Predstavujeme naslovovzatých kresťanských kandidátov do volieb 2016

Prinášame: Predstavujeme kandidátov do volieb 2016, Kniha Antona Čulena

Napísali ste nám: Vinš čitateľom Magnificat Slovakia
vlajka
Slováci a Slovenky,
bratia a sestry, v Bohu, Cirkvi i národe,

Kto si Slovák z duše, z rodu,
teraz sa hlás ku národu;
rovnosť práva, život nový,
odmyká ústa, okovy.
Hore, za česť, slobodu
slovenského národu!

Veršami Janka Kráľa z roku 1861 vás pozdravujem a želám pokojné prežitie oslavy narodenín nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista. Teraz nastáva čas, aby sme splnili nádeje, ktoré do nás vkladal svätý pápež Ján Pavol II. Veľký:

„Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte! Je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami, kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií.“

Ten čas je tu, nie zajtra ale dnes a najmä v deň volieb, 5. marca 2016.

Požehnané Vianoce a úspešný nový rok 2016

Za Boha a za národ!
Predstavujeme naslovovzatých kresťanských kandidátov

do Parlamentných volieb 2016

Kotlebu podporujú aj katolícki kňazi. Cirkev ich politické postoje nerieši
Kotlebaspng
Zdroj: Dávid Ištok
Kotleba ako jediný politik ukázal pri obrane slovenských záujmov svoj nezlomný a principiálny postoj, píše sa vo vyhlásení, ktoré podpísali aj katolícki kňazi.
Stranu kontroverzného banskobystrického župana Mariana Kotlebu otvorene podporujú aj katolícki kňazi.

Ešte na jeseň sa na internete objavilo vyhlásenie s názvom Iniciatíva 2016, ktorého signatári vyzývajú lídrov „národne a kresťansky orientovaných strán“, aby sa pridali k Ľudovej strane Naše Slovensko. Výzvu okrem iných podpísali aj kňazi Ján Košiar a Ignác Juruš.

http://www.aktuality.sk/clanok/310656/kotlebu-podporuju-aj-katolicki-knazi-cirkev-ich-politicke-postoje-neriesi/

Kniha Antona Čulena
http://alianciazanedelu.sk/?p=8336

Predslov ku knihe:

Spomínam si na chvíľu, keď sme na Deň ľudských práv 10. decembra 2006 spolu s Tonom Čulenom priniesli do Národnej rady Slovenskej republiky vyše 100 000 podpisov petície občanov Slovenskej republiky, aby parlament riešil ratifikáciu Zmluvy o výhrade svedomia medzi Slovenskou republikou a Vatikánom.
Keď som prečítal rukopis jeho knihy Kde iní končia, my začíname, vidím, že hárky boli správne v jeho rukách, lebo on najlepšie a na vlastnej koži skusoval, čo znamená bojovať za výhradu vo svedomí. On sa za to svoje svedomie postavil priamo v „jame levovej“ – uprostred tzv. socializmu, a to vo veľmi tvrdých podmienkach. Môžem to len potvrdiť, lebo aj ja sa pamätám na rozkaz majora „dajte si ten krížik z krku dolu“, i na to, čo po neuposlúchnutí nasledovalo.

Dnes, vyše dvadsať päť rokov po „nežnej revolúcii“ vidíme, že boj o výhradu vo svedomí sa ani zďaleka neskončil, ba stal sa ešte úpornejším. Priatelia, toto žiaľ Bohu, nie je len minulosť… Pri súčasnom vývoji tzv. „politickej korektnosti“ nadobúdam presvedčenie, že kniha Antona Čulena by sa skôr mala nazvať Spomienky na budúcnosť.
Anton Čulen vo svojej knihe podáva strhujúci a detailný opis sveta totality, v ktorom sa jednotlivec odhodlá brániť sa. Jeho spomienky neúprosne ako skalpel obnažujú prostredie tzv. „vojenskej základnej služby“ za socializmu, počas ktorej boli mladí muži podrobení fyzickému a najmä ideologickému drilu, ktorý z nich mal vymazať akúkoľvek pripomienku a myšlienku na Boha.
kniha_culen
Kniha Antona Čulena však dokazuje aj to, že Boh nenechá svojho verného napospas nepriateľom, a túto svoju skúsenosť dokumentuje až neuveriteľnými udalosťami.

Kniha Kde iní končia, my začíname – podľa súčasného stavu spoločnosti a najmä prognóz do najbližšej budúcnosti – sa javí byť manuálom, ako postupovať, keď ako veriaci kresťania budeme opäť podrobení nepriateľskému tlaku. Z tohto hľadiska je jej súčasne vydanie takmer neoceniteľné. Lebo naša petícia o výhrade svedomia síce o štyri dni, 14. decembra 2006, bola predsedom NR SR Pavlom Paškom prijatá, ale úspešná nebola. Aj to svedčí o tom, že ešte len musíme začať.

Ďakujem Tonovi Čulenovi za cennú námahu a za napísanie tejto knihy, tohto jeho svedectva, ktoré poukazuje na to najcennejšie, čo si máme udržať a brániť. Svoju vieru, Božie záujmy a Sedembolestnú Pannu Máriu, Patrónku slovenského národa – tieto základné atribúty našej existencie. Pretože sme to dlžní všetci – ako Bohu, tak svojmu svedomiu, tak našim deťom a všetkým ľuďom dobrej vôle.
Anton Selecký
Bratislava, 26. novembra 2015

Knihu si môžete objednať

emailom: uskutocnujte.slovo@gmail.com

cena je 6, 45 € + poštovné

Alebo priamo vo vydavateľstve:

Post Scriptum s.r.o.
Rajecká 36, 821 07 Bratislava
Tel.: +421 903 442 679
E-mail: info@postscriptum.sk

http://www.magnificat.sk/prinasame-predstavujeme-kandidatov-do-volieb-2016-protest-aliancie-za-rodinu-riaditelovi-rtvs/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.