Aj skúsenosť s Kotlebom môže byť užitočná . ..+ Žlto-modré komunikačné káble a takmer fašistický kríž z čias druhej svetovej vojny – to je nové logo Ministerstva informačnej politiky Ukrajiny

Stretnutie predsedov samosprávnych krajov … sedem bolo pozvaných, ôsmy nie, pretože ostatní sa vyjadrili, že nemienia s ľuďmi jeho typu spolupracovať, alebo zjednodušene povedané – sedieť za jedným stolom …
No, najprv jednoduchá otázka … predstavte si, že ste v zamestnaní a poviete šéfovi – budem spolupracovať len s ľuďmi, ktorí sa mne páčia, a na vaše názory – kašlem. Čo urobí váš šéf ? Vyhodí vás na ulicu a povie – tam si rob, čo chceš. Prečo ? Pretože vás platí …
LS Plagat volebny
Odmietnutie účasti Kotlebu na aktivitách, ktoré sa týkajú samosprávnych krajov, je farizejstvom. Po prvé, za úspechom Kotlebu nestojí jeho prevratná predvolebná kampaň, či jeho schopnosti. Za jeho úspechom je arogancia moci, presnejšie politikov a strán samotných. Už pred voľbami, v ktorých Kotleba uspel, bol dostatok signálov, ktoré poukazovali na to, že obyvatelia banskobystrického kraja sú nespokojní s multifunkčným predsedom V.Maňkom, ktorý súčasne sedel na stoličke v Bystrici a zároveň aj Bruseli (a vôbec nie je podstatné, koľko platov bral či odmietol) … a rovnako bolo jasné, že šance opozičného kandidáta Ľ.Kaníka na úspech sú takmer nulové, keďže ani doma – teda v Banskej Štiavnici, by nezískal dostatočnú podporu. Napriek tomu príslušné politické strany na názory voličov kašlali a nominovali týchto pánov do boja o post predsedu BBSK.

Takže, tesne pred voľbami boli jasné dve veci – Kaník neuspeje v žiadnom prípade, a Maňka len vtedy, ak získa dostatočnú podporu už v prvom kole. V prípade druhého kola sa vedelo, že bez ohľadu na to, proti komu bude Maňka stáť – neuspeje. Tak sa aj stalo … hoci Maňku vyzval najmenej prijateľný kandidát, aj ten ho dokázal poraziť.
Ak by predstavitelia politických strán mali v sebe kúsoček slušnosti, boli by nielen priznali prehru, ale aj akceptovali (hoci veľmi neprijateľnú) voľbu občanov banskobystrického kraja. Pretože z peňazí obyvateľov kraja sú platení regionálni funkcionári, a rovnako z týchto prostriedkov sú platení aj štátni funkcionári – a teda ich zamestnávateľmi sú aj obyvatelia banskobystrického kraja.
Kotlebaspng
Žiaľ, predstavitelia všetkých strán podľahli akejsi forme márnomyseľnosti, založenej na presvedčení, že ak nie je podľa ich predstáv, nebude nijako. Podľahli tomu aj predstavitelia vlády, či vládnej strany. A rozhodli sa, že budú Kotlebu jednoducho bojkotovať, bez ohľadu na to, že vlastne zastupuje obyvateľov celého kraja a tí majú právo na to, aby požadovali od ostatných minimálne úctu, rešpekt a konanie v ich záujme – však si za to platia.
Nie je žiadnym tajomstvom, že politické strany a ich členovia sa už nejaký čas chovajú ako – šľachta. Stavajú sa nad zákony, udeľujú si rôzne výnimky, zodpovednosti sa vyhýbajú, izolujú sa od ostatného obyvateľstva v rezidenčných štvrtiach, za vysokými múrmi a kamerami … čomu sa ani veľmi nedivím, lebo ak raz vystaví národ účet za ich ” činnosť ” v jeho prospech … asi ani tie múry nebudú dosť vysoké.
Lenže – šľachte majú veľmi ďaleko, minimálne po morálnej stránke. Pretože jednou zo železných zásad vysokej šľachty, ktorej sa tak veľmi chcú podobať, bola zásada, že čistota mena a rodu – stoja nad všetkým. Užitočným príkladom v tomto smere je britská monarchia. Kto si ruky zašpiní, z kola letí von … bez zľutovania. A nech si už rodení šľachtici myslia o pospolitom ľude čokoľvek, chránia sa toho, aby verejne a neskryte poškodzovali jeho záujmy, či pohŕdali jeho vôľou. Žiaľ, túto zásadu na Slovensku nepochopili … a nie je žiadnym tajomstvom, že mnohí sa chovajú v štýle – po nás potopa.
Pritom politika sa veľmi podobá šachu … kto nehrá s rozumom, alebo hýbe s figúrkami bez ladu a skladu, nemôže sa diviť konečnému výsledku, ktorým je obvykle prehra. Iste, môžeme sa smiať nad kandidátkou Kotlebovej strany, ale podceňovať ju – to je obrovská chyba, ktorá sa môže vypomstiť. Stačí si spomenúť na vývoj v Nemecku po I.svetovej vojne. Pretože ak voliči nadobudnú presvedčenie, že tradičné strany budú ďalej ignorovať ich názory a potreby, môže sa pokojne stať to, čo si nikto neželá – Kotlebovci zasadnú v parlamente. A potom už bude neskoro na analýzy, prečo sa tam dostali a prečože získali potrebnú podporu.

