Šéf ÚPN nevie čo s historikom, ktorý otvorene agituje za Kotlebovu stranu. + Kotlebov človek bol na kandidátke SaS. Liberáli ho z kandidátky vyhodili

Martin Lacko vyzýva voliť Kotlebu, lebo ho považuje za jediného národného a kresťanského politika. Ústav sa čuduje, že od nich bez výčitiek berie výplatu, no prepustiť ho nevedia.

Lacko
Martin Lacko v roku 2013 v Žiline pri pamätnej tabuli, ktorá pripomína vyhlásenie slovenskej autonómie Jozefom Tisom v roku 1938. Foto – TASR

Vo svojej práci by mal podľa zákona vykonávať úplné a nestranné hodnotenie obdobia neslobody, analyzovať príčiny a spôsob straty slobody, prejavy fašistického a komunistického režimu a ich ideológií.

No už roky chodí spomínať na prezidenta vojnovej Slovenskej republiky Jozefa Tisa a najnovšie otvorene agituje za banskobystrického župana Mariana Kotlebu, ktorý sa hlási k odkazu neslobodného režimu Hlinkovej slovenskej ľudovej strany.

Historik a zamestnanec Ústavu pamäti národa (ÚPN) Martin Lacko ešte v lete žiadal mainstreamové médiá, aby Kotlebovi vytvorili väčší priestor na prezentovanie jeho názorov. Banskobystrický župan pritom sám odmieta niektorých novinárov vôbec pustiť na svoje tlačovky.

Na jeseň prišiel historik s vyhlásením, v ktorom vyzýval „národne a kresťanský orientované strany“, aby sa v prípade, že to ešte neurobili, pridali ku Kotlebovej Ľudovej strane Naše Slovensko, alebo odporúčili svojim priaznivcom, aby ju volili.

Jediný nezlomný

Lacko podpísal výzvu s týmto znením ešte koncom októbra, teda v čase, keď strany pripravovali svoje kandidátky do marcových parlamentných volieb. „Vyzývame národne a kresťansky orientované strany, najmä ich lídrov, aby zanechali vlastné egoistické ciele a reálne zhodnotili súčasný stav politiky doma i vo svete,“ píše sa v texte.

https://dennikn.sk/323650/sef-upn-nevie-co-historikom-ktory-otvorene-agituje-za-kotlebovu-stranu/
Staň sa členom volebnej okrskovej komisie
Dávam do pozornosti ponuku členov okrskovej volebnej komisie za stranu Kotleba – ĽSNS. Ak máte záujem, prípadne ak máte blízkych, ktorí sa vedia do tejto činnosti osobne zapojiť, prosím o vašu spätnú väzbu.
Voľby budú trvať jeden deň a každý člen volebnej komisie je honorovaný, t.j., dostane peňažnú odmenu, obed alebo gastrolístok, občerstvenie počas dňa vo forme kávy, čaju, minerálok.

Kontakty posielať na moju adresu v tejto forme, príklad:

Mgr. Miroslav Šuňal
Vazovova 7
81107 Bratislava 1
Rodné číslo
Číslo OP
Tel.: 0907795767
email: miroslav.sunal@chello.sk

Ďakujem.

Eva Zelenayova

Novinárka Eva Zelenayová má na kandidačnej listine Kotleba – ĽSNS číslo 47

Sunal

Ďaľším členom AZN na kandidátnej listine ĽSNS je Mgr. Miroslav Šuňal č. 48

VUC Kandidát

Potom som počul hlas Pána, ktorý hovoril: „Koho mám poslať, kto nám pôjde?“ I povedal som: „Hľa, tu som, pošli mňa!“ (Izaiáš 6, 8) Predseda AZN Anton Čulen má na kandidátnej listine Kotleba-ĽSNS č. 38

slovensky_otcenas

VOLEBNÝ PRÍBEH SAS, KEĎ KANDIDÁTKA POVIE VIAC, NEŽ LEN MENÁ
8. 12. 2015 Miro Juriš 5 comments
Volby
SaS si cez svojho straníckeho šéfa buduje image strany, ktorá opatrne pristupuje k téme migrácie a rázne odmieta povinné kvóty presídlenia migrantov.

Aj keď 8.čka na kandidátke SaS Martin Poliačik vidí problém migrácie značne odlišne (8.čka je takmer “istá” pozícia, ak ju pravda nezamiešajú preferencie, a zázrak sa stane, že to pre SaS bude nad 5%) . Svedčí o tom aj tento komentár, ktorý nie tak dávno zverejnil na portáli Aktuality pod názvom Hanbím sa za premiéra Fica.

Celkovo všetkých 150 mien, pri akom takom poznaní niektorých z nich, ich doterajšieho verejného pôsobenia, je SaS ako solídny hypermarket, nájdete tam takmer všetko.

Následne je smerovanie strany po voľbách, a hlasovanie jej poslancov v prípade prekročenia 5% prahu zvoliteľnosti asi tak predvídateľné, ako dráha letu stíhačky, ak jej posádka zistí, že bola po nej vypálená raketa.

Vlastne už nie 150, ale pravdepodobne 149 možných smerovaní…jeden segment tam predsa len asi bude chýbať.

Opäť sú pri tom Aktuality a ich článok Sulík zobral na kandidátku aj šéfa Kotlebovho propagandistického plátku.

To že sa pán PhDr. Michal Albert PhD. dostal na ťažko zvoliteľné 140. miesto (čistá “stávka” na preferenčné hlasy, ak nemá byť len “výplň” volebného lístka) by bolo úsmevné, keby následná komédia tomu nedala ešte vyššie obrátky zábavy.

Aktuality citovali hovorkyňu SaS Katarínu Svrčekovú, že Michal Albert bude z kandidátky stiahnutý, pretože k jeho nominácii vraj došlo na základe technickej chyby.

Doterajšia činnosť pána Michala Alberta je nezlučiteľná s hodnotami SaS. Hlavne ide o to, že je bývalý šéfredaktor (banskobystrického) župného mesačníka Náš kraj.

Technická chyba nastala tak, že pán Albert skutočnosť o jeho pôsobení v bezprostrednom okolí Mariana Kotlebu pred členmi SaS zamlčal.

Tu sa musím objektívne priznať, že som sa dobre pobavil.

Tak ono to pôsobí tak, že ak by chcel kandidovať za stranu (SaS) Jára Cimrman a profesiu uviedol, že vynálezca, tak tam volič v deň volieb aj to “140. Jára Cimrman, vynálezca” nájde.

Pravda prípade, že sa do toho neoprú vrtáci z nejakých novín, ak sa oprú, v tom prípade by ho strana stiahla s tým, že Jára Cimrman nič užitočné nevynašiel, čo pri hlásení sa na kandidatúru o sebe neuviedol.

Takže strana, ktorá sa snaží budovať si vo verejnosti image strany odborníkov, nielenže ponúka kandidátov všetkých možných ideo – politických orientácií, ale dokonca nevie ani poriadne, koho si na kandidátku dáva.

http://medzicas.sk/volebny-pribeh-sas-ked-kandidatka-povie-viac-nez-len-mena/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.