Po koncerte zakázali v košickom dóme rockovú hudbu. Košický arcibiskup Bernard Bober vyhlásil, že aj jemu osobne je „veľmi ľúto, že sa takýto koncert v katedrále uskutočnil

Po koncerte zakázali v košickom dóme rockovú hudbu, je vraj znesvätený
Októbrový koncert maďarskej rockovej kapely Omega v Dóme sv. Alžbety spôsobil, že v chráme dostane priestor už len vážna alebo sakrálna hudba.

Na jednej strane úspech a obrovský záujem ľudí, na druhej obvinenia z okultizmu, nemravnosti a zo znesvätenia posvätného miesta. Koncert maďarskej skupiny Omega ešte aj dva mesiace po tom, ako dozneli posledné tóny programu s názvom Omega Oratórium, vyvoláva vášne medzi niektorými veriacimi. Výsledkom je, že košický arcibiskup Bernard Bober vydal novú smernicu, podľa ktorej rockové koncerty v Dóme sv. Alžbety viac nebudú.
omega-10
Lavínu udalostí spustil list rozhorčeného veriacehoadresovaný farárovi Mariánovi Čižmárovi zo Stakčína. Duchovný vo svojej odpovedi napísal, že „ako kňaz i ako historik musím prehlásiť: košický Dóm sv. Alžbety v dejinách postihli mnohé a vážne kataklizmy, či to boli požiare, záplava vodou, zemetrasenie. No tento chrám nikdy vo svojich dejinách nebol tak znesvätený ako štvrtkovým rockovým koncertom. Neviem, kto k takémuto znesväteniu dal súhlas. Iste raz to bude musieť zdôvodniť pred Večným Sudcom, nielen za znesvätenie Božieho domu, ale aj za pohoršenie, ktoré bolo spôsobené mnohým veriacim“.

Arcibiskupovi je ľúto

Pridal sa aj košický arcibiskup Bernard Bober, ktorý vyhlásil, že aj jemu osobne je „veľmi ľúto, že sa takýto koncert v našej katedrále uskutočnil. Preto som sa rozhodol, že podmienky pre povolenie kultúrnych podujatí v sakrálnych priestoroch sa sprísnia“.

Podľa hovorcu arcibiskupského úradu Jaroslava Fabiána tak v budúcnosti v kostoloch arcidiecézy dostane priestor už len vážna alebo sakrálna hudba, či náboženské folklórne motívy. „Kostol je na prvom mieste určený k bohoslužbe, k modlitbe a k tichu,“ píše sa vo vyhlásení.

Video: Takto vyzeral program Omega Oratórium v Košiciach

„Nerozumiem tomu. Pre nás bol košický koncert jednou z najväčších udalostí uplynulého roka, podobne ako vystúpenie v moskovskom katedrálnom Chráme Krista Spasiteľa v júni 2015,“ povedal pre denník Új Szó frontman kapely Omega János Kóbor. Jediným negatívom podľa neho mohlo byť, že sa na koncert nedostali všetci záujemcovia. Predpredaj vstupeniek museli organizátori zastaviť už mesiac pred jeho konaním. Napriek tomu sa v deň koncertu tvoril pred Dómom sv. Alžbety niekoľko desiatok metrov dlhý rad fanúšikov dúfajúcich, že sa im na poslednú chvíľu predsa len podarí dostať dnu.

https://dennikn.sk/335026/koncerte-zakazali-kosickom-dome-rockovu-hudbu-vraj-znesvateny/?ref=tit

Voľby 2016: HLASOVANIE

Na vybranom hlasovacom lístku môže volič zakrúžkovaním poradového čísla kandidáta vyznačiť, ktorému kandidátovi dávate prednosť. Volič môže zakrúžkovať poradové číslo najviac štyroch kandidátov. Ak volič odovzdá prednostný hlas viac ako štyrom kandidátom, taký hlasovací lístok sa bude počítať v prospech kandidujúceho subjektu a na prednostné hlasy sa nebude prihliadať.

Iniciatíva 2016. Kto sme?

S nápadom dať dohromady národné a kresťanské sily, ktoré sú už mnoho rokov na slovenskej politickej scéne roztrieštené a nejednotné a ísť spoločne vo voľbách do NR SR v roku 2016, prišiel politológ Miroslav Šuňal na začiatku roka 2015. Oslovil priateľov, známych aj neznámych, aktivistov na poli národnom a skupina ľudí s rovnakým cieľom bola na svete. Dnes ju tvorí do dvadsať členov.

