Militantní ateisti prinútili mesto stiahnuť jasličky z verejného priestranstva. Reakcia obyvateľov nemá obdoby

Jasličky v meste prekážali skupinke ateistov

jaslicky2

Jedny z jasličiek, ktoré si obyvatelia dali pred dom

V malom meste Wadena v Minnessote nastal zaujímavý jav. Mesto sa muselo vzdať svojich jasličiek, ktoré už desať rokov inštalujú v decembri v Burlington Northern Parku (v centre mesta) po tom, čo ateistické zoskupenie prinútilo mesto túto tradíciu zrušiť. Na ich prekvapenie obyvatelia začali jasličky stavať všade.

Udalosť sa stala začiatkom novembra, kedy sa organizácia Freedom from Religion, ktorá zoskupuje militantných ateistov, začala vyhrážať miestnemu zastupiteľstvu, že ho dá na súd za porušovanie prvého dodatku ústavy spojených štátov. “Existuje u nás množstvo tradícií, ktoré by mali byť zakázané, lebo porušujú samotnú Ústavu”, povedal Patrick Elliot, advokát anti-náboženskej organizácie.

Najprv sklamanie, potom hromadný entuziazmus

Tlak ateistických aktivistov boli na miestne autority príliš silný a tí následne odhlasovali odstránenie verejného zobrazenia narodenia Ježiša. Obyvatelia si na sociálnej sieti založili profil o udalosti “Wadena Nativity Display” a začali hromadne inštalovať obrovské jasličky pred svoje domy. Výsledkom sú tisíce jasličiek a stretnete ich takmer na každom kroku.

“V tú noc, po tom, čo sme odhlasovali odstránenie jasličiek, nespal som veľmi dobre”, povedal starosta Wadeny, George Deiss. “Nasledujúci deň som sa tiež necítil dobre.” Pre väčšinu obyvateľov mesta bolo rozhodnutie zastupiteľstva veľkým sklamaním, až kým jedna matka nespustila s priateľmi iniciatívu s kolískami. Za krátky čas bola hlavná ulica Wadeny naplnená jednoduchými kolískami, “obyvatelia vykúpili takmer všetky jasličky v obchodoch s dekoráciami”, hovorí jedna z obchodníkov Lenna Grayová.

Prečo proti Bohu toľko bojujú, keď v neho neveria?

Istá obyvateľka, ktorá sa k tejto iniciatíve pridala, sa posťažovala: “Veľmi ma zaráža skutočnosť, že ateisti strávia toľko času a energie vo vojne proti niečomu, čo podľa nich neexistuje. Ak Boh neexistuje, tak prečo sa ním zaoberajú? Prečo tu nevystupujú a nebojujú aj iní, aby dokázali napríklad, že jednorožec neexistuje?”

Healther Claricová, matka štyroch detí, dodáva: “Som presvedčená, že všetko má svoj zmysel. Tento svet potrebuje Ježiša, a preto všetci máme radi Vianoce, čas kedy sa narodil. Boh prišiel aj pre ateistov, ktorí proti viere bojujú”. Kampaň malej hŕstky ľudí, ktorí o sebe prehlasovali, že ich jasličky urážajú, paradoxne posilnila kresťanské povedomie obyvateľov. “Viera nás zjednotila aj v priateľstvách aj v rodinách. Tento odpor nám pomohol aspoň trochu vyrásť”.

http://www.hlavnespravy.sk/militantni-ateisti-prinutili-mesto-stiahnut-jaslicky-stiahnut-z-verejneho-priestranstva-reakcia-obyvatelov-nema-obdoby/720530

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.