Nemecko varuje východné krajiny EÚ, ktoré odmietajú kvóty pred žalobou. + Spoveď ženy, ktorú zajali džihádisti, šokovala OSN: Takýchto zverstiev je schopný Islamský štát!

Nemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier varuje Slovensko a Maďarsko, že voči nim použije právne kroky, ak neprijmú povinné kvóty pre utečencov.
Steinmeier povedal v rozhovore pre najnovšie číslo nemeckého týždenníka Der Spiegel, že „ak to nie je možné urobiť inak, bude to riešiť pomocou vhodných právnych krokov“, a dodal, že „Európa je spoločenstvo práva“.

Na muške mal konkrétne dve krajiny: Slovensko a Maďarsko, ktoré sa vzopreli povinným kvótam. Obe totiž podávajú na Radu Európskej únie žalobu. „Podávame žalobu proti Rade Európskej únie z titulu prijatia rozhodnutia ministrov vnútra z 22. septembra o tzv. povinných kvótach, ktoré boli prijaté väčšinovým hlasovaním napriek odporu niektorých členských štátov,“ povedal začiatkom decembra slovenský premiér Robert Fico.

„Európska solidarita nie je jednosmerná ulica,“ oponuje Steinmeier a dodal, že „tí, ktorí odmietajú privítať utečencov, musia vedieť, čo je v stávke: otvorené hranice v Európe.“

Fico: Európska únia stále nie je pripravená na migračnú krízu

Európska únia stále nie je pripravená na migračnú krízu. Nová vlna migrantov môže smerovať do Európy už na jar budúceho roka. Upozornil na to dnes na tlačovej konferencii premiér Robert Fico. Podľa jeho slov v týchto dňoch len vďaka počasiu prichádza do Európy denne okolo 4000 migrantov.

„Ak sa na jar postavia na nohy dva milióny utečencov a my sa budeme takto pozerať na ochranu vonkajších hraníc, ako sa pozeráme teraz, Európska únia nemá šancu zvládnuť takúto vlnu migrantov, ktorá sem príde na jar 2016,“ uviedol predseda vlády. Podľa jeho slov nejde o strašenie, ale ukazujú to štatistiky.

Preto v tejto súvislosti uvítal návrh EÚ na vytvorenie európskej pohraničnej a pobrežnej stráže. „Ak nejaká krajina nie je schopná chrániť vlastnú hranicu, ktorá je schengenskou hranicou a schengenská hranica je tak isto našou hranicou, tak musí prísť medzinárodné rozhodnutie v rámci EÚ a musíme chrániť túto hranicu medzinárodnými policajnými alebo pohraničnými jednotkami,“ dodal Fico.

http://www.aktuality.sk/clanok/310547/nemecko-varuje-vychodne-krajiny-eu-ktore-odmietaju-kvoty-pred-zalobou/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-new2#

 

Spoveď ženy, ktorú zajali džihádisti, šokovala OSN: Takýchto zverstiev je schopný Islamský štát!

Spoveď ženy nenechala jedno oko suché.

Mladá žena rozpovedala svoj príbeh o hrozivej tortúre a znásilňovaní, ktoré prežila, keď ju zajali ISIS.
Jezídka Nadia Murad Basee Taha opísala doslova nočnú moru toho, ako ju bojovníci za Islamský štát zajali. „Znásilnenie bolo využívané na zničenie žien a dievčat. Garantovalo to, že tieto ženy už nikdy nebudú viesť normálny život,“ povedala dvadsaťjedenročná Nadia.
Spoved Jezidky v OSN

Nadiu v auguste minulého roku uniesli ISIS z jej dediny. Vzali ju do autobusu a smerovali do pevnosti v Mosule. „Počas celej cesty nás ponižovali. Dotýkali sa nás a ubližovali nám. Zobrali nás do pevnosti spolu s ďalšími 150 inými jezídskymi rodinami. V budove boli tisícky jezídskych a detí, ktoré boli vymieňané ako nejaké darčeky. Jeden z týchto ľudí prišiel za mnou. Chcel ma zobrať. Pozerala som sa na podlahu. Keď som sa pozrela hore, uvidela som obrovského muža, vyzeral ako príšera,“ vraví Nadia.

„Plakala som. Povedala som mu, že som príliš mladá a on príliš obrovský. Udrel ma. Kopol do mňa a zbil ma. O pár minút neskôr prišiel za mnou ďalší muž. Stále som sa pozerala na podlahu. Všimla som si, že bol trošku menší. Prosila som ho. Prosila som ho, aby ma vzal preč. Bola som strašne vystrašená z toho prvého muža. Muž, ktorý ma vzal chcel, aby som zmenila svoje vierovyznanie. Odmietla som. Potom ma požiadal o ruku,“ dodáva Nadia. „V tú noc ma zbil. Chcel, aby som sa vyzliekla. Dal ma do izby a spolu s niekoľkými mužmi pokračoval v páchaní zločinu až kým som neomdlela,“ vraví Nadia. „Zaprisahám vás, zbavte sa Deašu (islamský štát)!“ vyhlásila nešťastná žena pred Bezpečnostnou radou OSN. Jej členovia po výpovedi mladej ženy ostali šokovaní a do očí sa im tlačili slzy.

OSN označila zaobchádzanie s Yazidi ľuďmi ako genocídu po Tom, čo skupina začala kampaň vrážd, znásilnení, zneužívania a mučenia proti obyvateľstvu. To vyzvalo Bezpečnostnú radu OSN postúpiť záležitosť Medzinárodnému trestnému súdu.

Nadii sa podarilo utiecť po troch mesiacoch mučenia a teraz žije v Nemecku, ale niekoľko jej bratov zabili ozbrojenci Islamského štátu. Prvé zasadnutie Rady OSN o obchodovaní s ľuďmi prichádza len deň po tom, čo vydali vyhlásenie odsudzujúce obchodovanie s ľuďmi skupinami ako ISIS, Boko Haram a ďalšími. Varovali, že „určité úkony spojené s obchodovaním s ľuďmi v rámci ozbrojeného konfliktu, môžu predstavovať vojnové zločiny“.

http://www.cas.sk/clanok/339722/spoved-zeny-ktoru-zajali-dzihadisti-sokovala-osn-takychto-zverstiev-je-schopny-islamsky-stat.html#

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.