Vracia sa kruté dedičstvo nacizmu? Islamský štát s požehnaním práva Šaría začal vraždiť deti s vrodeným mentálnym postihnutím

Vyjednávanie o TTIP by malo byť pozastavené, znie od našich susedov
Zabitých už bolo viac ako 38 detí

Teroristická organizácia Islamský štát vydala fatvu – záväzný náboženský výklad práva Šaría, ktorý nariaďuje zabíjať deti s Downovým syndrómom a ďalšími vrodenými vadami.
Informáciu zverejnil britský portál Daily Mail, odvolávajúc sa na tvrdenia irackého aktivistu skupiny Mosul Eye.

Ten zároveň uviedol, že zabitých už bolo viac ako 38 detí. Bábätka boli vo veku od jedného týždňa do troch mesiacov. Zabité boli smrtiacou injekciou alebo udusením.

Podľa aktivistu fatva bola vydaná porotou, na čele ktorej stojí saudskoarabský duchovný a vykladač islamu Abu Saidem Aljazrawim.

Skupina Mosul Eye, ktorá monitoruje úmrtia detí s Downovým syndrómom, tiež zistila, že väčšina z nich boli deťmi zahraničných bojovníkov, ktorí si vzali iracké, sýrske alebo ázijské ženy.

Britský denník porovnal vraždenie Islamského štátu s nacistickým Nemeckom, kedy počas hrôzovlády Adolfa Hiltera zomrelo najmenej 5000 detí do 16 rokov z dôvodu ťažkého telesného alebo mentálneho postihnutia.

http://www.hlavnespravy.sk/vracia-sa-krute-dedicstvo-nacizmu-islamsky-stat-s-pozehnanim-prava-saria-vrazdi-mentalne-postihnute-deti/721225

 

Vyjednávanie o TTIP by malo byť pozastavené, znie od našich susedov

Európski politici majú z Američanov strach, myslí si český europoslanec

Vyjednávanie o zmluve medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou by bolo podľa šéfa europoslancov ČSSD Pavla Poca najrozumnejšie pozastaviť. Dôvodom je fakt, že vyjednávanie viazne, pretože sa nedarí nájsť riešenie, ktoré by bolo prijateľné pre obe strany.

Avšak podľa českého europoslanca majú európski politici z Američanov strach, takže sa nedá predpokladať, že si Európania dovolia dohodu pozastaviť.

Europoslancovi oponuje jeho kolegyňa Dita Charanzová, ktorá si myslí, že Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo (TTIP) má nielen ekonomický, ale tiež kľúčový strategický a geopolitický rozmer. „Pokiaľ sa nám podarí s USA dohodnúť na tak rozsiahlej dohode, zahŕňajúcej aj stanovovanie štandardov, je jasné, že to budú tieto dva ekonomické celky (ktoré už teraz vytvárajú takmer polovicu svetového HDP), ktoré budú určovať štandardy ostatným,“ vysvetlila europoslankyňa.

Prečo si však europoslanec Poc myslí opak? V októbri sa skončilo na Floride 11. kolo stretnutí týkajúcich sa TTIP. Podľa neho si zo stretnutia zúčastnení odniesli informáciu, že vzájomné clá sú tak nízke, že nikomu nebude vadiť 97 percent z nich časom zrušiť. Zvyšné tri sú podľa neho tak citlivé komodity, že „sa ešte uvidí“.

Europoslanec si zároveň myslí, že „USA si nenechajú siahnuť na Buy American Act. Ostatne, keby napríklad americké ministerstvo dopravy otvorilo zákazky neamerickým firmám, nastal by koniec sveta alebo skôr koniec Kongresu USA. Rovnako ako v prípade, ak by malo v USA skončiť povinné zadávanie subdodávok v rámci štátnych zákaziek iba americkým malým a stredným firmám. Povedal by som ale, že európskych vyjednávačov najviac bolí hlava z faktu, že federálna vláda USA nemôže zaviazať štáty únie k dodržiavaniu prípadných dohôd. EÚ tak podľa mňa nemá veľmi čo získať a bude musieť svoje ambície výrazne zmierniť.“

Poc tiež podotýka, že Spojeným štátom vadí viacmenej celý systém legislatívy EÚ, vrátane predpisov týkajúcich sa používania hormónov pri vykrmovaní zvierať či možnosť supervízie vládnych inštitúcií nad akreditovanými laboratóriami. „Takže síce boli všetci konštruktívny a intenzívny, ale k nejakej dohode sa rokovania nepriblížili ani o piaď,“ dodal.

Europoslanec zároveň tvrdí, že oficiálne správy úplne mlčia o otázkach, ktoré sa týkajú kozmetiky, teda legislatívy regulujúcej oblasť nebezpečných chemických látok. V EÚ je zakázaných takmer 1300 látok, avšak v Spojených štátoch len asi stotina, pretože Európska únia a USA uplatňujú odlišný prístup chemickej bezpečnosti.

Ďalším problémom sú pesticídy. Obe strany prípadnej dohody majú rozdielne limity pre ich reziduá v potravinách. „Bohužiaľ v tomto prípade má Komisia v ruke nástroje, ktorými môže súčasné európske “normy” zmäkčiť. Pre nasledujúce obdobie teda bude jednou z najdôležitejších prác sledovať takzvané komitológie (nástroje kontroly členských štátov voči Komisii) a snažiť sa zabrániť Európskej komisii v prílišnej “adaptácii” európskych limitov pre rezíduá pesticídov v potrave na americkej štandardy,“ upozorňuje Poc.

“Takže Európskemu parlamentu, ktorý už v prípade hanebnej dohody ACTA dokázal, že z USA strach nemá, nezostáva nič iné, než strážiť čo bude prerokované a TTIP odstreliť ak by návrh mohol viesť k poškodeniu európskych štandardov, ekonomiky alebo zamestnanosti,” uzatvára český europoslanec.

http://www.hlavnespravy.sk/vyjednavanie-o-ttip-by-malo-byt-pozastavene-znie-od-nasich-susedov/721486

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.