Čo sa počas Silvestra stalo v Kolíne? Spoveď očitého svedka priamo z miesta činu. + Aplikáciu na voľbu zo zahraničia už využili tisícky ľudí

Švajčiarsko a Rakúsko: Ďalšie obvinenia zo sexuálnych útokov počas Silvestra
Ako v skutočnosti vyzerali udalosti zo silvestrovskej noci v Kolíne? Je to tak, ako to opisujú všetky okolité médiá?

Najnovšie protesty v Kolíne: “Pani Merkelová, kde ste boli teraz?!” + Skupina ozbrojených občanov obsadila vládnu budovu v Oregone. Hovoria o boji proti tyranii

svedok

“Zrejme som otvoril Pandorinu skrinku s udalosťami v Kolíne,” takto začal rozprávať očitý svedok výtržností v Kolíne a zamestnanec 5-hviezdičkového hotela oproti Kolínskemu dómu. Na videu, ktoré na sociálnej sieti Facebook zverejnil Richard Sulík, opisuje presné udalosti, ktoré sa stali počas Silvestra. Originálne video v nemčine malo za pár dní 4 milióny videní, ako píše Richard Sulík.

“Medzi 21. a 22. hodinou to začalo. Niekto bol dobodaný a jeden bol ťažko zranený. Potom to začalo eskalovať. Ľudia, ktorých sme ešte pred troma mesiacmi na železničných staniciach vítali vodou a medvedíkmi, začali strieľať na Dóm a na policajtov,” opisuje situáciu zamestnanec hotela. “Tvrdí policajti mi povedali, že také niečo ešte nikdy nezažili. Podobalo sa to občianskej vojne. Ku mne chodili ženy a pýtali sa, či môžu ostať pri mne stáť, aby som na ne dával pozor, pretože boli prenasledované osobami, ktoré si začali aj do mňa.”

Kolínski násilníci už poznajú svoje práva: “Som Sýrčan, musíte so mnou zaobchádzať vľúdne!”
“Nikdy som tomu neveril, myslel som si, že ide len o pravicovú propagandu, ale to, čo sa stalo, bolo skutočné. Výtržnosti pokračovali, násilníci boli spútaní asi hodinu a pol a čakali na transport, no žiaden neprišiel. Všetky transporty boli totiž obsadené a záchytky plné. Policajti teda museli výtržníkov prepustiť, ktorí potom kričali heslá “Fuck the police” a pľuli na policajné autá. Policajti nemohli robiť vôbec nič.”

Svedok na záver dodáva, že počas karnevalov v Kolíne “to bude riadne explodovať”. “Nie som žiadny pravicový extrémista, vždy som sa držal od toho bokom. Vždy som si myslel, že všetky tie videá sú len propagandou Pegidy. Nie. Toto bolo skutočné.”

http://www.hlavnespravy.sk/co-sa-pocas-silvestra-stalo-v-koline-skutocne-spoved-ociteho-svedka-priamo-z-miesta-cinu/728733

 

Aplikáciu na voľbu zo zahraničia už využili tisícky ľudí

Už viac ako 3700 Slovákov žijúcich v zahraničí požiadalo cez aplikáciu voľby.digital o voličský preukaz, aby sa mohli zúčastniť marcových parlamentných volieb. Najviac žiadostí bolo z Česka a Anglicka.
LSNS_Listina
Žiadosť vyplnila aj ďalšia tisícka ľudí, ktorí zrejme žijú na Slovensku a chcú voliť inde, ako v mieste trvalého bydliska. Štatistiku môže trochu skresľovať fakt, že boli sviatky a veľa ľudí prišlo domov.

Webovú pomôcku pre ľudí pripravili ľudia z iniciatívy slovensko.digital. Upozornili na to, že až 98 percent Slovákov v zahraničí v posledných parlamentných voľbách nevolilo pre zložitý proces a skoré termíny.

Ak chcel doteraz človek voliť zo zahraničia, musel ísť na stránku ministerstva vnútra, prečítať si dokumenty, porozumieť im, vypísať žiadosť, naskenovať ju, poslať mailom. Webová pomôcka celý proces skrátila na tri minúty. Dá sa použiť aj cez mobil.

“Vzniklo to za dva – tri týždne ako iniciatívny nápad na našej platforme. Pomohli sme tomu len koordináciou, dali sme dohromady tých správnych ľudí. Pre nás je to ukážka toho, ako by mohli fungovať štátne projekty,” povedal nedávno Ján Hargaš z iniciatívy slovensko.digital.

https://dennikn.sk/minuta/337125/

 

Švajčiarsko a Rakúsko: Ďalšie obvinenia zo sexuálnych útokov počas Silvestra

V Rakúsku a vo Švajčiarsku bolo na políciu prijaté množstvo oznámení sexuálneho napadnutia. Obete sa pravdepodobne odhodlali oznámiť trestný čin až po vyhlásení násilných excesov v Kolíne

Aj v Rakúsku došlo počas silvestrovskej noci k sexuálnym napadnutiam. Podľa polície došlo k niekoľkým útokom v rakúskom meste Salzburg. Skutočnosť, že tieto útoky vyšli vôbec najavo, má pravdepodobne čo do činenia s rozsiahlym mediálnym pokrytím udalostí v Kolíne nad Rýnom, vysvetlila Valerie Hillebrandová, hovorkyňa salzburskej polície. “Momentálne skúmame, či došlo k organizovaným útokom, teda či budú vyvodené väzby medzi jednotlivými páchateľmi alebo skupinami páchateľov.”

Mestské zastupiteľstvo v Salzburgu oznámilo, že 23-ročný Sýrčan sexuálne obťažoval ženu z Bavorska a ďalšiu ženu úmyselne ostreľoval zábavnou pyrotechnikou, čím jej spôsobil početné zranenia.

Na námestí v Salzburgu bola 22-ročná žena sexuálne napadnutá a okradnutá skupinou mužov s cudzím pôvodom. Salzburger.orf.at pokračuje: “Na námestí bola napadnutá a sexuálne obťažovaná aj 58-ročná žena 28-ročným Afgancom. Žena prípad nahlásila vo štvrtok.”

Rakúska ministerka vnútra Johanna Mikl-Leitnerová sľúbila, že polícia bude vyšetrovať každý prípad “s nulovou toleranciou”. “Jedna vec je istá: my, ženy, nemôžeme dopustiť obmedzenie našej slobody na verejných priestranstvách čo i len o milimeter,” povedala ministerka.

Aj vo švajčiarskom Zürichu došlo k sexuálnym útokom na ženy. “Mnoho z týchto napadnutí k nám najprv prišlo ako krádež, no vyšetrovania neskôr odhalili, že ženy boli aj sexuálne obťažované,” hovorí policajná hovorkyňa. Páchatelia boli ľudia “s tmavšou farbou pleti”.

http://www.hlavnespravy.sk/svajciarsko-a-rakusko-dalsie-obvinenia-zo-sexualnych-utokov-pocas-silvestra/728646

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.