Britské kresťanské oddiely pochodovali s krížmi naprieč moslimskou štvrťou v Británii. Moslimovia neostali chladnými. + Aj Paríž má mnoho No-go zón, v ktorých “žena rozhodne nie je to isté čo muž”

Britské kresťanské oddiely vyprovokovali svojím pochodom s krížmi moslimov okupujúcich štvrť v Lutone
Britské kresťanské oddiely pochodujú moslimskou štvrťou v Lutone
pochod-Luton1
Bury Park v Lutone, ktorý sa nachádza v blízkosti Londýna, je už notoricky známy. Operujú v ňom islamskí extrémisti, fanatici z ISIS, ale aj silní rečníci v mešitách, ktorí podporujú teroristov. Mnohí sa nazdávajú, že je to najnebezpečnejšie miesto v celej Británii a akýsi “hotspot” islamistov.

Pochod s krížmi, na ktorý sa vybrala skupina, ktorá si hovorí “Britské kresťanské oddiely”, sa v tejto štvrti uskutočnil ako reakcia na nedávne uväznenie podporovateľa ISIS, ktorý býval práve v Bury Parku. Kresťanské oddiely pochodom s krížmi vykrikovali, “toto je kresťanská krajina”, pričom vyprovokovali miestnych moslimov a strhla sa medzi nimi hádka.

Video si môžete pozrieť tu:

http://www.hlavnespravy.sk/britske-krestanske-oddiely-sa-vybrali-pochodovat-s-krizmi-napriec-moslimskou-stvrtou-v-britanii-moslimovia-neostali-chladnymi/735483

Petícia za uzatvorenie vonkajších hraníc Európy

Aj Paríž má mnoho No-go zón, v ktorých “žena rozhodne nie je to isté čo muž”

Redaktorka zahraničnej redakcie Českej televízie Kateřina Etrychová zverejnila na svojom blogu príspevok, v ktorom hovorí o množstve No-go zón v parížskych štvrtiach, ktoré sa riadia vlastnými pravidlami a nemajú záujem o nejakú asimiláciu

Podľa českej redaktorky sa No-go zóny nachádzajú v parížskych štvrtiach Saint-Denis, Sevran, Montmartre, Boulogneský lesík, Les Halles a v 18., 19. a 20. okrsku. “Koľko ich dnes je, nikto presne nevie. Marine Le Penová, šéfka extrémnej pravice, hovorí o stovkách. Takéto čísla sa dajú nájsť aj v štúdiách think-tanku Gatestone Institute. Francúzske úrady ale lavírujú – hovoria o oblastiach rôzne, opisujú ich prídavnými menami, aby sa vyhli na ich vkus príliš tvrdému označeniu,” píše.

Najviac však spomína Saint-Denis ako “okrsok s najväčším počtom moslimov v regióne Ile de France, tiež je tu najvyššie percento prisťahovalcov – často druhá alebo tretia generácia, ale stále bez túžby po asimilácii, zato so sklonmi k radikalizácii, plynúcimi zo životnej dezilúzie”. Odhaduje sa tu okolo pol milióna moslimov. Zvyknú nerešpektovať francúzske zákony, radšej uprednostnia rozhodnutie svojich imámov.

“Žena tu rozhodne nie je to isté čo muž. Keď som študovala v Saint-Denis na univerzite, vedenie školy študentky upozorňovalo, že krátka sukňa znamená v tejto zóne provokáciu,” pokračuje Etrychová. “Je verejným tajomstvom, že do Saint-Denis a ďalších podobných oblastí sa polícia práve nehrnie. Nevie totiž, čo môže čakať, a chce sa vyhnúť zbytočnému krviprelievaniu. Z témy sa ale dlho robilo tabu. Keď na správanie ľudí z giet poukazoval počas svojho ministerského aj prezidentského mandátu Nicolas Sarkozy, od ostatných politikov zožal predovšetkým kritiku.”

No aj tí vtedajší kritici sa po istých udalostiach presvedčili, že Sarkozy neklamal. “Paríž je dnes v obkľúčení No-go zón a celá situácia jej prerastá cez hlavu. To nahráva radikálnej pravici a téma zrejme do značnej miery ovplyvní budúci rok boj o prezidentské kreslo,” konštatuje Etrychová na záver.

No nielen Paríž či Francúzsko sa borí s nežiaducimi No-go zónami. Spomenúť môžeme aj Britániu alebo švédske mestá Malmö či Göteborg, o čom sme ešte v septembri minulého roka písali v tomto článku a aj v tomto článku.

http://www.hlavnespravy.sk/aj-pariz-ma-mnoho-no-go-zon-v-ktorych-zena-rozhodne-nie-je-to-iste-co-muz/735585

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.