Výzva občianskej Iniciatívy 2016: Voľme budúcnosť Slovenska. + Ako sme za 2 roky dokázali v Banskobystrickom kraji ušetriť desiatky miliónov eur

Štvrťstoročie po tzv. Nežnej revolúcii vidíme, že nenastala očakávaná duchovná obroda národa a ekonomický rozvoj.

Naopak, Slovensko stratilo aj svoju energetickú a potravinovú sebestačnosť i obranyschopnosť a stalo sa polokoloniálnym odbytiskom cudzích produktov. Tento stav je výsledkom pôsobenia vonkajších síl i vlastizradnou činnosťou niektorých domácich politikov. Jedinou pozitívnou zmenou bola obnova štátnej samostatnosti SR.
[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

Po ekonomicko-sociálnej deštrukcii nás západní spojenci nútia prijať aj morálne zvrátenosti v podobe gender ideológie a najnovšie, pod hlavičkou pofidérnej solidarity, i tisíce neintegrovateľných moslimských imigrantov. Dnes je už zrejmé, že cieľom riadenej imigrácie je zničenie európskych národov a štátov a predovšetkým, kresťanských koreňov Európy. Invázia imigrantov pokračuje ruka v ruke s agresívnou politikou USA a Západu proti Rusku a súčasne od nej odpútava pozornosť. Cieľom je vyvolanie nového svetového konfliktu, z ktorého by profitovali hlavne USA.


Pred 25 rokmi sme sa zbavili okupačných sovietskych vojsk, po štvrťstoročí nepotrebujeme nové, tentoraz americké. Preto protestujeme proti tomu, že naši zástupcovia v NR SR s prítomnosťou cudzích okupačných vojsk súhlasili.
Pri súčasnom stave politického vývoja je pravdepodobné, že voľby v roku 2016 budú posledné, ktorými ešte možno zmeniť domácu politickú scénu a tým prispieť k zmenám v celoeurópskom kontexte. Voľby 2016 ukážu, či bude trend deštrukcie Slovenska pokračovať, alebo sa pokúsime o zvrat. Nepremeškajme túto jedinečnú príležitosť. Ide o veľa, o prežitie SR, slovenského národa, o budúcnosť našich detí. Rozhodnime sa podľa svojho svedomia, nie podľa propagandy agresívnych, nenávistných médií či podľa zmanipulovaných a kúpených predvolebných prieskumov.

Svaty-Anton-LSNS-komp.-2_620

Celková situácia, ale i naša občianska a národná povinnosť vyžadujú, aby sme si zvolili takých kandidátov, ktorí preukázali, že sa pri obhajobe slovenských záujmov nenechajú zastrašiť médiami, zlomiť mocou, kúpiť peniazmi či funkciami. Sme presvedčení, že týmto požiadavkám zodpovedá kandidátka Ľudovej strany Naše Slovensko a jej líder Marian Kotleba. Veríme, že v nastolenej línii nekompromisnej obhajoby slovenských záujmov bude strana pokračovať a preto jej dávame svoj hlas.

Výzvu občianskej Iniciatívy 2016 podporujú:

Signatári Iniciatívy 2016:

Mgr. Miroslav Šuňal, politológ
Ing. Eva Zelenayová, publicistka
ThDr. Ján Košiar, katolícky kňaz
PhDr. Martin Lacko, PhD., historik
Ing. Marián Šuran, podnikateľ
Mgr. Stanislav Hric, obč. aktivista
Ing. Ján Litecký Šveda, projektant
MUDr. Natália Grausová, lekárka
Ladislav Nebus, dôchodca, obč. aktivista
Peter Kašarík, živnostník
Ing. Vladimír Zeman, živnostník
Mgr. Anton Čulen, učiteľ, katechéta
Ing. Emil Bednárik, administratívny pracovník
Ing. Jozef Mikuš, dôchodca, obč. aktivista
plk. v. v. ThMgr. Ignác Juruš, katolícky kňaz

 

Výzvu podporujú:
Vdp. Gabriel Juruš, katolícky kňaz – Montreal, Kanada
Vladimír Gregor, spisovateľ, filozof, knihovník
Anton Selecký, kresťanský aktivista, publicista
Mgr. Lenka Bočkayová, pedagogička
Mgr. Slavomír Hromada, živnostník
Mária Sýkorová, dôchodkyňa, obč. aktivistka
Mgr. Jozef Krajčík – pedagóg
Milan Rybársky, dôchodca, obč. aktivista, predseda MO MS Kremnica
Karol Polanský, kresťanský aktivista
Mgr. Margaréta Vyšná, kulturologička
Teodor Križka, básnik, šéfredaktor časopisu Kultúra
Dr. phil. Darina Vergesová M.A., slavistka, prekladateľka, publicistka
PhDr. Pavol Mikula, sociológ
RNDr. Valentín Švidroň, CSc., obč. aktivista
František Gajdoš, súkromný podnikateľ
Jozef Nemčok, poľnohospodársky technik, penzista
Ing. Zorislav Neumann, ekonóm
JUDr. Ján Marcinko, právnik, advokát
PaedDr. Mária Marcinková, učiteľka
Ing. Miloš Sečkár, manažér
RNDr. Daniela Sečkárová, biochemička

