Novinári chcú opäť vyhadzovať z práce pre politické názory. + Obamovo tajné jednanie zkrachovalo. Írán zajal americké vojenské člny prepravujíce vrcholných vodcov Islamského štátu

Keď sme pred časom na Beo.sk zverejnili humornú definíciu pokrokového liberála, ktorý sa na rozdiel od klasického riadi zásadou: „nesúhlasím s tebou a chcem, aby tvoj názor bol trestne stíhateľný a ty si prišiel o prácu a skončil vo väzení“, netušili sme, že ju novinári tak skoro sčasti potvrdia. Hovoríme o najnovšej novinárskej kampani proti ľuďom, ktorí podporujú Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko alebo za ňu kandidujú.
Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba poèas tlaèovej konferencie o situácii vo zvolenskej nemocnici 7. augusta 2014 v Banskej Bystrici. FOTO TASR - Branislav Raèko
Táto kampaň začala so zverejnením kandidatúry ĽSNS, kedy Dušan Mikušovič z Denníku N zisťoval názor Univerzity Komenského na kandidovanie jej pedagogického zamestnanca Jána Cupera. Už v titulku príslušného článku pohoršujúco uvádza „Univerzitu Komenského to nevzrušuje“. A malo by?
[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

Kampaň nabrala na obrátkach, keď počas ostatného štvrtku (17. decembra) začali dve masmédiá (Pravda a Denník N) informovať o signatároch výzvy Iniciatívy 2016, ktorá požadovala jednotný volebný postup kresťanských a národných politických síl pod vedením ĽSNS. Nebolo by na tom nič podivné, keby táto výzva nebola z 20. októbra tohto roku. Prečo sa o ňu začali novinári z dvoch rozdielnych médií zaujímať až o takmer dva mesiace v ten istý deň?

https://www.facebook.com/deon.luyt/videos/10154432283080760/?fref=nf

Ako prvý sa do rany dostal historik Martin Lacko, zamestnanec Ústavu pamäti národa. Redaktorka Pravdy Daniela Balážová sa obrátila na Lackovho zamestnávateľa s tým, ako je možné, že tam stále pracuje. Vedenie ÚPN odvetilo, že by ho rado prepustilo, ale právne predpisy to neumožňujú. Balážová glosuje, že takýto postoj „znižuje dôveryhodnosť inštitúcie.“

https://www.facebook.com/alobienproducciones/videos/1677246652520183/?fref=nf

Na pomoc si zavolala aj sociologičku Elenu Gallovú Kriglerovú, ktorá zastáva rovnaký názor. V závere článku si sťažuje, že jej Lacko neodpovedal na otázku, „či je podľa neho správne, ak pracovník ÚPN podporuje nejakú politickú stranu“. Podobný názor vyjadril v komentári v Pravde aj Martin Krno, podľa ktorého „určite nejde dokopy“, ak je niekto zamestnancom verejnoprávnej inštitúcie a zároveň má určité politické názory.

Balážovej a Krnovi v Denníku N zdatne sekundoval Dušan Mikušovič, asi tunajšia reinkarnácia „lovca nacistov“ Simona Wiesenthala. Aj on sa informoval v ÚPN, aké sú možnosti Lackovho prepustenia. Okrem dištancujúcich sa slov predsedu správnej rady ústavu Ondreja Krajňáka, ktorý ľutuje, že nemôže Lacka hneď prepustiť, cituje aj člena dozornej rady ÚPN Ladislava Bukovszkyho, podľa ktorého historický bádateľ a ochranca demokracie nemôže podporovať stranu, „ako je tá Kotlebova“.

Aby toho nebolo málo, tak do boja proti politickým záškodníkom sa dnes pripojil aj redaktor portálu Aktuality.sk Tomáš Kyseľ. Na mušku si vzal dvoch katolíckych kňazov, ktorí podporili spomenutú výzvu Iniciatívy 2016, Jána Košiara a Ignáca Juruša. Ako správny strážny pes demokracie požiadal o stanovisko Konferenciu biskupov Slovenska.

Odpoveď konferencie, že daní kňazi majú ako občania Slovenskej republiky právo na slobodu prejavu a teda právo prejaviť osobné politické postoje, ho zrejme neuspokojila. Dal preto slovo politológovi Tomášovi Koziakovi, ktorý vo veci vidí „rozpor s proklamovanou apolitickosťou cirkvi.“ Cirkev by podľa neho mala zakročiť ako „v prípade Bezáka“. V závere článku si aj Kyseľ povzdychne, že ÚPN Lacka neprepustí pre limitáciu zákonmi. Ach, keby len tí naši demokrati neboli viazaní zákonmi, všakže?

