Deti prežívajú interrupciu. Rada Európy rozhodne či príjme opatrenia k neskorým potratom

Európa 26. februára

Dieta v maternici chytilo lekaraPribližne 66 detí pri neskorých interrupciách žije niekoľko minút a niektoré až niekoľko hodín
Výbor ministrov Rady Európy bude musieť čoskoro rozhodnúť či príjme opatrenia na riešenie problematiky neskorých interrupcií. Informáciu zverejnil portál Prolife.

Výbor bol 31. januára 2014 požiadaný, aby konal „s cieľom zaručiť, aby plodom, ktoré prežili interrupciu nebolo upierané právo lekárskej starostlivosti, na ktoré majú nárok, rovnako ako ostatní živo narodení ľudia v súlade s Európskym dohovorom o ľudských právach“. Dokonca aj ľudia, ktorí tvrdia, že život sa začína narodením musia akceptovať, že živo narodený „plod“ je človek.
Riešenie tejto otázky je reakciou na správu zverejnenú vo Veľkej Británii, ktorá uvádza, že pri neskorých interrupciách prežilo približne 66 detí z počtu 2235 vykonaných potratov. Niektoré deti žili niekoľko minút a iné až niekoľko hodín. Niektoré deti by s lekárskou pomocou dokázali prežiť, avšak zdravotnícky personál ich ponechá zomrieť alebo ich usmrtí. Vo Veľkej Británii je možnosť vykonávať potraty povolená až do 24. týždňa tehotenstva.

Uvedený problém existuje aj v iných krajinách vrátane Švédska a Talianska, kde bol v roku 2010 nájdený živý 22 týždňový „plod“ 20 hodín po tom, čo bol vykonaný potrat. Dieťa umiestnili na jednotke intenzívnej starostlivosti, avšak na druhý deň zomrelo. Dôvodom vykonania potratu bol rázštep pery a podnebia. Vo Florencii prežilo dieťa po potrate celé 3 dni. Tieto udalosti sa dejú všade, kde sú povolené neskoré termíny potratov.

Aby sa predišlo týmto situáciám, Nórsko na začiatku januára úplne zakázalo potraty po 22. týždni tehotenstva. Tento týždeň tehotenstva je Svetovou zdravotníckou organizáciou stanovený ako hranica životaschopnosti plodu mimo maternice.
Výbor ministrov Rady Európy poskytne písomnú odpoveď na uvedenú otázku v najbližších týždňoch. Stanovisko Výboru má politickú záväznosť.
ru

http://www.hlavnespravy.sk/deti-prezivaju-interrupciu-rada-europy-rozhodne-ci-prijme-opatrenia-k-neskorym-potratom/224989

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.