Videoreportáž: Migranti “ukameňovali” policajtov v maďarskom meste Kiskunhalas. + Zemanovo vyjadrenie v televízii o migrantoch si všimli aj zahraničné médiá

V tábore pre utečencov v maďarskom meste Kiskunhalas migranti zaútočili na policajtov a zahádzali ich kameňmi. Táto epizóda sa odohrala v piatok 15. januára. Vyčíňanie utečencov z Blízkeho východu zaznamenali bezpečnostné kamery


Migranti vyčíňajú v uliciach maďarských miest a v táboroch prakticky každý deň

Maďarské regionálne médiá poukazujú na to, že v posledných týždňoch je podobných útokov stále viac a viac. Migranti vyčíňajú v uliciach maďarských miest a v táboroch prakticky každý deň. Následkom útoku migrantov na policajtov v maďarskom meste Kiskunhalas boli zranení dvaja policajní dôstojníci.

Po tom, čo sa policajti pokúsili upokojiť nespokojných migrantov, „vážení moslimskí hostia“ začali do nich hádzať kamene. O niekoľko minút prišli posily a polícia zadržala výtržníkov. Situácia v tábore je však aj naďalej napätá.

Eugen Rusnák

http://www.hlavnespravy.sk/videoreportaz-migranti-ukamenovali-policajtov-v-madarskom-meste-kiskunhalas/732577

 

Zemanovo vyjadrenie v televízii o migrantoch si všimli aj zahraničné médiá

Český prezident Miloš Zeman vystúpil v nedeľu v televíznom rozhovore v relácii “S prezidentem z Lán”. Dotkol sa viacerých aktuálnych tém v českej politike, napríklad aj dlhotrvajúcej záležitosti s nórskymi úradmi o odoberaní detí, čo Zeman jednoducho nazval ako “gangsterský únos” (písali sme o tom tu). Jeho názory na migrantov si všimol aj britský denník The Guardian

Je nemožné, aby si médiá českého prezidenta Miloša Zemana nevšímali, vďaka jeho svojským a “trefným” vyjadreniam k aktuálnym otázkam v jeho krajine či v zahraničí.

Britský denník The Guardian ho označuje slovami “antiimigračný leftwinger” a že je známy svojou ohnivou “antimigrantskou rétorikou”. V integrovanie moslimskej komunity do európskej spoločnosti neverí. “Skúsenosti západných európskych krajín, ktoré majú getá a vylúčené lokality, ukazuje, že integrácia moslimskej komunity je prakticky nemožná,” konštatoval Zeman v nedeľnom rozhovore.

“Integrácia je možná s kultúrami, ktoré sú podobné, a tie podobnosti sa môžu líšiť,” vravel Zeman s poukázaním na to, že vietnamské či ukrajinské komunity sa “skvele” integrovali do českej spoločnosti. Ale tie moslimské príliš nie. “Nech majú svoju kultúru vo svojich krajinách a nech ju nenosia do Európy, inak to skončí ako Kolíne,” dodal s odkazom na masové silvestrovské útoky na ženy v Nemecku a v iných krajinách.

“Dovoľte, aby som vám citoval korán, ktorý hovorí, že muž má právo ženu biť. To je jedna zo súr. A ďalej: Keď žena svedčí pred súdom, tak jej svedectvo má polovičnú váhu ako svedectvo mužského svedka. A z toho vyplýva, že tí utečenci, predovšetkým teda islamského náboženstva, sa správali k ženám podobne, ako boli zvyknutí vo svojich krajinách. Je zaujímavé, že naše feministky proti tomu vôbec neprotestujú. Nech majú túto zaujímavú kultúru vo svojej krajine, ale nech ju neprenášajú sem,” rázne vyjadril Zeman svoj postoj.

Zeman sa opakovane vyslovil proti nárastu migrantov do Európy. “Prečo ich tu musíme znášať, keď ich tu nikto nechce?” pýta sa. “Takzvaní slniečkári ich tu chcú. Pán Dienstbier či iní hovoria, že do Prahy by sa ich vošlo pätnásť tisíc. Ale väčšina ich tu nechce. A ja patrím k tej väčšine. Myslím si, že najjednoduchší spôsob je zastaviť týchto ľudí na hraniciach a vrátiť ich podľa Dublinských dohôd do tej krajiny, z ktorej vstúpili na európske územie,” pokračoval ďalej Zeman. Vie si tiež predstaviť, aby armáda pôsobila spolu s políciou v podobe zmiešaných hliadok na hraniciach a vracala migrantov späť.

The Guardian naviac dodáva, že začiatkom tohto mesiaca Zeman vyhlásil, že tento príliv vymyslelo egyptské Moslimské bratstvo s tým, že skupina islamistov použila peniaze od niekoľkých štátov na jeho financovanie v snahe “postupne ovládnuť Európu”. Zeman tento príliv migrantov nazval aj ako “organizovanú inváziu”. Mladých ľudí v Iraku a v Sýrii vyzýva skôr “pozdvihnúť zbraň” proti ISIL vo svojej krajine a nie aby namiesto toho utekali.

http://www.hlavnespravy.sk/zemanovo-vyjadrenie-v-televizii-o-migrantoch-si-vsimli-aj-zahranicne-media/732490

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.