Ondrej Binder, kresťanský aktivista

Ako sme za 2 roky dokázali v Banskobystrickom kraji ušetriť desiatky miliónov eur

Banskobystrický samosprávny kraj, Naša práca, Naše výsledky
Nástup Ľudovej strany Naše Slovensko do vedenia Banskobystrického samosprávneho kraja sa zapísal červenými písmenami do denníkov všetkých zlodejov a nezodpovedných hospodárov. Lavína osočovania sa spustila dokonca ešte pred zvolením Mariana Kotlebu do funkcie predsedu kraja, keď si podvodníci začali uvedomovať, že ich kšeftom bude naozaj koniec. Obavy zlodejov sa naplnili – preto proti nám štekajú dodnes. Za 2 roky pôsobenia v BBSK sme totiž nemali ani jeden finančný, alebo korupčný škandál.

Nekradneme, hospodárime oveľa efektívnejšie, máme rozpočtový prebytok, starý dlh splácame rekordným tempom. Robíme veci naozaj čestne a transparentne. Kým vláda Róberta Fica zadlžila za uplynulé 2 roky štát o viac ako 2 miliardy eur, nám sa podarilo znížiť dlh BBSK voči bankám o vyše 12,5 milióna eur, čo je najviac spomedzi všetkých krajov. Nezobrali sme si ani 1 euro nových úverov a napriek tomu si Banskobystrický kraj dokáže plniť všetky úlohy, čo si plnil aj v čase zadlžovania. Stále tvrdíme, že peňazí je vo verejnej správe dosť, stačí len prestať kradnúť.

Aby sme nerozprávali len abstraktne, ukážeme Vám, ako také šetrenie v praxi vyzerá. Ako príklad použijeme prevádzku vozidiel krajského úradu v Banskej Bystrici. Pred nástupom Mariana Kotlebu minul samotný Úrad BBSK na prevádzku vozidiel 53-tisíc eur ročne. Za 2 roky sa nám podarilo tieto náklady znížiť na 22-tisíc eur. Počet áut zostal podobný, počet služobných jázd tiež. Ako sme to dosiahli? Jednoducho sme sa začali voči verejnému majetku správať zodpovedne.

porovnanie-aut

Väčšinu automobilov sme prerobili na plyn, začali sme sledovať spotrebu a dbať na pravidelnú diagnostiku a údržbu. Preverujeme tiež každú faktúru zo servisu. Služobné autá vnímame ako prostriedok na plnenie každodenných pracovných úloh a nepotrpíme si pri tom na zbytočný luxus. Na rozdiel od iných štátnych úradníkov, ktorí rýchlo podľahli iluzórnemu pocitu dôležitosti, u nás sa neplytvá ani v tejto oblasti. Ani samotný župan (Marian Kotleba) nepovažuje za potrebné, aby sa rozvážal na limuzíne, ktorej cena je vyššia než zárobok priemerného pracujúceho Slováka za 15 rokov. Rovnako dobre sa odvezie na úradnom Suzuki SX4, alebo Renault Fluence.

Kým na iných krajských úradoch je aj 8 šoférov, nám stačí jeden. Považujeme za nezmysel, aby mal pomaly už každý úradník svojho šoféra. Koniec koncov, ak si zamestnanci dokážu šoférovať svoje súkromné autá sami, môžu si sami šoférovať aj v práci!

Tento príklad je len malou názornou ukážkou, ako má vyzerať skutočné šetrenie peňazí daňových poplatníkov v praxi. Kým iní politici o efektívnej verejnej správe vyše 20 rokov len dokola rozprávajú, my ju realizujeme! Aj vďaka tomu sme dokázali zastaviť rozkrádanie a ušetriť milióny eur. Už chápete, prečo nás všetci tzv. „štandardní“ politici a zbohatlíci označujú za „extrémistov“?! Komu vadí, že šetríme…?

Ing. Milan Uhrík, PhD.
riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja
Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/ako-sme-za-2-roky-dokazali-v-banskobystrickom-kraji-usetrit-desiatky-milionov-eur/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.