Okamžite po kreovaní sme sa začali kontaktovať s lídrami politických strán, ktoré vznikli rozpadom HZDS, trieštením SNS, s predsedami občianskych združení s kresťanským či národným zameraním a ďalšími mimoparlamentnými politickými stranami striktne sa pridržiavajúcimi duchovného odkazu našich predkov. Presvedčili sme sa, že nie sme jediní, ktorým záleží na zjednotení konzervatívnych síl, ale však aj o nezmieriteľnosti niektorých lídrov politických či spoločenských subjektov. Projekt vykryštalizoval do konečnej podoby, ktorá spočíva v tom, že na kandidátnej listine strany Kotleba – Ľudová Strana Naše Slovensko, idú do volieb do NR SR v roku 2016 časti oslovených strán bez ich lídrov i časť aktivistov Iniciatívy 2016. Oslovili sme aj SNS, avšak predseda strany Andrej Danko striktne odmietol ponuku o akomkoľvek rozhovore na tému zjednotenia národných a kresťanských síl vo voľbách do NR SR v roku 2016.

Iniciatíva 2016 doposiaľ vydala aj dve vyhlásenia k politickej situácii na Slovensku a v tomto začatom trende bude pokračovať aj naďalej.

Prečo kandidujem za ĽS NS?

Eva Zelenayova

Novinárka Eva Zelenayová má na kandidačnej listine Kotleba – ĽSNS číslo 47

Je to jediná strana zo všetkých kandidujúcich, ktorá sa stotožňuje s duchovným
odkazom našich predkov. Strana jasne odmietajúca multikulturalizmus, politickú korektnosť a všetky tie politické pretvárky vedúce spoločnosť do pekla. Také strany v súčasnosti, žiaľ, ovládajú NR SR. Je nevyhnutné, aby do parlamentu prišla strana, ktorá nielen deklaruje svoj národný a kresťanský základ, ale sa podľa toho aj správa.

Eva Zelenayová

 

Prečo kandidujem za ĽS NS?

Sunal

Ďaľším členom AZN na kandidátnej listine ĽSNS je Mgr. Miroslav Šuňal č. 48

Na začiatku bola idea a myšlienka zjednotenia národných a kresťanských síl v Slovenskej republike pre spoločný postup vo voľbách v roku 2016. Na jej základe sa mi podarilo dať dohromady skupinu intelektuálov, novinárov, historikov, katolíckych kňazov, národovcov a kresťanov, ktorí si osvojili myšlienku jednotnosti a tak vznikla Iniciatíva 2016. Po mnohých rokovaniach s rôznym spektrom predstaviteľov národnej a kresťanskej politiky či spoločenského života, nie len mňa svojou jednoznačnou a charakternou politikou oslovil Marian Kotleba. Po mnohých rokovaniach sme spoločne dospeli k záveru, že ĽSNS, teraz Kotleba-ĽSNS, je jedinou relevantnou politickou stranou presadzujúcou národné a kresťanské hodnoty v slovenskej politike. Preto som sa po vyjadrenej dôvere Mariana Kotlebu rozhodol kandidovať v parlamentných voľbách 2016 na kandidátnej listine strany Kotleba-ĽSNS a presadzovať politiku kresťanskú, národnú a sociálnu. Tieto konzervatívne politicko-spoločenské piliere sú mojou osobnou víziou, z ktorej neustúpim. Boh ochraňuj Slovensko!

Miroslav Šuňal

 

Staň sa členom volebnej okrskovej komisie
Dávam do pozornosti ponuku členov okrskovej volebnej komisie za stranu Kotleba – ĽSNS. Ak máte záujem, prípadne ak máte blízkych, ktorí sa vedia do tejto činnosti osobne zapojiť, prosím o vašu spätnú väzbu.
Voľby budú trvať jeden deň a každý člen volebnej komisie je honorovaný, t.j., dostane peňažnú odmenu, obed alebo gastrolístok, občerstvenie počas dňa vo forme kávy, čaju, minerálok.

VUC Kandidát

Potom som počul hlas Pána, ktorý hovoril: „Koho mám poslať, kto nám pôjde?“ I povedal som: „Hľa, tu som, pošli mňa!“ (Izaiáš 6, 8) Predseda AZN Anton Čulen má na kandidátnej listine Kotleba-ĽSNS č. 38

Kontakty posielať na moju adresu v tejto forme, príklad:

Mgr. Miroslav Šuňal
Vazovova 7
81107 Bratislava 1
Rodné číslo
Číslo OP
Tel.: 0907795767
email: miroslav.sunal@chello.sk

Ďakujem.

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.