Rusko bude chrániť krajanov na Ukrajine, sľúbil vplyvný ruský poslanec

ukrajina-kyjev-demonstracie-galeriaSimferopol 26. februára
Na polostrove sa rozkladá Krymská autonómna republika a je súčasťou Ukrajiny
Vysokopostavený ruský zákonodarca Leonid Sluckij v utorok na návšteve ukrajinského polostrova Krym vyhlásil, že Rusko bude chrániť svojich tamojších krajanov, ak budú ich životy ohrozené. Informácie priniesla tlačová agentúra AP.
Vyhlásenie Sluckého, ktorý vedie v ruskom parlamente výbor pre vzťahy s ostatnými bývalými sovietskymi republikami, je reakciou na napätie na Kryme. Polostrov v Čiernom mori, na ktorom sa nachádza veľká základňa ruských námorných síl, je domovom prevažne rusky hovoriacich obyvateľov. Na polostrove sa rozkladá Krymská autonómna republika a je súčasťou Ukrajiny.
Sluckij, ktorý sa rozprával na mítingu s miestnymi aktivistami, nekonkretizoval, aké opatrenia by mohlo Rusko podniknúť na ochranu krajanov na Kryme.
Sluckého vyjadrenia nasledovali po výrokoch ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, ktorý vyhlásil, že Moskva nemá v úmysle zasahovať do vnútorných záležitostí Ukrajiny. Lavrov tiež varoval Západ pred pokusom zvrtnúť situáciu vo svoj prospech. Šéf ruskej diplomacie taktiež kritizoval nových ukrajinských predstaviteľov, ktorí nahradili Ruskom podporovaného exprezidenta Viktora Janukovyča, v súčasnosti na úteku.

http://www.hlavnespravy.sk/rusko-bude-chrni-krajanov-na-ukrajine-sbil-vplyvn-rusk-poslanec/225111

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.