Kotleba Najvyssi casvystupit z EU
Ak chceme spoločnosť bez extrémistov vo vysokej politike – teda pri riadení štátu, musia politické strany postaviť na prvé miesto záujmy štátu, národa a teda – voliča. Musí skončiť riadenie štátu, založené na chaotickej výmene kormidelníkov v pravidelnom režime … ktoré pomätenci označujú za demokraciu a jediný súčasný, prijateľný model riadenia spoločnosti. Pretože žiadna loď nedopláva do prístavu, ak sa pravidelne otočí opačným smerom, alebo sa otáča na mieste, keďže posádka – sa háda.
Úspešnosť štátu nemôže byť založená na náhode. Môžeme sa tomu smiať, ale každá úspešná spoločnosť svoj rozvoj plánuje na dlhé roky vopred, a bez ohľadu na jej vedenie sa týchto plánov aj v prevažnej miere drží. Na Slovensku sa neplánuje nič, a pokiaľ aj náhodou niekto a niečo vypracuje, ostatní mu hodia toľko polien pod nohy, že ho spoza nich vôbec nevidieť.
Prečo by napríklad nemohla existovať ekonomická rada štátu, ktorá by plánovala rozvoj hospodárstva a ekonomiky na roky vopred, a jej projekty by boli záväzné pre všetky vlády, a to bez ohľadu na ich obsadenie ? Prečo by nemohla byť obsadená výhradne odborníkmi z praxe, ktorí vedia preukázať výsledky svojej práce ? Však úlohou vlády je v prvom rade spravovať štát a jeho záležitosti k prospechu celej spoločnosti … nie ? Prečo by teda vláda nemohla byť kontrolným orgánom rozvoja krajiny ?
Iste, chápem … politikom sa konkrétne plány s jasným termínom realizácie nepáčia. Sú podľa nich kontrolovateľní, bola by vymáhateľná aj zodpovednosť za ich nedodržanie a v neposlednom rade – ťažko by sa dohadzovali kamarátom, či rôznym podvodníkom zo zahraničia výnosné kšeftíky … ono sa ťažko vysvetľuje, prečo v jednej krajine vedia postaviť dvesto kilometrov diaľnice s desiatimi tunelmi za dva roky, a cenu, ktorá na Slovensku nestačí ani na polovicu trate (postavenej za dvadsať rokov) a jedného tunela. Niet divu, že je nedostatok financií na iné potreby.
Zhrnuté a podčiarknuté – Kotleba by mal byť poučením, a to hlavne pre voličov. Pretože jeho úspech ukázal niekoľko vecí, ktoré by sme nemali tolerovať. V prvom rade je to arogancia vládnej moci, ktorá z vlastnej chyby obvinila národ (teda voličov BBSK), a arogantne odmietla spolupracovať s ich voleným zástupcom, obmedzila zdroje financií pre samotný kraj a jeho potreby.
Potom Kotlebov úspech ukázal a potvrdil aj to, že tzv. štandardným politickým stranám na voličoch vôbec nezáleží. Voliči sú pre súčasné politické elity len akýmsi nevyhnutným zlom, doplnkom, ktorý má legitimizovať ich činnosť. Pripravíme voľby, zariadime miestnosti, roznesieme volebné lístky, spočítame hlasy … určíme víťaza, rozdelia sa miesta (pri válove) … a plebs sa môže starať o seba ďalej, len nech platí dane a neotravuje.
Rodinkárstvo a korupcia … vlastne nikto zo súčasnej garnitúry nemá ochotu s týmito javmi bojovať, vlastne ani nemôže. Všetko sa skončí rečami v spriaznených médiách, kde sa síce na tieto javy poukáže, ale nič sa vlastne nedeje, pretože obviniť jedného – znamená riskovať vlastné obvinenie, keďže všetci majú ruky zablatené až po lakte … a ak je v súčasnom portfóliu politických strán nejaká výnimka, tak sú to zrejme len komunisti a aj tí len preto, že nemajú žiadnu šancu na získanie moci … a kariéristi už od nich dávno utiekli.
Preplnenosť strán rôznymi prisluhovačmi Bruselu a Washingtonu … tento jav treba tiež riešiť, pretože pochybujem, že národ sa chcel zbaviť sovietskej čižmy len preto, aby jeho krk gniavila akási euro-americká verzia svetového multinároda … kto kladie záujmy a požiadavky, prichádzajúce z Bruselu či Bieleho domu nad národné záujmy, nemá čo v žiadnej slovenskej vláde robiť. Ak im niekto chce slúžiť, nech si kúpi letenku … dnes je to za facku, a hranice sú korzo. Takže žiadne obmedzenia …
V neposlednom rade nám chýba niečo, čo by sme mohli nazvať – národná hrdosť. Hrdosť na to, kým sme … odkiaľ pochádzame … v akej krajine žijeme. Pretože bez ohľadu na jej nedostatky, špina sa odstraňuje doma, za zatvorenými dverami … a pokiaľ chce niekto z jej zverejnenia vytĺcť prospech (ako to robili v 90.rokoch pravicové strany, pravidelne špiniace Slovensko na medzinárodnej úrovni) – nemá čo v slovenskej vláde a parlamente robiť.
A na záver ešte poznámka – pokiaľ sa nenaučíme ťahať za jeden koniec povrazu, v spoločnom záujme – nikdy nebude v tejto krajine dobre, a vždy bude v rukách farizejov. Úprimne – je mi jedno, kto a koľko zarába, či aké hodinky na ruke nosí, alebo koľko má áut – ak sa má národ dobre. Ale ak sa má národ zle, ľudia musia drieť dvanásť-štrnásť hodín denne, aby obživili svoje rodiny, tak pokladám za bezočivé, aby niekto bez zodpovednosti za svoje rozhodnutia dostával za pár dní sedenia na poslaneckej stoličke – niekoľkonásobok mzdy obyčajného človeka. Za čo ?