Uvidíme, či novinárske lustrácie kandidátov a podporovateľov ĽSNS budú pokračovať alebo týmto skončili. Už teraz je ale zrejmé, čo robia. Snažia sa vytvárať tlak na to, aby boli dané osoby prepustené z práce pre ich politické názory. Aké demokratické! A kde sú teraz všetci aktivisti – bojovníci za ľudské práva? Prečo sa nikto v masmédiách nezastal obetí tejto povážlivej kampane?

Bez ohľadu na to, čo si o nej myslíme, je ĽSNS riadne registrovaná a legálne pôsobiaca politická strana. To, že nebola zo strany štátu rozpustená a ani takéto konanie neprebieha, by malo garantovať, že človek voči nej môže bez strachu z následkov uplatňovať svoje ústavou garantované politické práva a slobody: aktívne a pasívne volebné právo, slobodu prejavu a pod.

Spomenutí novinári a „odborníci“ však takto zjavne neuvažujú, ich rozmýšľanie je napriek deklarovanej demokratickosti značne totalitné. Chcú dosiahnuť, aby vo verejnom sektore nepracovali ľudia s názormi, ktoré sa im (alebo ich vlastníkom) nepáčia.

Prečo im doteraz nevadilo, že za politické strany kandidovalo množstvo zamestnancov verejnoprávnych inštitúcií. Napríklad, iný zamestnanec ÚPN Vladimír Palko, ml. kandidoval a bol zvolený za miestneho poslanca v bratislavskom Starom meste za pravicovú koalíciu (NOVA, Most, KDH, KDS, SaS, OľaNO).

Už spomenutý arcibiskup Bezák sa objavil tesne pred parlamentnými voľbami 2012 v reklamnom spote predsedu KDH Jána Figeľa. A mohli by sme takto pokračovať ešte dlho. Prečo tieto veci nikomu nevadili?

Bude to možno pre niekoho paradoxné, ale pre mnohých ľudí bude asi voľba pre ĽSNS hlasom za demokraciu, ochranu politických práv a zachovanie Slovenskej republiky ako národného štátu. Zmienení a aj iní nespomenutí novinári k tomu svojím hlúpym totalitárnym myslením nepochybne prispejú ešte viac.

https://beo.sk/sloboda-prejavu/2059-novinari-chcu-opaet-vyhadzovat-z-prace-pre-politicke-nazory

 

Obamovo tajné jednání zkrachovalo. Írán zajal americké vojenské čluny přepravující vrcholného vůdce teroristů Islámského státu

Obamovo tajné jednání zkrachovalo. Írán zajal americké vojenské čluny přepravující vrcholného vůdce teroristů Islámského státu
Obamovo tajné jednání zkrachovalo. Írán zajal americké vojenské čluny přepravující vrcholného vůdce teroristů Islámského státu

Ruské Ministerstvo obrany (MO) dnes vydalo vnitřní zprávu, že „mistrovský plán“ Obamova režimu na vypořádání s Islámskou republikou Írán byl „naprosto rozbit“, poté, co speciální námořní jednotky patřící k Armádě strážců islámské revoluce (Sepāh) před čtrnácti dny zajaly dva „silně vyzbrojené a vysoce sofistikované“ příbřežní velitelské čluny (RCB) námořnictva Spojených států pod velením Lodního expedičního vojenského velení (NECC) operující z 5. americké flotily v Bahrajnu.

Tyto čluny převážely do Kuvajtu „nejvyššího“ teroristického velitele Islámského státu, který měl být dále transportován do Sýrie. (Poznámka: Události popisované ve zprávě proběhly 29. prosince, nikoliv 12. ledna. Pentagon zveřejnil informace o zajetí těchto člunů bez povolení presidenta Obamy; vysocí představitelé amerického vojska tak učinili se záměrem uvést do rozpaků presidenta Obamu v den jeho projevu o stavu unie, protože odmítl povolit americkému námořnictvu zaútočit na íránské síly při zatýkání těchto člunů; tito vysocí představitelé však si nebyli vědomi Obamova probíhajícího tajného jednání s Íránem.) Podle zprávy MO íránské speciální námořní síly s použitím výzvědných informací získaných Společným informačním centrem (JIC) v Bagdádu „odhalily“ plán/spiknutí Obamova režimu tajně propašovat do Sýrie ze Saudskén Arábie „nejvyššího“ velitele Islámského státu, aby nahradil kdysi obávaného vůdce syrských teroristů Zahrana Alloushe, který byl zabit 25. prosince při náletu ruských Leteckých sil.

