Podľa Kotlebu Smer trestá občanov Banskobystrického samosprávneho kraja za jeho zvolenie zastavením eurofondov. Niekto sa tu bojí Kotlebu ako ČERT SVETENEJ VODY!

„Toto si ľudia v Banskobystrickom kraji musia uvedomiť, keď si zvolili na čelo takého ako majú. Toto je výsledok. Banskobystrickému vyššiemu územnému celku prajem veľa šťastia, ale bez peňazí“, odkázal obyvateľom Banskobystrického kraja minister pôdohospodárstva Jahnátek
Kotleba na pohrebe 2. Polanskeho
Použiť eurofondy sa dá aj zmysluplne. Ukázalo sa to napríklad pri budovaní cyklociest, kde súčasný župan postavil 1 kilometer za 42 515 eur, kým jeho predchodca zo Smeru Maňka platil za 1 kilometer 121 311eur,čo je takmer 3x viac.

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja v rozhovore pre RTVS na adresu ministra pôdohospodárstva Jahnátka povedal, že už v minulosti účelovo a neodôvodnene zastavil čerpanie eurofondov na opravy ciest II. a III. triedy v Banskobystrickom kraji len preto, že to vyhrala firma, ktorá nebola spriaznená s vládnou stranou a kde vysúťažená cena klesla o milión a pol. Viac k téme povedal po skončení mimoriadneho zasadnutia zastupiteľstva predseda BBSK v rozhovore pre RTVS.


Jahnátkovo meno sa objavilo aj pri kauze ťažby bridlicového plynu na východnom Slovensku, ktorá vyvolala veľký odpor nielen miestneho obyvateľstva. Jahnátek totiž v roku 2006 ako minister podpísal práva na geologicky prieskum pre 3 firmy, medzi nimi aj firme JKX, ktorá je spájaná s ukrajinským oligarchom Kolomojskym. (TU).Viac

[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

Primátor Rimavskej Soboty v tejto súvislosti napísal predstaviteľom strany Smer otvorený list. Tento vám prinášame v plnom znení:

Niekto sa tu bojí Kotlebu ako ČERT SVETENEJ VODY !

Na minulotýždňovej tlačovej konferencii, za účasti čelných predstaviteľov politickej strany SMER SD, / predseda Vlády SR Robert Fico, minister financií Peter Kažimír, minister vnútra Robert Kaliňák /, minister Jahnátek vyhlásil, že v priebehu ďalších 5 rokov budú dotácie pre Banskobystrický kraj pozastavené. Ako sme sa dozvedeli, dôvod je ten, že údajne predseda BBSK Marian Kotleba na úrade zamestnal jedného ochrankára bez patričných náležitostí, pracovnej zmluvy a pod.

I keď túto nepravdivú informáciu predseda Kotleba i jeho hovorca dementovali, „ politický súd“ rozhodol a dotácie sa, v zmysle vyhlásenia ministra Jahnátka, pre celý kraj pozastavujú.

Predseda Kotleba však širokú verejnosť informoval, že celý prípad predložil na súd, ktorý predpokladám, /v blízkej budúcnosti / po voľbách rozhodne.

Nuž a je tu teraz miesto na zamyslenie. Dôvod je jasný. Údajne kvôli jednému SBS-károvi, ministerstvo pozastavilo dotácie pre celý kraj.

Je vôbec korektné takéto vyhlásenie, či už zo strany pána ministra Jahnátka, či zo strany celej Vlády SR na čele s Robertom Ficom?!

Nehovoriac o tom, že pán minister Jahnátek si pustil jazyk na špacír a zároveň dodal, že Banskobystrický kraj nedostane dotácie kvôli tomu, že si zvolili za župana Mariana Kotlebu.

Je tu fakt na mieste otázka.

Môže si minister Vlády SR dovoliť pustiť zo svojich úst takéto vyhlásenie? Mám pocit, že pán minister pozabudol na to, že Marian Kotleba bol demokraticky zvolený za Banskobystrického župana občanmi žijúcimi v tomto kraji. Alebo snáď minister Vlády SR za SMER SD nerešpektuje demokratický spôsob voľby?

To po prvé. A po druhé. Pýtam sa pána ministra Jahnátka. Tie dotácie – finančné prostriedky ktoré pozastavujete po dobu 5 rokov, by mali slúžiť pre Mariana Kotlebu, jeho rodinu či členov jeho politickej strany?

Veľmi sa mýli pán minister. Však tie zaasfaltované cesty, ulice, mosty, rekonštruované materské škôlky, školy a pod., na ktoré by sa finančné prostriedky použili, budú slúžiť 655 tisícom občanov nášho Banskobystrického kraja.

To si pán minister i celá Vláda SR neuvedomuje? Pán minister i celá Vláda SR si neuvedomujú ani to, že tak ako predošlé vlády sľubovali vyrovnávanie regionálnych rozdielov a kdeže sa podeli tie sľuby a teraz chcú pozastaviť dotácie pre kraj, kde zaznamenávame najvyššiu mieru nezamestnanosti, ba dokonca niektoré okresy sú hladovými dolinami nášho krásneho Slovenska a to len a len preto, že si občania nášho kraja v demokratických voľbách zvolili za predsedu BBSK Mariana Kotlebu?

Kto ochráni Slovenský národ dnes?

Je na mieste opýtať sa jednak pána ministra Jahnátka, ale i členov Vlády SR, ktorí veľkolepo oznamovali pozastavenie finančných prostriedkov Banskobystrickému kraju, ako chcú riešiť nevyčerpané finančné prostriedky z eurofondov ktoré sme k 31.12.2015 nevyčerpali, vo výške jednej miliardy eur a ktoré zostali v Bruseli?

Alebo snáď i toto pripíšu predsedovi Kotlebovi?

To asi nie. Čo tam po miliarde, hlavná vec, že argumenty splnili svoj účel, len aby stoj čo stoj očiernili predsedu Kotlebu tesne pred parlamentnými voľbami konaných dňa 5.3.2016.

Páni, bojíte sa toho Kotlebu ako ČERT SVETENEJ VODY !

Poslanec BBSK a primátor Rimavskej Soboty

JUDr. Jozef Šimko

http://www.hlavnespravy.sk/podla-kotlebu-smer-tresta-obcanov-banskobystrickeho-samospravneho-kraja-za-jeho-zvolenie-zastavenim-eurofondov/738829

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.