http://cudzinec.blog.pravda.sk/2015/12/30/aj-skusenost-s-kotlebom-moze-byt-uzitocna/

Iniciatíva 2016. Kto sme a prečo kandidujeme vo voľbách za Kotleba – ĽSNS?

S nápadom dať dohromady národné a kresťanské sily, ktoré sú už mnoho rokov na slovenskej politickej scéne roztrieštené a nejednotné a ísť spoločne vo voľbách do NR SR v roku 2016, prišiel politológ Miroslav Šuňal na začiatku roka 2015. Oslovil priateľov, známych aj neznámych, aktivistov na poli národnom a skupina ľudí s rovnakým cieľom bola na svete. Dnes ju tvorí do dvadsať členov.

Okamžite po kreovaní sme sa začali kontaktovať s lídrami politických strán, ktoré vznikli rozpadom HZDS, trieštením SNS, s predsedami občianskych združení s kresťanským či národným zameraním a ďalšími mimoparlamentnými politickými stranami striktne sa pridržiavajúcimi duchovného odkazu našich predkov. Presvedčili sme sa, že nie sme jediní, ktorým záleží na zjednotení konzervatívnych síl, ale však aj o nezmieriteľnosti niektorých lídrov politických či spoločenských subjektov. Projekt vykryštalizoval do konečnej podoby, ktorá spočíva v tom, že na kandidátnej listine strany Kotleba – Ľudová Strana Naše Slovensko, idú do volieb do NR SR v roku 2016 časti oslovených strán bez ich lídrov i časť aktivistov Iniciatívy 2016. Oslovili sme aj SNS, avšak predseda strany Andrej Danko striktne odmietol ponuku o akomkoľvek rozhovore na tému zjednotenia národných a kresťanských síl vo voľbách do NR SR v roku 2016.

Iniciatíva 2016 doposiaľ vydala aj dve vyhlásenia k politickej situácii na Slovensku a v tomto začatom trende bude pokračovať aj naďalej.

Prečo kandidujem za Kotleba – ĽS NS?

Eva Zelenayova

Novinárka Eva Zelenayová má na kandidačnej listine Kotleba – ĽSNS číslo 47

Je to jediná strana zo všetkých kandidujúcich, ktorá sa stotožňuje s duchovným
odkazom našich predkov. Strana jasne odmietajúca multikulturalizmus, politickú korektnosť a všetky tie politické pretvárky vedúce spoločnosť do pekla. Také strany v súčasnosti, žiaľ, ovládajú NR SR. Je nevyhnutné, aby do parlamentu prišla strana, ktorá nielen deklaruje svoj národný a kresťanský základ, ale sa podľa toho aj správa.

Eva Zelenayová

 

Prečo kandidujem za Kotleba – ĽS NS?