Když byl tento teroristický vůdce Islámského státu na cestě do Kuvajte na palubě jednoho z těchto RCB člunů americké armády, „přesila“ námořních sil íránského Sepahu zajala jak tohoto teroristu, tak oba čluny, které ho převážely, i s americkými námořníky na palubě. Málem došlo ke spuštění všeobecné války, když íránské síly byly nuceny střílet varovné střely proti americké letadlové lodi USS Harry Truman, která se pokusila zasáhnout.

Kontraadmirál Ali Fadavi, velitel Íránského revolučního loďstva, který měl dohled nad touto operací, řekl o této operaci na zajetí teroristického vůdce, že letadlová loď Truman vykazovala „neprofesionální tahy“, a tím ho donutila uvést íránské námořní síly do vysoké pohotovosti: „Připravili jsme své rakety pobřeží-moře, rychlé čluny vystřelující rakety a další naše četné možnosti útoku, pokud by učinili nepřátelský tah.“

Jak uvádí zpráva, po „ústupu“ amerického námořnictva byl zajatý teroristický vůdce islámského státu a doprovázející američtí námořníci dovezeni na ostrov Farsi, načež admirál Fadavi okamžitě kontaktoval ministra zahraničí pro evropské a americké záležitosti Majida Takhta Ravanchiho.

Význam toho, že admirál Fadavi kontaktoval ministra Ravanchiho, spočíval dle zprávy v tom, že Ravanchi již měsíce předem vedl tajná jednání s Obamovým režimem, a to přes jeho zástupkyni Wendy Shermanovou, kterou, což je šokující, Obamův režim pověřil tímto jednáním, i když její předešlou zkušeností v mezinárodní diplomacii bylo jen to, že byla sociální pracovnicí a bývalou ředitelkou Úřadu pro zájmy dětí ve státě Maryland.

Jakmile ministr Ravanchi uvědomil Wendy Shermanovou o tom, že Sepah zajal teroristického vůdce a americké námořníky, Obamův režim dle zprávy okamžitě „ustoupil“ veškerým íránským požadavkům ohledně výměn „zajatců/zadržených“, čímž poskytl Íránu vše, co dříve požadoval, včetně okamžitého propuštění sedmi íránských občanů strádajících v amerických vězeních, a souhlasu, že USA nebudou dále požadovat vydání 14 Íránců kvůli údajnému zapojení do obchodu se zbraněmi z USA do Íránu.

Írán ze své strany dle zprávy souhlasil s propuštěním čtyř íránsko-amerických vězňů dvojí národnosti, které zadržoval – dva z nich jsou nejvýznamnějšími špióny CIA, a to Nosratollah Khosravi a Matt Threvithick – nejdůležitější z nich je Khosravi, pro něhož Obamův režim požádal, a bylo mu vyhověno, aby jeho propuštění bylo bráno jako oddělené od ostatních tří.

Jako „bonus“ pro Írán, aby udržel v tajnosti „tajemství“ amerického námořnictva o transportu vůdce teroristů Islámského státu, president Obama rovněž zrušil v pátek 15. ledna několik desítek let platící zákaz na prodej letadel a náhradních dílů íránskému letectvu, den předtím, než USA zrušily sankce dle Spojeného plánu akcí (JCPOA) – čehož Írán okamžitě využil a objednal si za miliardy dolarů letadla Airbus vyráběná v EU, namísto letadel americké výroby.

Způsob, jakým americká mainstreamová média informovala o celé této špinavé záležitosti, s tím, že změnila datum z 29. prosince na 12. ledna, dokazuje opět přímou komplicitu Obamova režimu při řízení teroristů Islámského státu v Sýrii a Iráku, a hraničí s „absolutní komičnosti“, jelikož verze, které sdělují média, se mění každou hodinu. (Čluny amerického námořnictva se porouchaly/Čluny amerického námořnictva měly problém s navigací), Média též svévolně oddělila zajetí amerických člunů od střelby na americkou letadlovou loď Harry Truman íránským námořnictvem. Admirál Fadavi však o tom otevřeně řekl: „K incidentu (střelba íránských raket na loď Harry Truman) došlo během úterního (29. prosince) zajetí dvou člunů amerického námořnictva.“

http://www.lajkit.cz/zpravy/item/355-obamovo-tajne-jednani-zkrachovalo-iran-zajal-americke-vojenske-cluny-prepravujici-vrcholneho-vudce-teroristu-islamskeho-statu

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.