Poľský časopis “obliekol” nemeckých predstaviteľov ako nacistov: “Už opäť chcú dohliadať nad Poľskom!”

Obrázok je reakciou na kritiku nemeckých predstaviteľov a zástupcov Európskej únie v súvislosti s novoprijatým poľským zákonom. Poľský časopis Wprost na titulke druhého čísla zverejnil fotografie piatich predstaviteľov Európskej únie, ktorí sú oblečení ako nacisti. Prirovnanie k udalostiam z druhej svetovej vojny prizvukuje aj nápis „Už opäť chcú dohliadať nad Poľskom“.

wprost
Titulka časopisu Wprost

Na titulke sa na nachádza Guy Verhofstadt, šéf skupiny Aliancia liberálov a demokratov pre Európu v Európskom parlamente a bývalý belgický premiér. Druhý z pätice je Martin Schultz – predseda Európskeho parlamentu. Treťou je Angela Merkelová, nemecká kancelárka. Na titulke je aj Jean-Claude Juncker, predseda Európskej komisie a Günther Oettinger – komisár pre digitálnu ekonomiku a spoločnosť.

Obrázok je reakciou na kritiku nemeckých predstaviteľov a zástupcov Európskej únie v súvislosti s novoprijatým poľským zákonom, ktorý sa týka nových pravidiel v poľských médiách. Titulka zároveň je paródiou na vojenskú poradu Adolfa Hitlera s jeho generálmi a poradcami.

Schulzov otec kapitan SS
Zdroj foto
Oettinger v súvislosti s mediálnym zákonom na adresu Poľska uviedol: “Sú dôvody, aby sme teraz aktivovali mechanizmus právneho štátu a Varšavu dali pod dohľad.“ Jeho slová nezostali bez odozvy. Poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro totiž v otvorenom liste spochybnil slobodu nemeckých médií, a to najmä v súvislosti s masovými sexuálnymi útokmi voči ženám počas silvestrovskej noci, ku ktorým došlo v Kolíne nad Rýnom.

Bývalý belgický premiér s súvislosti so súčasnými udalosťami v Poľsku vyhlásil, že ak by sa súčasná konzervatívna vláda usilovala o členstvo v EÚ, poľská žiadosť by bola zamietnutá.

Hovorca poľského prezidenta Andrzeja Dudu, Marek Magierowski označil zmeny v mediálnom zákone za potrebné. Dôvodom nového zákona je podľa jeho slov fakt, že počas vládnutia predošlej vlády boli štátne vysielacie spoločnosti celé roky médiami jednej strany bez pluralizmu. Dodal tiež, že túto skutočnosť Európska únia prehliadala.

Európska komisia po prvých opatreniach novej poľskej vlády začala predbežné vyšetrovanie dodržiavania princípov právneho štátu. K prijatiu tohto opatrenia došlo len pár mesiacov po tom, ako v Poľsku vyhrala parlamentné voľby konzervatívna strana Právo a spravodlivosť (PiS).

http://www.hlavnespravy.sk/polsky-casopis-obliekol-nemeckych-predstavitelov-ako-nacistov-uz-opat-chcu-dohliadat-nad-polskom/732908

 

ĎALŠÍ PRÍPAD STUPÍDNEJ DEMAGÓGIE

V posledných dňoch sa stal hviezdou Internetu predseda Európskeho Parlamentu Martin Schulz. Jeho výroky, ktorými označuje demokratickú vôľu poľského národa pri výbere novej euroskeptickej vlády za štátny prevrat, sú nielen nedemokratické, ale aj neuveriteľne malicherné, ponižujúce a úzkoprsé. Okrem reakcií zo strany poľských predstaviteľov zareagovala aj komunita na sociálnych sieťach, ktorá hľadala a “našla” dôvody takéhoto správania.

Martin SCHULZ - EP President meets with , Edmond HAXHINASTO, Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of Albania

Martin SCHULZ – EP President meets with , Edmond HAXHINASTO, Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of Albania

Toto je vraj podľa Internetu otec Martina Schulza

Už kdysi jsem psal, že pokud chce kdokoliv opravdu poznat kohokoliv, je třeba důkladně zmapovat a seznámit se s rodinou dotyčného. Je opravdu důležité vědět, odkud kdo vzešel a čím byl ovlivňován. Pana ministra Pelikána a jeho tatínka (komunistického udavače a zbabělce) Dragutina Pelikána jsem vám už nedávno představil. A koho chci prezentovat dnes? Nikoho jiného, než šéfa Evropského parlamentu Martina Schulze!
Karl-Schulz
Odkud vzešel a co ho vede k ostré kritice Polské vlády, která konečně začala s očistou Polska a veškeré žumpy, která tam z Bruselu natekla? Jeho rodinné kořeny! Jeho výchova! Jeho geny! Otec Martina Schulze nebyl nikdo jiný, než nacistický šéf koncentračního tábora Mauthausen Karl Schulz (1906-1995). Za svůj život několikrát změnil své křestní jméno. Po válce byl uvězněn za zločiny proti lidskosti. No a dnes?? Dnes káže jeho synáček v roli šéfa europarlamentu Polsku o morálce! No není to ironie osudu a nebetyčná drzost! Syn nacisty a vraha!! Chce se mi z té bruselské eurosmetánky zvracet! Jsem nesmírně rád, že Já se za své rodiče stydět nemusím!

Je to celé LOŽ
Ide o výmysel, založený len na zhode priezviska. Krátky pohľad na Internet hovorí, že otec Martina Schulza, predsedu Európskeho parlamentu sa volal Albert Schulz, bol baník zo Sárska, antifašista, podporovateľ sociálnej demokracie a rodina žila v Aachenskej oblasti.

Spomínaný Karl Schulz nebol veliteľom Mauthausenu, tým bol po celý čas vojny Franz Ziereis. Schulz bol vedúci politického oddelenia v tomto tábore. Po vojne sa skrýval pod falošným priezviskom Muller v Kolíne nad Rýnom. V roku 1956 bol zatknutý a v roku 1967 po zdĺhavom procese odsúdený na 15 rokov väzenia. Naviac sa Martin Schulz narodil až v roku 1955, čo by znamenalo pri veku Karla Schulza narodenom v roku 1902, že ako otec by mal v tom čase 53 rokov…

Heslom Medzičasu by mohlo byť: “Padni komu padni“. Je jedno kto píše klamstvá, sme proti akémukoľvek klamaniu a budeme odhaľovať lživé údaje o akejkoľvek téme. Martina Schulza osobne považujem za veľmi nebezpečného človeka. Je to nedoštudovaný kariérista, ktorý v mene svojej fixnej idey o vytvorení európskeho národa na báze nerealistických multikultúrnych a socialistických predpokladov, je schopný zničiť celú Európu. To však neznamená, že budem podporovať výmysly o jeho pôvode.

Zdroj:
http://www.taz.de/!5042295/

https://de.wikipedia.org/wiki/Karl_Schulz_(SS-Mitglied)

http://deportados.es/culpables-los-amos

https://cs.wikipedia.org/wiki/Franz_Ziereis

http://medzicas.sk/dalsi-pripad-stupidnej-demagogie/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.