenta. Heitmann sa vtedy po prudkej kritike jeho výrokov vo viacerých médiách interview kandidatúry vzdal. -zg-

Arcibiskup Chaput kritizuje európskych biskupov

„Kto znovu zosobášených rozvedených pripustí k prijímaniu, odkláňa sa od katolíckej náuky. Cirkev nemôže byť milosrdná, ak nemiluje pravdu.“

Philadelphia, 2.12.2015 (kath.net/LSN/jg) 018 578 – „Kňazi a biskupi, ktorí by vo svojich chrámoch povolili pripustenie civilne znovu zosobášených rozvedených ku svätému prijímaniu, sa vzdialili od pravej katolíckej náuky.“ Napísal to arcibiskup Charles Chaput z Philadelphie, v článku pre magazín First Things.
Táto z Európy známa prax má svoju príčinu „v sotva zahaľovanom pastoračnom zúfalstve a prehnanej potrebe prispôsobovať sa, čoho výsledkom však nebude viac, ale menej veriacich“. Odklon od náuky Cirkvi však nie je výrazom zvlášť horlivého života podľa Evanjelia, ale rozpadu. „Cirkev nemôže byť milosrdná, ak nemiluje pravdu“, karhá arcibiskup Chaput svojich európskych spolubratov.
Pod milosrdenstvom nemáme chápať vzdanie sa každého úsudku. „Zlo existuje. Hriech má význam. Spôsobená škoda môže bolieť a môže sa ťažko naprávať,“ píše arcibiskup. Boh povoláva človeka k odvráteniu sa od jeho hriechov. Spoveď a pravá ľútosť sú podmienky na prijatie Eucharistie, ako pripomína arcibiskup Chaput. -zg-

 

Oficiální mluvčí ruského MZV Maria Zacharovová: Když odejde Asad, kam zmizí Daiš? Jim taky někdo zavolá?
Oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová komentovala prohlášení britského ministra zahraničních věcí Philipa Hammonda o tom, že v zájmu vyřešení syrského konfliktu je nezbytné, aby Vladimir Putin „zatelefonoval panu Asadovi“ a řekl mu, že „hra skončila“.

Zacharovová o prohlášení ministerstva zahraničí USA o Su-24: Na ta slova nikdy nezapomeňte
„Takže si to rozebereme. Když všechno bude tak, jak se nás snaží přesvědčit naši britští kolegové, a po Asadově odchodu všechno tohle šílenství skončí, kam se v takovém případě ztratí ISIL? Nebo i jim někdo zatelefonuje a řekne jim, že hra skončila? A teď pozor, otázka: Kdo tedy vlastně zavolá ISIL?“, napsala Zacharovová na své facebookové stránce.
USA a jejich spojenci usilují o rezignaci syrského prezidenta Bašára Asada a v této souvislosti mu odmítají poskytovat jakoukoli pomoc. Kromě toho mají ve Washingtonu za to, že, že Moskva rozšiřuje svou přítomnost v této arabské republice.

http://cz.sputniknews.com/svet/20151203/1843091/zachharovova-asad-dais.html

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.