Pozrite sa, koľko učiteľov sa zapojí do štrajku: Ich počet poriadne narástol! + Protest proti cigánskemu teroru v Zborove

BRATISLAVA – Do časovo neobmedzeného ostrého štrajku, ktorý sa má začať od pondelka 25. januára, sa doteraz prihlásilo vyše 11.300 učiteľov z celého Slovenska. Dnes o 13.20 h ich bolo 11.387 zo 707 škôl. Registrácia učiteľov do štrajku sa však ešte neskončila. Na Slovensku je podľa údajov ministerstva školstva 2935 materských škôl, 2113 základných škôl a 868 stredných škôl. Počet učiteľov je zhruba 89.000.
1473273_strajk-ucitelia-skola-banska-bystrica-crop
Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) vyhlásila 11. januára štrajkovú pohotovosť a pohrozila od pondelka ostrým štrajkom, a to z dôvodu dlhodobého ignorovania požiadaviek učiteľov či odborových a profesijných organizácií na zabezpečenie primeraného financovania školstva.

Vladimír Crmoman z ISU v sobotu (23.1.) povedal, že v pondelok učitelia vstupujú do neobmedzeného ostrého štrajku. Niektoré školy tak zostanú zatvorené. Učitelia sa v pondelok zídu aj na Námestí SNP v Bratislave, kde bude od 11.00 h demonštrácia.

[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

Bez účasti ĽS Naše Slovensko v NRSR, sa ani táto katastrofálna situácia v školstve nikdy nezlepší

[/edsanimate]

Nespokojní pedagógovia sa totiž vo štvrtok (21.1.) nedohodli s ministrom školstva Jurajom Draxlerom (nominant Smer-SD) na splnení svojich požiadaviek. Premiér Robert Fico (Smer-SD) v sobotu taktiež vyhlásil, že do 5. marca vláda nemôže pre učiteľov urobiť viac, ako doteraz urobila.

Vysvetlil to tým, že počas jeho dvoch vlád zvýšila platy učiteľov o takmer 50 percent, a tým, že v tomto volebnom období je tiež uzatvorený legislatívny proces. Deklaroval, že ak Smer-SD bude vo vláde aj po marcových voľbách, bude pokračovať v politike zvyšovania platov učiteľov.

image001 (5)

Podľa Crmomana je aktuálne číslo učiteľov zapojených do štrajku dostatočné na to, aby poukázalo o aký veľký problém ide a že je ho potrebné riešiť akútne. „Verím, že číslo ešte porastie. Ak by sa to blížilo k počtu 20.000, to by bol sen, no musíme povedať, že my štrajkujeme aj za tých, ktorí si to nemôžu dovoliť,“ uviedol. „Teraz už nie je dôležité číslo, ale to, koľko učitelia v štrajku vydržia,“ podotkla Jana Ftáčnik Pastorková z ISU.

Požiadavky ISU sú totožné s požiadavkami, ktoré Slovenská komora učiteľov (SKU) adresovala ešte v októbri 2015 vláde. Žiadala zvýšiť tarifné platy všetkých pedagogických a odborných zamestnancov v regionálnom školstve od tohto roka o 140 eur a o 90 eur od začiatku roka 2017.

Taktiež, aby vláda prijala novelu zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch, ktorou by sa opäť zaviedla možnosť získavať kredity overením kompetencií a zrušila sedemročná obmedzená platnosť kreditov.

Učitelia zároveň chcú, aby sa zvýšili rozpočty ministerstiev školstva a vnútra na rok 2016 o 400 miliónov eur s cieľom vyrovnať existujúce rozdiely vo vybavenosti škôl.

http://www.topky.sk/cl/100535/1523639/Pozrite-sa–kolko-ucitelov-sa-zapoji-do-strajku–Ich-pocet-poriadne-narastol-

 

Protest proti cigánskemu teroru v Zborove

V utorok 5. januára 2016 šiesti cigánski extrémisti v Zborove (okres Bardejov) olúpili a brutálne dobili na smrť 55-ročného invalidného dôchodcu v jeho vlastnom dome – pre 15 eur! Na tento ohavný zločin sme zareagovali protestom proti cigánskemu extrémizmu, ktorý sa konal v Zborove 23. januára 2016 za účasti predsedu ĽS Naše Slovensko a banskobystrického župana Mariana Kotlebu.

Kotleba v Zborove
Marian Kotleba v prejave poukázal na neustále sa stupňujúci cigánsky teror. Ostrej kritike podrobil Kaliňákovú políciu, ako aj Ficovu vládu, ktorá sústavne tvrdí, že chce “ochrániť Slovensko” pred imigrantmi. V skutočnosti však nevie ochrániť slušných ľudí ani len pred zločinmi cigánskych extrémistov. Demonštrantom tiež pripomenul, že bez účasti ĽS Naše Slovensko v parlamente, sa táto katastrofálna situácia nikdy nezlepší.

Medzi rečníkmi vystúpili aj Milan Mazurek (krajský predseda ĽS Naše Slovensko Prešov a kandidát na poslanca NR SR z okresu Kežmarok), Jozef Mihalčin (kandidát na poslanca NR SR za ĽS Naše Slovensko z okresu Vranov nad Topľou) a Ondrej Binder (kandidát na poslanca NR SR za ĽS Naše Slovensko z okresu Banská Štiavnica).

Na proteste sa zúčastnilo viac než 400 obyvateľov Zbora a okolitých dedín, ktorí s radosťou vítali členov a sympatizantov ĽS Naše Slovensko. Ocenili najmä to, že sa ako jediná politická strana na Slovensku zaoberáme ich problémami s cigánskymi extrémistami.

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/protest-proti-ciganskemu-teroru-v-zborove/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.