V utorok 8. decembra sa začne v cirkvi mimoriadny Svätý rok milosrdenstva. + Kardinál homosexuálnemu veľvyslancovi: Nech ide radšej domov robiť domáce práce, keď je ženou svojmu mužovi

Svätý rok milosrdenstva vyhlásil pápež František prečítaním a zverejnením buly Misericordiae vultus v Nedeľu Božieho milosrdenstva 13. marca tohto roku
Už 8. decembra na sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie sa v katolíckej cirkvi začne mimoriadny Svätý rok milosrdenstva, ktorý vyhlásil pápež František. Jeho začiatok je spojený s otváraním Brán milosrdenstva.
Divine-mercy-Three-o-clock
Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský vydal dekrét, ktorým vychádzajúc z buly Svätého otca Františka Misericordiae vultus (Tvár milosrdenstva) určil na území Bratislavskej arcidiecézy chrámy, na ktorých otvoria Brány milosrdenstva pre získanie daru odpustkov počas mimoriadneho Svätého roka milosrdenstva. Tieto brány sa otvoria na tretiu adventnú nedeľu, 13. decembra tohto roku.

Popri Katedrále svätého Martina v Bratislave, na ktorej Bránu milosrdenstva otvorí diecézny biskup (Mons. Stanislav Zvolenský), budú ďalšie Brány milosrdenstva na Národnej bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne (otvorí ju bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko), na Bazilike Narodenia Panny Márie v Marianke (bránu otvorí Mons. Tibor Hajdu, kancelár bratislavskej Arcibiskupskej kúrie), na Farskom kostole sv. Antona Paduánskeho v Báči (bránu tam otvorí farár farnosti Báč Ladislav Šranko) a na Františkánskom kostole Zvestovania Pána v Bratislave (otvorí ju brat Jeremiáš Daniel Kvaka, provinciálny minister).
Bránu milosrdenstva otvoria aj v Bratislavskej gréckokatolíckej eparchii, a to na Katedrálnom chráme Povýšenia Pánovho kríža takisto v nedeľu 13. decembra pri svätej liturgii o 9.00 h.

Podobne sa na otváranie Brán milosrdenstva pripravujú aj biskupi a kňazi vo všetkých diecézach na Slovensku. Svätý rok milosrdenstva vyhlásil pápež František prečítaním a zverejnením buly Misericordiae vultus v Nedeľu Božieho milosrdenstva 13. marca tohto roku. Slávenie mimoriadneho Svätého roka Milosrdenstva sa oficiálne začne otvorením Svätej brány na Chráme sv. Petra v Ríme vo sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie 8. decembra 2015 a zavŕši sa 20. novembra 2016 na sviatok Krista Kráľa. Brány milosrdenstva sú symbolom Krista ako jedinej brány a cesty spásy.

http://www.hlavnespravy.sk/v-utorok-8-decembra-sa-zacne-v-cirkvi-mimoriadny-svaty-rok-milosrdenstva/717661

 

Kardinál homosexuálnemu veľvyslancovi: Nech ide radšej domov robiť domáce práce, keď je ženou svojmu mužovi

Kardinál z Dominikánskej republiky sa dostal do slovnej prestrelky s americkým veľvyslancom v krajine, ktorý žije v homosexuálnom manželstve

Kardinál Nicolas de Jesus Lopez Rodriguez reagoval na komentovanie amerického veľvyslanca v Dominikánskej republike, Jamesa Brewstera, ktorý sa sťažoval na krajinu, že je v nej korupcia na každom kroku.

“Ten muž nech sa vráti naspäť na svoju ambasádu. Nech sa sústredí na domáce práce, keď robí ženu svojmu mužovi!”, povedal kardinál.

Kardinál takto reagoval na veľvyslanca, ktorý sa sťažoval, že polícia tyranizovala a ohrozovala amerických investorov, ktorí prišli do republiky na konferenciu: “Predstavte si ten horor, ktorý som prežíval, keď mi jeden z nich zavolal a povedal, že ich zastavil policajt v uniforme a že na nich mieril zbraňou. Boli takto nútení im vyprázdniť svoje peňaženky.”

Brewster okrem toho povedal, že každý, kto si myslí, že americké veľvyslanectvo je príliš angažované vo veciach týkajúcich sa vlády Dominikánskej republiky, mal by sa zrieknuť svojich víz do USA. Kardinál mu na to odkázal, že by mu bolo cťou urobiť tak a že na ničom inom mu menej nezáleží než na tomto, nakoľko necestuje.

Slovné prestrelky sa medzi týmito dvoma neobjavili po prvýkrát. V júni 2014, keď sa v krajine objavilo propagačné video “LGBT Mesiac hrdosti”, v ktorom účinkoval veľvyslanec so svojím manželom, mu odkázal kardinál aby si vzal svoje gay pochody “kadeľahšie”.

“Diplomacia sa k týmto veciam nehodí, nehodí sa k tak totálne negatívnej propagande”, povedal kardinál novinárom. “Som absolútne proti tomuto, a každý to vie. Môj postoj nie je nový, a nevznikol len kvôli tomuto mužovi, ktorý so správaním, aké má, k nám teraz prišiel ako veľvyslanec.”

V júli 2013, kedy prezident Obama nominoval Brewstera ako veľvyslanca, kardinál mu dal prívlastok “maricón”, čo je slangový výraz pre homosexuálneho muža.

Veľvyslanca napomínali aj iní predstavení Cirkvi Dominikánskej republiky. Pomocný biskup Victor Masalles sa k Brewsterovým poznámkam o korupcii v krajine vyjadril, že aj tak sa “nezdá, že by veľvyslanec mal záujem tento problém nejak riešiť” a že skôr mu ide o “propagovanie jeho veľmi dobre známej LGBT agendy”.

Brewster je siedmym veľvyslancom v dejinách USA, ktorý sa otvorene hlási k aktívnej homosexualite a včera sa mal objaviť na obrazovkách miestnej televízie, kde sa mal vyjadriť k poznámkam kardinála.

http://www.hlavnespravy.sk/kardinal-homosexualnemu-velvyslancovi-nech-ide-radsej-domov-robit-domace-prace-ked-je-zenou-svojmu-muzovi/717092

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.