Sunal

Ďaľším členom AZN na kandidátnej listine ĽSNS je Mgr. Miroslav Šuňal č. 48

Na začiatku bola idea a myšlienka zjednotenia národných a kresťanských síl v Slovenskej republike pre spoločný postup vo voľbách v roku 2016. Na jej základe sa mi podarilo dať dohromady skupinu intelektuálov, novinárov, historikov, katolíckych kňazov, národovcov a kresťanov, ktorí si osvojili myšlienku jednotnosti a tak vznikla Iniciatíva 2016. Po mnohých rokovaniach s rôznym spektrom predstaviteľov národnej a kresťanskej politiky či spoločenského života, nie len mňa svojou jednoznačnou a charakternou politikou oslovil Marian Kotleba. Po mnohých rokovaniach sme spoločne dospeli k záveru, že ĽSNS, teraz Kotleba-ĽSNS, je jedinou relevantnou politickou stranou presadzujúcou národné a kresťanské hodnoty v slovenskej politike. Preto som sa po vyjadrenej dôvere Mariana Kotlebu rozhodol kandidovať v parlamentných voľbách 2016 na kandidátnej listine strany Kotleba-ĽSNS a presadzovať politiku kresťanskú, národnú a sociálnu. Tieto konzervatívne politicko-spoločenské piliere sú mojou osobnou víziou, z ktorej neustúpim. Boh ochraňuj Slovensko!

Miroslav Šuňal

 

Peter Kašarik: Prečo kandidujem za Kotleba – ĽS NS?

Peter Kasarik v BA

 Peter Kašarik má na kandidátnej listine ĽSNS č. 49

Rozhodol som sa kandidovať preto, lebo ak mi dá Pán Boh zdravie a život, a vnúčence mi raz budú sedieť na kolenách, budem sa im môcť pozrieť rovno do očí a povedať, že som so všetkými silami bojoval za ich budúcnosť.

 

Staň sa členom volebnej okrskovej komisie
Dávam do pozornosti ponuku členov okrskovej volebnej komisie za stranu Kotleba – ĽSNS. Ak máte záujem, prípadne ak máte blízkych, ktorí sa vedia do tejto činnosti osobne zapojiť, prosím o vašu spätnú väzbu.
Voľby budú trvať jeden deň a každý člen volebnej komisie je honorovaný, t.j., dostane peňažnú odmenu, obed alebo gastrolístok, občerstvenie počas dňa vo forme kávy, čaju, minerálok.

VUC Kandidát

Potom som počul hlas Pána, ktorý hovoril: „Koho mám poslať, kto nám pôjde?“ I povedal som: „Hľa, tu som, pošli mňa!“ (Izaiáš 6, 8) Predseda AZN Anton Čulen má na kandidátnej listine Kotleba-ĽSNS č. 38

Kontakty posielať na moju adresu v tejto forme, príklad:

Mgr. Miroslav Šuňal
Vazovova 7
81107 Bratislava 1
Dátum narodenia
Tel.: 0907795767
email: miroslav.sunal@chello.sk

Ďakujem.

 

Žlto-modré komunikačné káble a takmer fašistický kríž z čias druhej svetovej vojny – to je nové logo Ministerstva informačnej politiky Ukrajiny

Na sociálnych sieťach Ukrajiny vybuchla bomba: občania diskutujú na margo nového loga Ministerstva informačnej politiky Ukrajiny. Mnohí si myslia, že je to kačica, opak je však pravdou. O novom logu hovorí aj správa zverejnená na portáli ukrajinského prezidenta
Ukraina logo faizmus
Nové ministerské logo

Nové ministerské logo vyzerá strašidelne a zároveň komicky. Úsmev vyvolávajú trčiace modré káble so zlatými prípojkami, avšak mnohí občania majú husiu kožu z gotického „germánskeho“ kríža, ktorý pripomína nacistickú symboliku z čias druhej svetovej vojny. Je síce modrej farby, ale mnohí občania sa pýtajú: záleží na farbe?

Na portáli ukrajinského prezidenta sú zverejnené všetky príslušné informácie. Petro Porošenko toto zvláštne logo schválil 25. decembra. Je tam obrázok a podrobný popis tohto unikátneho loga. Ďalšia pikantéria: do stredu „germánskeho“ kríža je umiestnený zlatý trojzubec, ako sa uvádza „znak Kniežacieho štátu Vladimíra Veľkého“.

Môžete sa presvedčiť TU.

Eugen Rusnák

http://www.hlavnespravy.sk/zlto-modre-komunikacne-kable-a-takmer-fasisticky-kriz-z-cias-druhej-svetovej-vojny-to-je-nove-logo-ministerstva-informacnej-politiky-ukrajiny/726192

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.