Nastal čas tieňov

Plaziaca, temná rieka, bezútešnosti, strachu a bezmocnosti. Šialenstvo na každom kroku, iba váhanie a stavy letargie a mlčanlivého dívania, prerušované výkrikmi a plačom obetí. Všade panika a krik, všade strach a úzkosť. Nič len prázdnota a nekonečná bezmocnosť. Obete v rozkmásaných šatách, plačúce ženy a muži váľajúci sa v kalužiach vlastnej krvi. A opäť ľudské šialenstvo, hnané dopredu nekonečnou nenávisťou. Nastal čas tieňov, ľudských tieňov, tiel bez duše, bez nároku na vlastné bezpečie.
focus
Nastal čas otupenia ľudskej dôstojnosti, nastal čas bolesti. Temná rieka a jej pažravé prsty, trhajú ľudské sebavedomie a pokoj, ktorý zostal v ich dušiach. Posledné svetielka nádeje hasnú. Ostáva prázdno nič iba prázdna identita bez názoru, bez známky odporu, bez vôle žiť. Vlny hnevu narážajú na múry postavené z obetí tohto šialenstva. Všade je cítiť pach krvi, potu a bezodnej bolesti. Nastal čas tieňov. Prázdne skelety ľudských obetí ešte postávajú v malých hlúčkoch, no už sa nesnažia brániť, nemajú silu zastaviť toto šialenstvo, nemajú silu žiť.

A v útrobách tejto beštie je počuť len bublanie ľudských výkrikov, ktoré sa chcú predrať von.

Takýto obraz čaká Európu, naše hodnoty sa stratia, zmiznú, roztečú sa, ako sneh pod teplom našej krvi. Najprv nám zobrali slobodu, spútali nás mamonou, otupili naše mysle. Prestali sme byť bdelí. Nechali nás myslieť, že sme slobodní, no pritom táto beštia sala naše mlieko, živila sa našou prácou, no najmä naivitou. Nechali nás myslieť, že môžeme rozhodovať o svojich osudoch, nechali nás živoriť v tejto dezilúzii. Zobrali nám slobodu sa brániť, naučili nás nekonečnej tolerancii a falošnému súcitu. Postupne nás pripravujú na porážku v mene demokracie, ako nevyhnutné obete za ich pohodlie a pokojný spánok. Zobrali nám pocit bezpečia a akúkoľvek možnosť odporu. Sme obete ich nepodareného multikultúrneho experimentu ich globálnej militantnej politiky. Sme obete nadnárodných spoločností, bánk a korporácii. Celá Európa plače až kvíli, trhaná na kusy, ako je obeť trhaná hyenami, a to ešte za živa. Rozhodnutia privilegovanej menšiny sa snažia zadupať našu identitu, náš ľudský, ale aj duševný rozmer. Zostanú s nás iba tiene. Iba telá do ktorých chodí duša spávať. Nemáme nárok na odpor, na vlastný názor, berú nám spomienky na minulosť a neustále menia ich podobu.

Vnucujú nám postoje a hodnoty, ktoré ničia naše posledné kúsky odporu proti bezpráviu. Menia realitu v nereálnu prítomnosť. Kamuflujú pravdu, vytvárajú preludy a v mene tejto propagandy nás ženú do útrob beštie. Očami iných sa dívame na skutočnosť, ktorá neexistuje, a keď áno, urobia všetko preto, aby nám tento pohľad vzali. Ako to povedal jeden básniť „Jak stádo na jatky nás ženú, cez nekonečne krásny sad…“ Utápajú nás nekonečnom kolobehu, klamstiev, lží a výsmechu z našej malosti. V mene svetového poriadku, v mene systému, ktorému ste vlastne na obtiaž, pokiaľ sa jedná o vaše práva. Pre tento systém ste len výrobnou jednotkou, komoditou, ktorá sa dá vyčísliť. Naše životy pre nich nemajú hodnotu.

Bezpečie občanov Európy nás Európanov, je uprednostňované pred pohodlím, prisťahovalcov, sme segregovaní na úkor niekoho, kto nenávidí našu kultúru, naše náboženstvo a spôsob života, no pritom miluje naše peniaze. Sme odtláčaný bokom na okraj záujmu, do priepasti beznádeje a zúfalstva. Ak sa splnia prognózy na tento rok, trocha sa oteplí a uschnú cesty, do Európy príde ďalších 4 až 6 miliónov prisťahovalcov. Táto nekonečná vlna bude rásť do galaktických rozmerov. A ja sa pýtam, majú všetci nárok na lepší život, keď ten náš sa im tak bridí. Majú nárok na pohodlie našich domovov, práve tých, ktoré budovali naši otcovia a praotcovia. Majú právo žiť v našej spoločnosti, tej spoločnosti pre ktorú umierali naši predkovia, alebo len jednoducho prídu a vezmú si čo im nepatrí. Nikto to nevidí, ale oni si to po kúskoch už berú. Náš pocit bezpečia si už vzali v Kolíne nad Rýnom, ale aj v iných mestách. Neverím, že to nikto nevidí, alebo naozaj je to tak, že biely ľudia sú príťažou, pretože začínajú myslieť. Iné ovce je treba do tohto stáda. Ovce s minimom vzdelania a len zo základnými potrebami. A s Európy zostane len krajina tieňov.

Venované obetiam útokov v Kolíne a v iných mestách

Peter Vereš
10. 1. 2016
Vráble

http://blog.hlavnespravy.sk/268/nastal-cas-tienov/

Tento obsah bol zaradený v Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.