Stockholm už není bezpečný. Švédská policie přiznala, že neuhlídá pořádek. + Pracovníčku azylového centra pre neplnoletých migrantov vo Švédsku dobodali na smrť

Centrum Stockholmu už není bezpečné město. Hlavní železniční nádraží a jeho okolí okupují gangy nezletilých přistěhovalců marockého původu, kteří okrádají kolemjdoucí, sexuálně obtěžují ženy a napadají pracovníky ostrahy. Přiznala to švédská police s tím, že nadále není schopna zjednat pořádek.

Holande a Saria Merkel

Některým chlapcům, kteří se potulují v ulicích hlavního města, přitom ještě nebylo ani deset let, přesto odmítají pomoc úřadů a utíkají z azylových center, uvedla s odvoláním na policejní zdroje švédská státní televize SVT.

Skandinávská země se potýká s enormním nárůstem nezletilých žadatelů o azyl bez doprovodu dospělých a neví si s problémem rady.

Podle posledních odhadů švédské policie žije ve Stockholmu bez střechy nad hlavou okolo 200 marockých dětí. Kromě toho se v ulicích švédské metropole pohybují další stovky nebezpečných marockých mladíků, kterým už osmnáct bylo.

„Působí nám vážné potíže. Všude kradou, obtěžují zaměstnance azylových center i dívky na ulicích. Sahají jim mezi nohy, a když se brání, zfackují je,“ řekl STV policista, který si nepřál být jmenován a dodal, že by své dítě samotné na stockholmské nádraží nikdy neposlal.

„Neudělal by to nikdo z policistů,“ dodal. Jeho slova podle švédské televize potvrzují i další strážci zákona.

Zatýkáme pořád dokola ty samé
Největší problém je podle nich v tom, že i když marocké pachatele trestné činnosti zadrží, musí je během několika hodin zase propustit.

„Zatýkáte pořád ty samé lidi dokola. A oni je znova a znova propouštějí, protože nemáme, jak zjistit jejich totožnosti ani věk. Stává se, že si mladík zvesela vykračuje před policistou, který ho před tím zadržel,“ řekl STV Bjorn Cewenhielm, šéf speciální policejní jednotky Alma, která se specializuje na kriminalitu migrantů.

Od roku 2012 už ve Stockholmu požádalo o azyl 505 marockých dětí. Třetina z nich z azylového centra uprchla.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/392947-stockholm-uz-neni-bezpecny-svedska-policie-priznala-ze-neuhlida-poradek.html

 

Pracovníčku azylového centra pre neplnoletých migrantov vo Švédsku dobodali na smrť

Mladá žena mala iba 22 rokov

Zariadenie pre mládež a neplnoletých migrantov bez sprievodu v meste Mölndal na juhu Švédska bolo dejiskom tragickej udalosti, pri ktorej dobodali na smrť jednu z pracovníčok. Oznámili to dnes predstavitelia švédskej polície, na ktorých sa odvoláva agentúra AP.

Výstižný obrázok - Bohužiaľ ....

K smrteľnému zraneniu 22-ročnej Alexandry Mezherovej došlo v ubytovni, ktorá sa nachádza v areáli azylového centra. Policajný hovorca Christer Fuxborg uviedol, že dvaja ľudia zadržiavali podozrivého, až kým na miesto činu neprišla polícia. Hovorca dodal, že pracovníčka podľahla zraneniam včera večer po prevoze do nemocnice. Podozrivého polícia zatkla.

Policajný hovorca ďalej informoval, že vyšetrovatelia v domove v Mölndale našli stopy svedčiace o násilnom zápase. V tejto ubytovni neďaleko mesta Göteborg je ubytovaných približne desať migrantov vo veku 16-18 rokov a ďalší mladí ľudia. Podrobnejšie informácie nemohla polícia poskytnúť vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie.

http://www.hlavnespravy.sk/pracovnicku-azyloveho-centra-vo-svedsku-dobodali-na-smrt/735770

 

Utečenci hromadne masturbovali v kúpeľoch! Zachytila ich kamera

Zatýkanie masturbujúcich moslimov tieto historické kúpele nepamätajú! Utečenci boli zadržaní po tom, čo ich bezpečnostné kamery pristihli, ako sa “vyprázdnili” priamo do tunajšej vírivky. Nejedná sa pritom o jediný prípad.

Do nemeckých historických kúpeľov v Zwickau už noha migranta nevkročí, hlási vedenie kúpeľov Johannisbad. Definitívne rozhodnutie padlo podľa denníka Bild potom, čo kamery natočili skupinu migrantov, ako masturbujú v tunajšej vírivke a obťažujú ženy v saune.

“Jeden zo žiadateľov o azyl onanoval vo vírivke a ejakuloval priamo do vody. Všetko zachytili bezpečnostné kamery,” približuje udalosti v kúpeľoch Johannisbad Rainer Kallweit.

Zvrhlý hosť bol tiež kvôli svojmu nevhodnému správaniu vyhodený. Onedlho sa však vrátil s kumpánmi a s telefónom v ruke. Do vírivky vliezli všetci a urobili si výsmešné “selfie”. Deň predtým tu pre zmenu osem cudzincov obťažovalo ženy v saune.

Policajti páchateľov spájaných s incidentami v kúpeľoch zadržali. Títo sú už ale na slobode.

Nejedná sa o ojedinelý prípad. Rôzne sexuálne útoky – od masturbácie, cez napádanie dievčenských šatní, až po obchytávanie a pokusy o znásilnenie – hlásia aj ďalšie lokálne kúpele.

Prístup do kúpeľov majú zakázaní aj utečenci v Bornheimu neďaleko Kolína nad Rýnom.

Jeden sýrsky tínedžer tu totiž obťažoval v bazéne päťdesiatštyriročnú ženu. V Mníchove zase traja sýrski chlapci mladší ako 15 rokov obchytkávali dve školáčky.

http://www.hlavnespravy.sk/utecenci-hromadne-masturbovali-v-kupeloch-zachytila-ich-kamera/735949

Tento obsah bol zaradený v Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.