Poľský minister: Nová vláda verí v Boha a vlasť. + Poliaci odkázali EÚ: “Chráňte si svoje ženy a nie našu demokraciu”

Waszczykowski tiž dodal, že predchádzajúca vláda sledovala určitú koncepciu ľavicovej politiky
Nový minister zahraničných vecí Poľska Witold Waszczykowski odmietol kritiku vládnucej strany PiS – «Právo a spravodlivosť», ktorú vyslovila Európska komisia.
islam-v-europe
“Chceme iba uzdraviť náš štát od niektorých chorôb, aby sa mohol nanovo obrodiť,” obhajoval minister sporný postup svojej vlády voči štátnym médiám v interview pre nemecké noviny Bild 4. januára.

Waszczykowski ďalej povedal: Predchádzajúca vláda sledovala určitú koncepciu ľavicovej politiky.

“Akoby sa svet podľa marxistického príkladu musel automaticky pohybovať iba jedným smerom – k novej zmesi kultúr a rás, k svetu cyklistov a vegetariánov, ktorí stavajú už iba na obnoviteľných energiách a bojujú proti každej forme náboženstva. To nemá s tradičnými poľskými hodnotami už nič do činenia!”

“Strana PiS naproti tomu stavia na tom, čo hýbe väčšinou Poliakov: na tradíciách, historickej pamäti, láske k otčine, na viere v Boha, na normálnom rodinnom živote muža a ženy. A v týchto dňoch si my ešte aj želáme ‘Veselé Vianoce’, a nie ‘Pekné sviatky’ – pretože my ešte slávime Ježišovo narodenie. Je to možno šok pre našich protivníkov ‘veriacich v pokrok’: že 25 rokov ľavicovej a liberálnej indoktrinácie nedokázalo tieto tradičné hodnoty odstrániť. A že sme s tým dokonca aj vyhrali voľby,” zdôraznil minister.

http://www.hlavnespravy.sk/polsky-minister-nova-vlada-veri-v-boha-a-vlast/729972

 

Poliaci odkázali EÚ: “Chráňte si svoje ženy a nie našu demokraciu”

Poľskí športoví fanúšikovia opäť pohotovo zareagovali na súčasné európske dianie

Počas volejbalového zápasu medzi Poľskom a Nemeckom poľskí fanúšikovia držali baner, na ktorom stálo: “Ochraňujte si svoje ženy, nie našu demokraciu!”. Reagovali tak na už po celom svete medializované sexuálne útoky počas silvestrovskej noci a na taktiku EÚ, ktorá sa Varšave vyhráža pozastavením hlasovacieho práva v rámci Európskej rady, nakoľko sa jej nepozdáva politika novozvolenej pravicovej vlády.
poliaci-baner-protect
Poliaci na volejbalovom zápase Nemecko vs. Poľsko
Poliaci na volejbalovom zápase Nemecko vs. Poľsko v piatok 8. januára s banerom: “Chráňte si svoje ženy, nie našu demokraciu!”

http://www.hlavnespravy.sk/poliaci-odkazali-eu-ochranujte-si-svoje-zeny-a-nie-nasu-demokraciu/729840

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.