Najnovšie protesty v Kolíne: “Pani Merkelová, kde ste boli teraz?!” + Skupina ozbrojených občanov obsadila vládnu budovu v Oregone. Hovoria o boji proti tyranii

V Kolíne nad Rýnom protestovalo niekoľko stoviek ľudí proti masovému obťažovaniu žien na Silvestra. Kritika bola adresovaná predovšetkým voči kancelárke Angele Merkelovej

Na protest proti obťažovaniu žien počas silvestrovskej noci sa v utorok večer do ulíc vybralo niekoľko stoviek ľudí. Podľa polície sa protestov zúčastnilo približne 250 až 300 mužov a žien v prednej časti kolínskej katedrály. Vyzvali na viac úctivosti a lepšiu ochranu žien pred násilím. Protest bol zorganizovaný prostredníctvom sociálnych sietí. Mnoho účastníkov vyjadrovalo svoj hnev. Na plagátoch sa objavili heslá, ako “úbohý Kolín”, “Ďakujeme vám, pani Rekerová!” Alebo “Pani Merkelová: Kde ste boli teraz? Čo na to poviete?”

Videá:

http://www.hlavnespravy.sk/protest-v-koline-pani-merkelova-kde-ste-boli-teraz/728002

 

Skupina ozbrojených občanov obsadila vládnu budovu v Oregone. Hovoria o boji proti tyranii
Ozbrojená skupina občanov prevzala kontrolu nad federálnou budovou v Oregone na protest pred údajným protiústavným opatrením americkej vlády

Obsadenie budovy začalo pred troma dňami v meste Burns, kde sa protestujúci postavili na stranu farmárov 73-ročného Dwighta Hammonda a jeho syna Stevena (43), ktorí boli obvinení z podpaľačstva v roku 2012. Muži sa mali uplynulý pondelok dostaviť do väzenia, v ktorom si majú odsedieť 5 rokov. Hammondovci v roku 2001 a 2006 zapálili oheň na federálnych pozemkoch, aby zredukovali rast invazívnych rastlín a uchránili svoje pozemky pred neželanou burinou, ktorú im vietor z nepoužívaných federálnych pozemkov zanášal na ich pôdu a tiež, aby zabránili prírodným požiarom v dôsledku bleskov a podobne.

oregon3

Obaja farmári však boli obvinení pred troma rokmi a otec strávil vo väzení tri mesiace, syn jeden rok. Napriek tomu, že si svoje odsedeli, v októbri tohto roku federálny sudca v Oregone rozhodol, že ich tresty boli príliš nízke a nariadil, aby sa obaja vrátili do väzenia na približne 4 roky. Sudca rozhodol na základe nového protiteroristického zákona, v ktorom si môže previnilec odsedieť trest viackrát za sebou.
oregon4
Občania – patrioti obsadili federálnu vládnu budovu. Sú ozbrojení a odhodlaní vydržať v svojom proteste aj veľmi dlho

Hoci otec so synom sa rozhodli nastúpiť na svoj výkon trestu, ozbrojená skupina obyvateľov sa postavila na ich obranu a obsadili federálnu budovu vo Federal Land at National Wildlife Refuge , aby tak protestovali proti údajne protiústavnej praktike vlády a obvineniu rodiny z podpaľačstva. V sobotu ozbrojenci vtrhli do budovy a odmietli ju opustiť. “Budeme tu dovtedy, dokedy bude treba”, povedal pre CNN Ammon Bundy, hovorca skupiny. “Nemáme úmysel použiť silu proti nikomu, ale keď zakročí sila proti nám, budeme sa brániť”.

Občania – patrioti obsadili federálnu vládnu budovu. Sú ozbrojení a odhodlaní vydržať v svojom proteste aj veľmi dlho

Ďalej pre CNN povedal: “My nie sme teroristi. Sme len uvedomelí občania a uvedomujeme si, že musíme konať, keď chceme vôbec niečo zanechať našim deťom.” Ďalší zo skupiny povedal: “Využívame túto budovu ako miesto pre všetkých zo Spojených štátov, ktorí sa chcú k nám pridať, aby nám pomohli pomôcť ľuďom dostať späť svoje pozemky. Ľudia musia mať právo využívať pôdu a zdroje bez strachu, ako slobodní muži a ženy. Vieme, že to potrvá istý čas.” Bundy neskôr vo videu, ktoré pridal na sociálnu sieť, vysvetľuje: “Táto naša akcia bude základom pre patriotov z celej krajiny. Budovu obsadíme aj na pár rokov.”

Ďalej Bundy povedal, že “prinavrátia pozemky farmárom naspäť, že baníci sa dostanú späť k baníctvu, merači k meraniu a všetci budú pod ochranou ľudu a nebudú sa musieť obávať tejto tyranie”.

V súvislosti s obsadením federálnej budovy sa hovorí o rebélii. O vzbure občanov voči tyranii a svojvôli federálnej vlády. Tá však po tomto incidente bude musieť iste zakročiť, prijať adekvátne opatrenia. Nie je to však také jednoduché. Občania-patrioti, ktorí budovu obsadili, sú totiž všetci ozbrojení a odhodlaní sa brániť, pričom i ďalších ľudí z USA pozývajú, aby sa k nim pridali.

Situácia zaváňa vážnym problémom. Poslať komando strieľať do vlastných ľudí nie je také jednoduché. Nejde predsa o žiadnych teroristov ale o uvedomelých občanov, ktorí sú otrávení a znechutení svojvôľou federálnej vlády. Útok komanda a následne mŕtvi na oboch stranách, to by mohla byť zápalka, ktorá by mohla vyhodiť do vzduchu sud s pušným prachom a vyvolať skutočné ozbrojené povstanie veľkého rozsahu.

Táto situácia je aj skutočným dôvodom, prečo elity USA reprezentované hlavne prezidentom Obamom sa tak veľmi snažia o odzbrojenie občanov USA, ktoré ho mali garantované ústavou práve pre prípad tyranskej vlády.

Obama síce v emotívnom prejave plače nad zabitými deťmi pri hromadných vraždách, ale skutočným dôvodom, ktorý vedie elity k tlaku na odzbrojenie občanov je skôr práve strach z takýchto povstaní občanmi. Nie je také jednoduché rozohnať demonštráciu, na ktorej je niekoľko tisíc ľudí ozbrojených, alebo zakročiť v prípadoch, ako je tento.

Čo je pre politické elity bojace sa nepokojov horšie, občania USA majú právo vlastniť a nosiť zbraň garantované druhým dodatkom ústavy. Druhý dodatok ústavy je najkratším a tiež najzrozumiteľnejším dodatkom ústavy Spojených štátov. Tento dodatok hovorí, že ľudia majú právo vlastniť zbrane a vytvárať milície. Toto právo nesmie byť obmedzované na štátnej ani federálnej úrovni. Tento dodatok bol spísaný, aby v prípade, že by nastúpila tyranská vláda, ktorá by sa pokúsila obmedzovať základné práva ľudu a ktorú by sa nepodarilo odvolať prostredníctvom politického procesu, mohli zvrhnúť občania za použitia zbraní. Zbrane v rukách usporiadaných občanov zároveň slúžia ako akási protiváha štátnej federálnej ozbrojenej moci.


Reportáž priamo z miesta, ktorú odvysielala RT, si môžete pozrieť tu:

http://www.hlavnespravy.sk/skupina-ozbrojenych-obcanov-obsadila-vladnu-budovu-v-oregone-hovoria-o-boji-proti-tyranii/728025

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.