Poľsko: Vláda zvažuje obmedziť nedeľný predaj. Myšlienky a teológia Benedikta XVI. na Facebooku

Varšava, 21.01.2016 (KAP/KNA) 018 726 – Poľská konzervatívna vláda skúma zákaz otvárania supermarketov a obchodných centier v nedeľu. Ako napísal denník „Rzeczpospolita“ vo štvrtok, ministerstvo práce analyzuje nedeľný predaj. Návrh zákona sa zatiaľ ešte nepripravuje. Za zákaz nedeľného predaja sa intenzívne zasadzujú predovšetkým odbory a cirkvi.

sm_crop_136836879820130512042624_1__MG_9998
V Poľsku sú v nedeľu otvorené mnohé obchody, nakupovanie v tento deň je obľúbené. Iba na zákonom určené sviatky je zákaz predaja. Malé predajne potravín sú z toho vyňaté. V marci 2014 parlament zákaz predaja a v nedeľu veľkou väčšinou odmietol. Zg

AZN vyzýva všetkých ľudí dobrej vôle na dokončenie zberu podpisov pod petíciu za nedeľu

 

Myšlienky a teológia Benedikta XVI. na Facebooku

Vatikán, 15. 1. 2016, (TS ČBK) 018 707 – Vatikánska nadácia Joseph Ratzinger – Benedikt XVI., ktorá si kladie za cieľ podporu myslenia emeritného pápeža, vo štvrtok 14. januára 2016 založila stránku na Facebooku.
Dňa 28. júna 2011 poslal Benedikt XVI. do sveta prvý pápežský tweet. Stalo sa tak pri príležitosti spustenia nového portálu združujúceho vatikánske média news.va. O rok a pol neskôr bol založený účet na Twitteri @pontifex, ktorý neskôr prevzal pápež František.
Emeritný pápež 15. januára takisto „zakotvil“ na Facebooku, aj keď nie osobne. Pre priaznivcov emeritného pápeža bola vytvorená stránka Vatikánskej nadácie Joseph Ratzinger – Benedikt XVI. Tá si kladie za cieľ podporu šírenia myšlienok Jozefa Ratzingera pred jeho nástupom do pápežského úradu i po ňom.
Nadácia so sídlom vo Vatikáne bola ustanovená v roku 2010 na želanie početných bádateľov. Každoročne udeľuje Cenu Ratzinger, ktorá si kladie za cieľ „poďakovať sa za teológiu, ktorá chce poznávať skrze lásku milovaného“, povzbudiť teológov a poďakovať im za to, že odovzdávajú ďalej skutočnosť, že „Pán nám dal Cirkev ako živý subjekt, s biskupskou štruktúrou v spoločenstve s pápežom“.
Hoci sú jednotlivé príspevky na Facebooku písané spravidla taliansky, po rozkliknutí je možné zmeniť jazyk na nemčinu, angličtinu alebo španielčinu. Autor: Ondřej Mléčka

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.