Zrušiť euro v hotovosti a umiestniť pod kožu čip? EÚ sa snaží o totálnu kontrolu každej ekonomickej činnosti

EÚ sa pripravuje v najbližšej dobe zrušiť obeh peňazí v hotovosti, platiť bude možné len platobnými kartami. Vyhlásil to na svojom vystúpení na VŠE v Prahe minulý týždeň bývalý prezident ČR Václav Klaus
O možnosti zrušenia klasických peňazí sa uvažovalo už dávno, ešte v 80. rokoch, komentuje informáciu pre Sputnik prezident spoločnosti expertízy “NEOKON”, ekonóm Michail Chazin.
Cip obsahuje cislo satana
“Obyvateľstvu pritom vysvetľujú, že bezhotovostná platba je pohodlnejšie, že existencia bankoviek a mincí vraj umožňuje vyhýbať sa plateniu daní, atď. V skutočnosti je všetko ďaleko zložitejšie. Zrušenie peňazí v hotovosti umožní štátu (Európskej únii) úplnú kontrolu akejkoľvek ekonomickej činnosti všetkých subjektov. To znamená, že sa vytvorí mechanizmus sledovania ľudí. Analogicky je aj návrh používať namiesto peňazí v hotovosti špeciálny čip, ktorý je možné umiestniť pod kožu, a podľa neho sledovať všetky nákupy. To znie hrozne! Myslím, že v rámci súčasného vedomia, existujúcej ekonomiky, je to jednoducho neuskutočniteľné. Ale budú to skúšať. Pán Klaus bije na poplach, pretože Európska centrálna banka sa skutočne pripravuje na zrušenie hotovostných peňazí a prechod na platobné karty. Proces už je v “cieľovej rovinke,” povedal Chazin.

Dodal, že najskôr môžu zrušiť obeh veľkých bankoviek, potom malých. “Ak skutočne dôjde k realizácii tejto novinky, tak sa masovým nepokojom v Európe nevyhneme. Ale v každom prípade som presvedčený, že sa to nepodarí. Ľudia si rýchlo uvedomia, o čom hovorí bývalý český prezident: slobodné používanie ich peňazí, nevyžadujúce žiadne predpisy, je ich bezvýhradným právom, časť osobnej slobody,” hovorí expert.

Minister ekonomiky Ruska v rokoch 1994-1997, vedecký poradca na Vysokej škole ekonomickej v Moskve, Jevgenij Jasiňa dodáva:
Znak selmy 1
“Nie vždy súhlasím s Václavom Klausom ako s ekonómom, ale v tomto prípade má pravdu! Zopakujem to, čo som hovoril mnohokrát. Európa sa príliš ponáhľala, keď zakladala Európsku úniu, vytvárala eurozónu. Na tieto rozhodnutia mali vplyv naivní nemeckí sociálni demokrati, ktorí sa domnievali, že všetci ľudia sú rovnakí a pri rovnakých trhových podmienkach ostatní (Portugalsko, Grécko, Bulharsko a ďalšie) budú doháňať tých úspešnejšich. Vidíme, že sa to nepodarilo.
Znak selmy
Druhá chyba – odovzdanie pod kontrolu európskym štruktúram právomoci štátov, bez toho, aby tieto štáty boli zbavené zodpovednosti za konečné riešenie. Teraz sa chystajú zaviesť do obehu “virtuálnu menu” miesto skutočnej. A zodpovedať za toto predčasné jednanie budú, ako sa ukazuje, opäť národné štáty. Ak Európska centrálna banka skúsi urobiť tento pochybný krok, vidím ťažké ekonomické následky. Pred nimi sa snažia ochrániť EÚ i českú spoločnosť môj vedecký kolega Václav Klaus .”

http://www.hlavnespravy.sk/zrusit-euro-v-hotovosti-a-umiestnit-pod-kozu-cip-eu-sa-snazi-o-totalnu-kontrolu-kazdej-ekonomickej-cinnosti/722367

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.