Peter Novoveský: Dvojaký Ficov meter na štrajky. + Spravodlivá mzda v EÚ: Šéf komisie EÚ J. C. Juncker, a predseda Rady EÚ D. Tusk si prilepšia mesačne o 699 eur. Obaja majú teraz 31 272 eur na mesiac

Keď v minulosti protestovali napríklad železničiari alebo učitelia proti Dzurindovej vláde, Smer ich podporoval.

Premiér Fico v súvislosti so štrajkom učiteľov viackrát spomenul štrajk železničiarov, ktorý bol doteraz prvý a zatiaľ posledný na našich železniciach. Ako Fico tvrdí, vraj ho vtedajšia pravicová vláda dala nezákonne prerušiť. Keďže som bol v tom čase prezidentom odborov a aj zamestnancom železníc, bol som vtiahnutý do tejto akcie, viem veľmi dobre, ako to bolo.
Celý článok TU:
Štrajk vyvolal návrh vlády Mikuláša Dzurindu, konkrétne ministra dopravy Pavla Prokopoviča rušiť nerentabilné spoje alebo niektoré železničné trate. Išlo teda o tému, ktorá nie je otázkou kolektívnej zmluvy, ktorá už bola uzavretá, prijatá a podpísaná. Lenže najväčšia odborová centrála na železniciach začala politikárčiť a našla v tomto opatrení dôvod, ako si kopnúť do Dzurindu a hlavne ako pomôcť Ficovi k nástupu do vlády.
20_Novovesky-noviny_strana
Politikárčenie na železnici?
Bolo smutné, že na toto politikárčenie naskočili aj ostatné malé odborové centrály a tiež vstúpili do štrajku. Stretol som sa s Prokopovičom a Dzurindom a uistili ma – a aj sa to ukázalo ako pravdivé – že následkom tohto opatrenia nebude prepustený žiadny železničiar a ani nebude jedinému železničiarovi z tohto dôvodu znížený plat o či len jedinú korunu.

Peter Novoveský,  exprezident NKOS a podpredseda AZN

http://komentare.sme.sk/c/8127543/dvojaky-ficov-meter-na-strajky.html

 

Európski poslanci si potichu zvýšili mzdy. Viete, koľko zarába Tusk, či Juncker?

Komisia EÚ si potichu zvýšila odmeny. Najviac peňazí európskych daňových poplatníkov putuje prezidentovi EÚ Jean-Claudovi Junckerovi a predsedovi Rady EÚ Donaldovi Tuskovi. Aj europoslanci dostali viac peňazí

EÚ so spätnou účinnosťou schválila zvýšenie platov o 2,4 percenta. Šéf komisie EÚ, Luxemburčan Jean-Claude Juncker, a predseda Rady EÚ Donald Tusk si tak prilepšia mesačne o 699 eur. Obaja majú teraz 31 272 eur na mesiac. Nárast prichádza uprostred najhoršej krízy Európskej únie, ktorá má mať podľa niektorých predpovedí fatálne následky.

„Spravodlivá mzda“ štrajkujúcich učiteľov
ucitelia-Slovensko-OECD-nastupne-platy
Platy sa zvyšujú aj pre členov Európskej komisie a poslancov EÚ. “Sedem podpredsedov Európskej komisie sa môže tešiť na zvýšenie platu o 633 eur. Ich plat potom bude 27 953 eur,” uvádza Tageblatt Letzeburg. Komisári sa tiež nemôžu sťažovať: ich mesačný plat je 24 945 eur. Ich príjem sa zvýšil o 570 eur. Diéty poslancov tiež vzrástli o 193 eur na 8 214 eur. Tie sú každoročne upravované podľa nominálnych miezd.

Európska komisia toto číslo zatiaľ nepotvrdila s odkazom na ochranu osobných údajov. Hrubý základný plat európskych lídrov je približne 26 165 eur – táto suma bola vypočítaná na základe verejne dostupných informácií.

[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

Platy sú stanovené pravidlami, ktoré ustanovujú práva EÚ. Sú založené na reálnych príjmov štátnych zamestnancov v niekoľkých krajinách EÚ a na ročnej miere inflácie v Belgicku a Luxembursku, kde, podľa Komisie EÚ, žije až 85 percent zamestnancov EÚ. V rokoch 2013 a 2014 platy neboli zvýšené.

http://www.hlavnespravy.sk/europski-poslanci-si-potichu-zvysili-mzdy-viete-kolko-zaraba-tusk-ci-juncker/736881

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.